Rüyada Gülmek, Çok Gülmek, Kahkaha ile Gülmek

Rüyalarda gülmek ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek? Rüyada gülmek, rüyada çok gülmek veya kahkaha ile gülmek çok farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Gülmek

🙂 Bazı tabirciler rüyada gülmenin bekar bir kimse için hayırlı bir kimse ile evlenmeye, evli bir kimse için hayır­lı bir evlada işaret eder, demişlerdir. Rüyada kendinizi güler halde bulmanız; bu gün­lerde size gelecek olan biri tarafından çok sevinecek bir haber alacağınıza, bu kimsenin gelmesi ile neşenizin artacağına yo­rumlanır.

😐 Rüyada içten olmadan güldüğünü görmek, gözyaşına işarettir. Düşte yalandan güldüğünü gören; sıkıntı ile karşılaşır.

Rüyada Çok Gülmek

🙂 Rüyalarda birileriyle çok gülmek ömrünüzün huzur ve sükûn içinde seçeceğine ve uzun müddet yaşayacağınıza delalet eder. Rüyada çok gülmek çok yakın bir zamanda çalışmanızın karşılığını göreceğinize kazancınızın artacağına şansınızın açılacağına, mutlu ve sıhhatli bir hayat süreceğinize işarettir.

😐 Rüyada çok güldüğünü görmek, gözyaşına işarettir. Sebepsiz yere çok güldüğünü görmek üzülmekle tabir olunur.

Rüyada Kahkaha ile Gülmek

🙂 Rüyada kahkaha attığınızı görmek, ömrünüzün huzur ve sükûn içinde geçeceğine ve uzun müddet yaşayacağınıza delâlet eder. Rüyada kahkaha, iyiye yorumlanır. Al­lah’a ve Rasulüne itaate delalet eder. Ölmüş birini kahkaha atarken görmek, o kişinin Al­lah’ın yanında makbul bir kul olduğuna işarettir.

😐 Rüyada kahkaha ile gülmek bazı alimler tarafından gamdır şeklinde yorumlanmıştır. Özellikle tek başına kahkahalarla güldüğünü gören kimse kederlenir. Eğer sebepsiz yere gülme eylemi kahka­hayla olursa üzüntü daha büyüktür anlamı çıkar.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Rüya tabircilerinden Kirmani: “Tebessüm ederek güldüğünü görme müjde ve arzunun gerçekleşmesi demektir. Rüyada tebessüm ederek güldüğünü görmek, se­vinç ve murada ermeye delalet eder. Rüyada çok gülmek, ömrünüzün huzur ve sükûn içinde geçeceğine ve uzun müddet yaşayacağınıza delâlet eder. demiştir.

Cafer Sadık (r.a): “Tebessüm ederek gülümsediğini görmek bir erkek evlatla, eğer bekarsa namuslu ve itaatkar bir hanımla müjdelenmektir.”

Abdulgani İmam Nablusi: “Sanılanın aksine pek hayra yorulmaz. Kedere, üzüntüye ve sıkıntıya işaret eder. Ancak kahkaha atarken göz­lerinden yaş geldiğini gören kimse, sıkıntılı dönemin ardından huzura kavuşur.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada Gülmenin Psikanalizi: Gerçek yaşamda olduğu gibi, düşlerimizde de karşı kar­şıya kaldığımız olaylara belli duygusal tepkiler veririz. Gülmek de bunlardan biridir. Dolayısıyla düşümüzde gülünecek bir durum ortaya çıktığında verdiğimiz tepki, düşün seyri açısından normal ve beklenen bir durumdur. Bazen içinde bulunduğumuz neşeli ruh haline, bazen de içimizdeki alaycı, eleştirel mizah duygusuna işaret ediyor olabilir gülme eylemi. Birisine yönelik alaycı gülüş, aslında kendimizle ilgili bir eleştiriyi gösterir.
Ancak kimi zaman düşlerde atılan kahkahalar, gerçek yaşamdakinin tersine, “yersiz” ve “nedensiz” olarak ortaya çıkmış gibidir: Başka bir deyişle, gü­lünmeyecek, farklı bir tepkiyi gerektiren durumlarda abartılı kahkahalar attığımıza tanık oluruz. Bu çoğunlukla günlük yaşam­da baskı altına alınmış öfke ve hiddet benzeri duyguların, dene­tim ortadan kalktığı anda düşlerimizde farklı biçimde patlama­sından kaynaklanır.

Anonim Rüya Yorumları

  • Güldüğünü görmek üzülmekle tabir olunur. Eğer kahka­hayla olursa üzüntü daha büyüktür anlamı çıkar.
  • Gülen insanlar görmekse, tatsız dedikodulara işaret eder.
  • Ay­rıca alaycı gülmek, bir durumdan rahatsız olmayı; tebessüm etmek müjdeli bir haberi açıklar.
  • Sesli bir şekilde gülmek üzüntü ve ağlamaya işarettir.
  • Ölü bir kimsenin güldüğünü görmek, onun ahiretteki halinin iyiliğine delâlettir.
  • İbadet ehli insanlar için güler­ yüzlülük Allah ve Resulüne olan yakınlığına işaret eder.
  • Kıskanç ve isyankâr kimseler için güler yüzlülük gü­nah işlemeye ve gaflet içinde olmaya işarettir.
  • Ölü bir kimsenin güler yüzlü olduğunu görmek, Allah (cc) katında halinin iyiliğine ve öldüğü halde bol bol ha­yır dua aldığına delâlet eder.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın