Rüyada Silah Görmek, Silah Sıkmak, Elinde Silah Görmek

Rüyada silah görmek şer mi kaza mı? Rüyada silah görmek, silah sıkmak, silah görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Silah Görmek

🙂 Rüyada görülen silah gücü, üstünlüğü, başarıyı, mevkii ve ün sahibi olma­yı temsil eder. Üstüne ateş edildiğini gören, hat­ta yaralanan kimse, büyük bir sevinç yaşayacaktır. Düşlerde görülen silah, çok büyük bir sürprizle karşılaşmaya, hiç te beklenmedik terfi ve mükafata kavuşamaya işarettir.

Rüyada Silah Sıkmak

🙂 Rüyasında silah sıktığını gören, başarıla­rıyla hayatta yükselecektir. Rüyada silah sıkmak, ilim ve fakirlikten, şiddetten ko­ruyacak mala işaret sayılır. Silah sıkmak, bazen de ilaç şeklinde yorumlanır.

Rüyada Elinde Silah Görmek

🙂 Rüyada elinde silah görmek, düşmana galip gelip zafer bulmaya, kuvvete ve hastalıkları defetmeye delâ­let eder. Rüyayı görenin kemal sahibi birisi olduğu­na, arzu ve isteğine ulaşmasına delâlet eder.

Rüyada Silah Sesi Duymak

🙂 Rüyada silah sesi duymak, kuvvete işarettir. Silah rüyası aynı zamanda düşmana galip gelmek, zafere kavuşmak, sağlık ve afiyette olmak şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Silah Sıkıldığını Görmek

🙂 Başarının ve ünün yakında oldu­ğunu müjdeler. Olgunluğa, arzula­rın gerçekleşmesine ve barışa işarettir. Rüyada silah sıkıldığını görmek, yüksek mevki, itibar ve şeref ile yorumlanır.

😐 Başarısızlık söz konusu olur. Ayrıca silahla ilgili rüya­larda kan görülürse yorum yapılmaz.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer-i Sadık: “Rüyada silah görmek, kuvvet ve üstünlüğe, düşmana karşı zafere, kendisinin bir silah taşıdığını görmek, üzerinde hiç silah bulunmayan bir kimse ile aralarında bir tartışma çıkmasına, fakat bu tartışmada kendisinin silah kullanmadığına, kendisi silahlı olduğu halde, silahsız bir takım insanların kendisini gözetlediğini görmesi, rakiplerinin ona hasetle bakarak çekiştirdiklerine, eğer bakanlar yaşlı kimselerse, onun yakını ve akrabaları olduklarına, eğer genç iseler, onun kötülüğünü isteyen hasetçiler olduklarına, üzerinde silah olduğu halde onu kullanacak cesareti olmadığını görmek, olgun bir kimse olup, yakında murada ereceğine, bu rüya bir hasta tarafından görülmüş ise hastalanacağına işaret eder.”

Kirmani: “Rüyada silah kuşandığını görmek, cahil bir kimse için, bilgi sahibi olmak azmine, fakirler için, yoksulluktan kurtulacağına, zenginler için sadaka veya zekat vermesi gereğine işaret sayılır. Bu rüya, şifa bulunacak ilaç ile tabir olunur.

Nablusi: “Rüyada silah görmek, düşmana galebe çalmayla ve hastalıktan şifa bulma ile tabir olunur. Rüyada görülen her çeşit silah, hastalıktan şifa bulmaya, makamca yükselmeye ve korkulardan emin olmaya işarettir. Rüyada silah kuşandığını gören kimse, yolcu ise evine sağ salim döner.”

İbn-i Şirin: “Genel olarak rüyada silah görmek; evlat, kuvvet, şeref, itibar, memuriyyet, güven ve başkanlık olarak yorumlanmıştır. Rüyada üzerinde silah bulunduğunu ve kendisine güven duyduğunu gören kimse sıkıntılardan, korkulardan, hastalıktan kurtulur. Rüyada silah kuşanmak, ilaca, şeytanın şerrinden kendisini koruyan hanıma da işaret eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada sigara görmenin psikanalizi: Rüyada gördüğümüz silahlar, bunları kullanalım ya da kullan­mayalım, içimizde birilerini incitme, canını yakma isteği olduğu­nu gösterir. Bu saldırgan güdüler iç dünyamızda bastırılmış, an­cak rüyalarımızda denetimden çıkarak silah simgesiyle buluş­muştur. Rüyada elinizde tuttuğunuz ya da gördüğünüz silahın cinsine göre değişen, farklı yorumlar söz konusu olabilir. Sözge­limi ok, sözler ve hakaretle birini incitmek anlamını vurgularken, bıçak ya da hançer, ilişkiyi kesip atarak o insandan uzaklaşmayı anlatabilir. Bazen şiddet uygulamak ve incitmek istediğimiz kişi, doğrudan kendimiz ya da kişiliğimizin bir yönü olabilir.

Bu du­rumda silahı neye ve kime karşı kullandığımıza bakmak, çözüm­leme için gerekli ipuçlarını verecektir. Dolayısıyla, silahla ilgili rü­yalarınızda net yorumlara ulaşmak için hem söz konusu silaha ilişkin açıklamayı okumanızda, hem de silaha “maruz kalan” kişi ya da objeyle ilgili maddeye bakarak onun ne olduğunu saptama­nızda yarar vardır. Şunu da gözden kaçırmamak gerekir: Şidde­tin metalaştığı ve pop kültüre sızdığı günümüzde, silah çoğu kişi tarafından güç ve iktidar simgesi olarak görülmektedir. Bu ne­denle rüyanızdaki silah, sizdeki güçlü olma ve egemenlik istekle­rine dikkat çekiyor da olabilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın