Rüyada Savaş Görmek, Savaş Çıktığını Görmek

Rüyada savaş görmek felaket mi pahalılık mı? Rüyada savaş görmek, savaş çıktığını görmek, savaş uçağı görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Savaş Görmek

🙂 Rüyada görülen savaş genel olarak, toplumla ilgili türlü sorunun bir şekilde çözüleceğini anlatır. Rüyada savaşarak düşman askerini esir ettiği­ni görmek, gizli sırlara vakıf olmak ve hayırlı haberler duymak­la tabir edilir. Rüyada bir savaşı kazandığını gören için bu çok hayırlı bir alâmettir. Rüyada iki ülke arasında bir savaş görmek, fitne veya hastalığa delalet eder.

Rüyada Savaş Çıktığını Görmek

😐 Rüyada savaş çıktığını görmek, hayatınızda büyük değişikliklerin olacağına işarettir. Öyle ki, değişen hayatınıza uyum sağla­makta zorluk çekebilirsiniz. Ancak yaralanırsa, sıkıntı bir dönem daha de­vam edebilir. Ancak bu yorumlar rüyada kan görülmemesi durumunda geçerlidir. Aksi takdirde rüya bozulur. Savaş rüyası bazı durumlarda, pahalılığa delalet sayılır.

Rüyada Savaş Uçağı Görmek

😐 Rüyada bir savaş uçağı görmek, yakında size yakın kimselerle aranızda bazı kavgaların patlak vereceğini gösterir. Savaş uçağı korkaklık ve tehlikeli işlerde bulunmakla tabir edilir.

Rüyada Savaşmak

🙂 Rüyasında savaştığını, çarpışma­ya katıldığını gören kimse, bir konuda ciddi bir mücadeleye girerek sıkıntılarından sıyrılır. Üstelik çarpışmada yara alma­dığını gören, olumsuz her koşulu arkasında bırakacak bir im­kana kavuşur. Rüyada savaşmak ve düşmana karşı yürüdüğünü görmek, din gayretine, kalp temizliğine ve hacca gitmeye delalet eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nabluslu Abdulgani: “Çekememezlik yapanlarla ve fitnecilerle müca­dele etmek dine yardımdır, anne ve babaya yardım demektir, eşiyle fazla ilgilenmeye ve onu başkalarından kıskanmaya delalettir. İnsanın kendisi­ni bu savaşta kıskanç ve çekemezlerin tarafında bulunduğunu görmesi, dinden çıkmasına veya dini inançlara karşı olmasına ya da itaat etmesi gereken birine karşı gelmesine, yahut da namaz kılmayı terk etmeye dela­let eder.”

Kirmani: “Savaşta olduklarını, rüzgarla beraber toz, dumanın kalktığını görmek­te hayır yoktur. İki grup askerin savaşıp vuruştuklarını görmek galip gelenin hiç umul­madık şekilde mağlup olmasına işarettir. İki askerin savaşmak için birbirlerine giriştiklerini ve sonra barıştıkla­rını görmek herkesi kapsayacak bir iyiliğe işarettir.”

Ebu Sait El Vaiz: “Bir padişah ile halkı arasında savaş çıktığını görmek bereket ve ucu­zluğa işarettir. Halkı veya aile fertleri arasında savaş olduğunu görmek onların ara­sındaki dostluk kardeşlik ve barışa işarettir. Bir ülkeye asker gelmesi, yağmur yağması demektir. Savaş için askerin toplandığını görmek inançtan yoksun olanların yok olmalarına ve doğru yolda olanların başarı ve galibiyetlerine, asker sayı­sının az olduğunu ve kendisinin de onlarla beraber bulunduğunu görmek düşmanı yenmeye işaret eder.”

İsmail El Eş’as: “Devletler arasında savaş çıktığını görmek, fitneye yahut bulaşıcı hastalıklara delildir. Bir padişahla halkının veya ahalisinin birbirleriyle savaşmaları iyilik ve be­rekettir. Askerlerin toplandıklarını görmek, yağmur yağmasına veya batılın kalkmasına işarettir. Harp sırasında toz kalkması hayır değildir. Savaş sırasında mağlup olmak, dünyada galip gelmeye delildir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada savaş görmenin psikanalizi: Rüyada savaş görmek, genellikle iç dünyamızda varlığını sürdüren bir çatışma ve huzursuzluğu gösterir. Talep ve arzula­rımızı yerine getirmemizi ahlak anlayışımız engelliyordur ya da belki, zihinsel ihtiyaçlarımızla bedensel isteklerimiz arasında bir uzlaşmazlık, çekişme vardır. Rüyada görülen savaşın, gerçek sa­vaş ya da fiziksel çatışmayla hiçbir bağlantısı yoktur. Yapılan bir araştırmada, gerçek savaşlara katılan insanların çok ender olarak savaş rüyası gördüklerini ortaya koymuştu. Oysa hiçbir savaşa tanık olmamış milyonlarca insan, belli aralıklarla savaş sahneleri içeren rüyalar görür. Dolayısıyla böyle bir rüyadan sonra, iç dünyamızda söz konusu çatışmaya neden olan “ihtilaf konusunu saptamak ve bu sorunu çözmek, rüyanın belli aralık­larla yinelenmesini engellemek için gerekli olacaktır.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın