Rüyada Gül Görmek, Kırmızı Gül Görmek, Gül Almak

Rüyalarda görülen gül; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek? Rüyada gül görmek, kırmızı gül görmek veya gül almak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Gül Görmek

🙂 Aşkı ve kısmeti temsil eder. Gül, bazen sevince de delalet eder. Gül görmek, güzel bir adla anılmaya da işarettir. Rüyada gül görmeniz; gül toplamanız, gayet se­vinçli bir haberin size ulaşacağına, aşk konusunda fırsatların artacağına, sevgilinizin sizi fazla seveceğine yorumlanır. Birisi gül görse veya devşirse; zamanı ise, vakti hoş geçer, maksadına erer, hayırlı haberler alıp sevinir. Rüyada gül görmek, yetişkin bir evlada veya çocuk doğuran hayırlı bir kadına işaret eder.

😐 Eğer vakti değil­se, az bir hastalık geçirir. Mevsimi dışında gül görmek çocuk yüzün­den uğranılacak belaya delalettir. Bir ağaçtan gül kopardığını görmek hüzün ve göz yaşına işaret eder.

Rüyada Kırmızı Gül Görmek

🙂 Kırmızı gül, tutkulu bir aşka ve itibara işarettir. Rüyada kırmızı gül görmek altın demektir. Mevsiminde fidanı üzerinde kırmızı gül görmek rüya sahibinin bir ço­cuk sahibi olacağına işarettir. Rüyada görülen diğer çiçekler için: BKZ.

Rüyada Gül Almak

🙂 Çiçek satan birinden gül almak evladının mevki, makam ve itibar sahibi olacağına, işlerinin veya şansının artacağına ve sağlığının düzeleceğine işarettir.

Rüyada Pembe Gül Görmek

🙂 Pem­be gül güçlü bir sevgiye ve huzurlu bir hayata işarettir. Rüyada pembe gül görmek erkekler için bu rüya başarı ile ticari bir teşebbüse, kadınlar için eğlenceye işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Beyaz Gül Görmek

🙂  Beyaz gül saf bir aşka ve mutlu bir geleceğe işarettir. Bir bahçeden beyaz bir gül koparmak, takva sahibi bir kadını öpmeye işarettir. , Beyaz gül gümüşe işarettir.

Rüyada Mavi Gül Görmek

🙂 Rüyalarda mavi gül koparmak veya koklamak önümüzdeki yaz mevsimi güzel bir gelişmenin olacağına işarettir. Mavi gül taze veya dalındaysa sıcak havalarda gelecek kısmete veya içinizi rahatlatacak habere yorumlanır.

😐 Rüyada görülen mavi gül size verilen sözün sahte olduğuna ve gerçekleşmeyeceğine işarettir. Rüyada mavi gül görmek size gerçeği anlatmayan bir arkadaşın varlığına yorumlanır.

Rüyada Gül Ağacı Görmek

🙂 Gül ağacı görmek, erkekler için başarı; ka­dınlar içinse ün ve mutluluk demektir. Bazen de ağacında olan gül, güç işleri temsil eder. Şeref sahibi bir adama delalet eder. Gül ağacı görmek hayırdır. Evlada da işaret eder.

😐 Gülü kesilmiş ağacında görmek, üzüntü ve kedere işarettir. Kişinin rüyasında gül ağacını kestiğini görmesi gam ve keder sahibi olmasına delâlet eder. Gül fidanı kestiğini görmek üzüntü ve kedere delalet eder.

Rüyada Sarı Gül Görmek

🙂 Sarı gül görmeyi ahlaklı bir kadınla tabir edenlerin sayısı çoktur. Rüyada sarı gül görmek varsa hastalığınızın geçeceğine, beklediğiniz bir yerden gelecek kısmetli habere işarettir.

😐 Sarı gül, hem özel hem iş hayatında sorunlara işaret eder. Sarı gül ufak ve geçici hastalıktır.

Rüyada Gül Toplamak

🙂 Rüyada gül toplamak, almak, dikmek ve gülü vazoya koymak; evlilik, çocuk, kısmet ve zevk olarak yorumlanır. Rüyada gül toplamak, hayır, iyilik, sevgi ve nimete delalettir. Gül topladığını görmek sevinç anlamına gelir. Bahçeden beyaz gül topladığını görmek eşinin oyun ve eğlence düş­künü olduğuna, kırmızı gül topladığını görmekse eşinin ahlaklı, namuslu ve ağır başlı olduğuna delalet eder.

😐 Başkasının bahçesinden beyaz gül toplamak ahlaksız bir kadını kabul etmeye işa­rettir.

Rüyada Gül Dikmek

🙂 Rüyada gül fidanı dikmek şerefli bir insan, bir ve­zir yada doğurgan bir kadınla tabir olunur. Gül ekmek veya dikmek kazanç elde edeceğiniz bir işe gireceğinizin habercisidir.

Rüyada Gül Koklamak

🙂 Rüyalarda gülü koklamak, muradınıza ereceğinize işarettir. Rüyada gül koklamak çok uzun zamandır beklediğiniz ve istediğiniz muradınıza ereceğinize yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmanî’ye Göre: “Dalında kırmızı gül, sevince ve sözün geçerli olma­sına; dalında sarı gül yalancı, inançsız, her gördüğüne gönül veren bir ka­dına; dalında beyaz gül zenginlik, mevki makama; mevsiminde, dalında ve evinde gül görmek bir kaza sonucu evlenmeye; dalında ve evinde be­yaz gül çocuklarından dolayı sevinmeye; evinde, dalı üzerinde kırmızı gül, aile ve akrabalarından dolayı sevinmeye delalet eder.

Mağripli Cabir: “Herhangi bir gül görmek işlerini savsaklayan, sözünde durmayan, ve­fasız bir kimseye delalet eder. Bir kimse rüyasında gül bahçesinden gül topladığını görürse hayırlı ve güzel bir kadınla evlenir. Ayrıca gül toplamak, hayırlı işler yapmaya, insanlara faydalı olma­ya ve iyilikte bulunmaya işaret eder.

Cafer Sadık (r.a.): “Gül, altı şekilde tabir olunur: Güzel çocuklar, sadık dost, vefasız ve aşağılık insan, güzel cariye, iyi ve faydalı köle, kadın için güzel eş, uzak­tan mektup.

Ebu Sait El Vaiz: “Gül, mal ve şeref anlamına gelir. Bir rivayete göre ayrılan eş, ölen ço­cuk, telef olan mal ya da kaybolan mutluluk demektir. Tam açılmamış bir gül görmek, hamile kadının çocuğu­nu düşüreceğine delalet eder. Rüyada gülden başında bir taç olduğunu görmek, bekar için düşmanı olan bir kadınla evleneceğine işaret eder.

İbn Şirin: “Biri fidanı üzerinde, diğeriyse toplanmış gül. Fidan üzerindeki gül evlada, toplanmış gülse hüzün ve göz yaşına de­lalet eder. Rüyada gülü attığını, ezdiğini vb. gören kimse, hatalı düşünceleri nedeniy­le mutsuz olur. Gülün dikeni elinize vb. bir yere batarsa, so­rumsuz davranışlarınızın aşk acısı çekmenize neden olacağı­nı belirtir.”

İsmail Eş’as: “Gül, gurbette bulunan bir yakınından kendisine mektup geleceğine işarettir. Gonca gül ise aşk evliliğini ve hayırlı bir kısmeti anlatır. Özellikle başına ya da göğsüne gül takmak, bekarlar için evlilik; evliler için çocuk ve kısmet an­lamına gelir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyalarda görülen gül; evliliğe varacak bir ilişkiyi sembolize eder. Rüyalarda görülen güllerin rengine göre anlamları değişse de daha çok manevi ve duygusal ruh halinize dair belirtiler sergiler.

Anonim Rüya Yorumları

  • Bekâr bir kimsenin gül koklaması güzel bir kadınla evlenmesine işarettir. Evli bir kimsenin gül koklaması işinde üstün başarı elde etmesine ve ailesiyle mutlu ol­duğuna delâlet eder.
  • Başında bir gül ya da reyhan gören evlenir ancak eşiyle aralarında ayrılık olur. Rüya sahibi kadınsa kocaya varır, ancak kısa sürede ayrılır.
  • Gül ağacı görmek: Şeref sahibi bir adama delalet eder.

rüyada gül görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın