Rüyada Boşanmak İstemek, Eşinden Boşanmak, Kocadan Boşanmak

Rüyada eşinden boşanmak ölüm mü, hastalık mı, müjdeli haber veya bol kazanç mı demek. Rüyada eşinden boşanmak veya boşanmak istemek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Boşanmak İstemek

😐 Boşanmak için dava açtığını görmek; üzülüp sıkıntı çekmeye ve meşakkate delâlet eder. Rüyada boşanmak veya ayrılmak, üzüntüye işarettir. Zorluklarla karşı karşıya kalınır.

Rüyada Eşinden Boşanmak

🙂 Rüyada kendinizi boşanmış görmek, aile bağlarınızın artacağına, bekâr iseniz, sizin için hayırlı olacak bir evlenme teşebbüsüne geçileceğine delildir. Rüyanızda eşinizi boşamak, eşinize olan sevgi­nizin artacağına, iyiliğini göreceğinize.

😐 Genel olarak evlilikle ilgili endişelere işaret eder. Rüyasında karısından boşandığını gören, işi ya da özel hayatıy­la ilgili çok kötü bir haber alır. Kocasından boşandığını gören, bir yabancı yüzünden eşiyle büyük bir sorun yaşar. Bekarlar için bu rüyanın anlamı, evlilik korkusudur. Rüyada eşini boşamak muhitinizden uzaklara gide­ceğinize yorumlanır.

Rüyada Kocadan Boşanmak

🙂 Rüyada kocadan ayrıldığını görmek; bir ömür boyu mutlu bir şekilde beraber yaşamaya işaret eder. Rüyada kocadan boşanmak kocanızdan alacağınız güzel bir hediye veya habere yorumlanır. Kocadan boşandığını görmek bir başka alime göre rüyayı görenin çok yakın bir gelecekte hayırlı bir iş teşebbüsüne gireceğine yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani’ye göre: “Hanımını boşamak yedi şekilde tabir olunur,” der. “Zenginlik ve servet, iş ortağından ayrılmak, makamdan yani görevden alınma, evli­liğin ertelenmesi, elden mal gitmesi, istemediği şeyin meydana gelmesi.”

Ebu Sait El Vaiz’e göre: “Eşini boşadığını gören zengin olur. Bir rivayete gö­re bu rüya sahibi reisinin maiyetinden ayrılır, yani başkalarıyla ters düşer. Başka bir rivayete göre rüya sahibi makam sahibi bir kimseyse görevden alınır.”

İbn-i Şirin’e göre: “Bir tek hanımı boşadığını gören onur ve saygınlığını kay­beder, eğer rüya sahibinin başka bir eşi veya cariyeleri varsa malında ek­silme olur. Şayet karısı yoksa boşadığını görenin eceli yaklaşmış demek­tir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada boşanmanın psikanalizi: Bazen birebir ayrılma, ilişkiyi bitirme isteğimize işaret edebileceği gibi, çoğunlukla sorumluluklarımızı bize anımsatan ve onları yerine getirmemiz konusunda bizi uyaran bir rüyadır. Rüyada eşinizden boşandığınızı görmek; içine düşmek üzere olduğunuz bir felaketten uzaklaşmak istediğinize alamettir.


Rüyada Boşanmak

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın