Rüyada Sebze Görmek, Yeşil Sebze Görmek, Sebze Bahçesi

Rüyada sebze görmek iyilik mi fenalık mı? Rüyada sebze görmek, yeşil sebze görmek, sebze bahçesi görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Sebze Görmek

🙂 Düşünde sebze görenin ömrü dirlik, düzenlikle geçer, malı çok olur. Mevsiminde sebze yetiştirdiğini yahut yediğini gör­mek; hayra, berekete ve sağlıklı bir şekilde yaşamaya işa­ret eder.

Rüyada Yeşil Sebze Görmek

😐 Mevsimi dışında yeşil sebze gören kimsenin işle­ri bozulur ve birçok konuda sıkıntı ve kedere duçar olur. Herhangi bir yeşil olgunlaşmamış ham sebzeden yediğini görmek hastalık, if­las ve kederle yorumlanır.

Rüyada Sebze Bahçesi Görmek

😐 Rüyada sebze bahçesi görmek; üzüntü ve sıkıntı içerisinde olan erkeklere delâlet eder. Sebze rüyası, üzüntülü erkekler şeklinde yorumla­nır. Kişinin kendi rüyasında, bostanından sebze topladığını görmesi, hanımının yakınlarından gelecek düşmanlık şeklinde tabir edilir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyanızda olgunlaşmış sebze gördüyseniz; mutlu ve sıhhat dolu bir ömür geçireceğinize, bu aralar alacağınız bir habere çok sevineceğinize işarettir. Sebze satıldığını görmek iyidir.

Mağripli Cabir: “Sebze sattığını gören sattığı sebzeler kadar hüzün ve kedere uğrar. Sebze aldığını görmekse aksine iyidir.”

Salimi: “Birinin rüyasında, herhangi bir yerde gördüğü ekili sebzelerin adlarını bilmemesi umumun (herkes) iyiliğine delalet eder. Bir rivayete gö­re, bu rüya menfaate, eğer tadı acıysa kötülüğe ve zarara işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada sebze görmenin psikanalizi: En genel anlamda, temel ihtiyaçların ifadesidirler. Aynı zamanda, bütün bitkiler gibi doğallığı ve sağlığı da simgelerler. Rü­yanızdaki bitkinin yeşil yapraklar içeren ıspanak, semizotu, lahana gibi bir sebze olması, kendinizi yenileme ihtiyacınıza ve belki de, yeni başlangıçlara işaret eder. Domates, havuç, turp gibi kırmızı ve turuncu tondaki sebzeler, bedensel sağlığınızın yerinde olmasıyla bağlantılı düşünülür.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın