Rüyada Gözlük Görmek, Gözlük Takmak, Gözlük Kırılması

Rüyalarda görülen gözlükler ölüm mü, hastalık mı, evlilik mi yoksa bol para veya bebek haberi mi demek. Rüyada gözlük görmek, gözlük takmak, gözlük kırılması veya kaybetmek çok farklı şekillerde yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Gözlük Görmek

🙂 Rüyalardaki gözlükler farklı şekillerde yorumlanır. Bir yoruma göre ken­dini korumak anlamına gelir. Bir diğer yoruma göre normalde gözünüz kötü görüyorsa ve gözlük taktığınızda iyi görüyorsanız bilmediğiniz bir gerçeği öğreneceğinize işarettir.

😐 Al­datmayı, aldanmayı, iki yüzlülüğü temsil eder. Bazen de gözlük; hastalık, sıkıntı ve kederle tabir edilir. İş ve his hayatınızda tutarsız davranışlarınız yüzünden başarısızlığa uğrayacağınız anlamına gelir.

Rüyada Gözlük Takmak

🙂 Rüyasında gözlük taktığını gören bir insan kendisini etkilemek isteyenle­re karşı önlem almaya çalışır. Ancak güneş gözlüğü taktığını görürse bazı gizli işlere bulaşabilir. Rüyada gözlük görmek ve takmak; birisinin ver­diği malûmatla bir işin içyüzünü öğreneceğinize işarettir. Rüyada gözlük taktığını görmek sıkıntı­larına ortak olacak kimseye işarettir. Bir kimsenin gözleri rahatsız olduğu için gözlük tak­tığını görmesi imani noktadan eksikliklerini tamamla­masına ve yol gösterici biriyle arkadaşlık etmesine işa­rettir.

😐 Rüyada gözlük görüp takmanız; dalgınlık neti­cesi ile önemli işinizi kaybedeceğinize alâmettir.

Rüyada Gözlük Kırılması

🙂 Gözlüğün kırıldığını görmek tabirinde anlaşmazlığa düşülmüştür: Bazı rüya tabircileri, size ait olmayan bir gözlüğün kırıldığını görmek iyidir demişlerdir.

😐 Bazı alimler normalde kullandığınız gözlüğün kırıldığını görmeniz kötüye yorumlamıştır. Size ait bir gözlüğü kırmak veya kırılması sizden saklanacak bazı şeylerin ve sırların olacağına işarettir.

Rüyada Gözlük Almak

🙂 Gözlük almak, kazancının ve karının artacağına yorumlanır. Rüyada gözlük almak uzun zamandır üzerinde kafa yorduğunuz bir iş veya düşüncenizin olumlu sonuçlar doğuracağına işarettir. Gözlük aldığını görmek emek harcayıp sabrettiğiniz şeyden fayda göreceğinize yorumlanır. Rüyada gözlük almak için gözlükçü dükkanına gidip gözlük­çü ile görüşmeniz; sağlık durumunuzda önemli bir bozukluğun olmayacağına işarettir.

Rüyada Gözlük Kaybetmek

🙂 Zaten gözünüze uymayan ve iyi görmediğini bir gözlüğün kaybolması işlerinizin ve kısmetinizin açılacağına veya gizli bir bilgiyi öğreneceğinize işarettir.

😐 Gözlüğünüzü kaybetmek size bir zarar geleceğine işarettir. Eğer ticaretle uğraşıyorsanız iş sahasında büyük rakiplerle karşılaşacağınıza delalettir. Başkasının gözlüğünün kaybolduğunu görmek hafif rahatsızlığa uğrayacağınıza yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi: “Rüyada gözlük gören, iyilik sahibi insanlara katılır, sevap kazanır. Gözlüğü tamir ettiğini gören Allah’ın nezdinde makbul olan bir iyilik yapar; kadir ve kıymeti yüce, makamı yüksek ve dünya ile ilgili işlerinde dikkatli olur. Rüyada gözlük almak dünya ile ilgili işlerin yolunda gitmesi, hayır ve fayda, muradın gerçekleşmesi, kazancın artması ve ticaret.”

Kirmani: “Gözlük takmak, eğer ahiret için çalışanlardansa maddi zenginliğe sahip olarak mutlu olur. Gözlük görmek size bir vazife verileceğine bu vazifenin üstesinden geldiğiniz takdirde mevkinizin yükseleceğine.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada Gözlük Görmenin Psikanalizi: Normal yaşamda gözlük kullanmayan birinin düşte ken­dini gözlüklü olarak görmesi, içinde bulunduğu durum ve koşul­lara farklı bir açıdan, yaygın deyişle “başka gözlüklerle” bakması gerekliliğini vurgulayan bir iç uyarıdır. Koyu renk güneş gözlükleri hem tek yanlı bir bakışı, hem de kendimizi gizleme eğilimimizi gösterir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Gözlüğünü çıkarttığını görense, hayatına yön verebilecek bir konuma gelir.
  • Gözlük­lü birini görmek, sahte ilişkilere işaret eder. Elbette ki bu yo­rumlar sürekli gözlük kullananlar için geçerli değildir.
  • Gözlükçü dükkanında gözlükçü ile konuşmak bazı dalgınlıklarınızdan şikayetler duya­cağınıza hükmolunur.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın