Rüyada Simit Görmek, Simit Yemek, Simit Almak

Rüyada simit görmek nimet mi kısmet mi? Rüyada simit görmek, simit yemek, simit almak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Simit Görmek

🙂 Rüyada görülen simit, rızkı, nimeti, bereketi, kısmeti ve sıcak bir yuvayı tem­sil eder. Özellikle taze simit, zahmetsiz ve helal kazanca işa­rettir. Bir fırın dolusu taze simit ise hem huzura hem de paraya kavuşulacağını anlatır. Simit görmek ufak bir kazançla yorumlanır. Rüyada simitçide simit görmek ahbabınızı tasarrufa dâvet edeceğinize işaret eder.

😐 Çöpte simit bulmak bir iş için harcanan çabanın yetersiz olduğunu belirtir. Küflenmiş simit, haksız kazancı; siyah simit, tuzağa düşürülmeyi ve kuru simit geçim sıkıntısını açıklar.

Rüyada Simit Yemek

🙂 Simit yemek, ka­zanç artışına, mal mülk sahibi olmaya, yuvada bolluk ve huzu­ra delalettir. Simit yemek kişisel gayretiyle bir isteğini gerçekleştirir. Simitçiden simit alıp yediğinizi görmek yete­neklerini değerlendirerek bir girişimde bulunur. Rüyada simit yemek; para biriktirmeye işaret eder.

Rüyada Simit Almak

🙂 Rüyasında simit aldığını gören kim­senin, iş hayatında olumlu gelişmeler olur. Eğer bu rüyayı gören genç bir kızsa, kısa sürede kısmeti çıkabilir. Üzerinde durulan işin kısa zamanda olumlu sonuçlana­cağını açıklar. Başarılı sonuçlar alacağı bir iş birliğine girer. Büyük hayır iş­ler. Bir amacı için destek alır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Simit görmek az mal ile yorumlanır. Bir rivayete göre para bi­riktirir. Simidi yediğini gören kazandığı parayı harcar. Birine bir simit ver­diğini gören, simit verdiği kimseye iyilikte bulunur. Birinin kendisine bir si­mit verdiğini gören, kendisine simit verenden yardım ve iyilik görür.”

Nablusi: “Rüyada görülen simit, az bir mala işarettir. Elindeki simidi yemediğini gören kimse, para biriktirir. Elindeki simidi yediğini gören kimse, parasını harcar. Bir kimseye simit vermek, o kimseye yardım etmeye işarettir.”

İsmail El Eş’as: “Birinin kendisine simit verdiğini gören, ondan faydalanır. Elindeki simidi yemediğini gören, para arttırır. Simit yemek, bunun tersidir.”

Cafer-i Sadık: “Zor durumda olan bir arkadaşınıza borç vereceğiniz anlamına gelir. Kazancınızın bir kısmını biriktirerek zor gün­lerinizde, kullanacağınıza işarettir. Herkesten gizli bir iş anlaşması yapacağınız anlamına gelir.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada simit görmenin psikanalizi: Rüyada simit görmek sevdiklerinize karşı cömert olduğunuzu gösterir. İçten içe herkese yardım etmek istiyor olabilirsiniz.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın