Rüyada Sarhoş Görmek, Sarhoş Olmak

Rüyada sarhoş görmek ceza mı haram mal mı? Rüyada sarhoş görmek, sarhoş olmak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Sarhoş Görmek

🙂 Bazen bu rüya, sevinmek ve mala kavuşmak şeklinde yo­rumlanır. Üzüm ve hurma gibi meyvelerden yapılmış şarapları için sarhoş olduğunu örmek, devlet ve saltanat demektir. Sarhoşluk rüyası, bazen ilahi aşk ve muhabbete de delalet eder.

😐 Rüyada sarhoş birini görmek, kötü niyetli bir insan tarafından zarara uğratılabileceğinize dair bir uyarıdır. Sarhoş olduğunu görmekse, düşüncesizce davranarak hem kendini­zi hem de işlerinizi tehlikeye sokabileceğinizi anlatır. Özel­likle rüyasında sarhoşluktan sızıp kaldığını gören kimse, bel­li konularda çaresiz bir durumda kalabilir. Herhangi bir şarap içip onunla sarhoş olduğunu görmek, haram mal şeklinde tabir edilir. Bir kişi, rüyada kendisini sarhoş olarak görse ve bu haldey­ken elbiselerini parçalasa, o kişinin rahatlık ve zenginlikten do­layı azması, haddi aşması şeklinde yorumlanır.

Rüyada Sarhoş Olmak

😐 Rüyada sarhoş olduğunu görmek, haram yolu ile para ve mala kavuşulacağına işarettir. Kendini rüyasında sarhoş görenin eline haram pa­ra geçer, zengin olur. Kendinizi içkili ve sarhoş halde görmeniz; son günlerde elinize açıktan bir para geçeceğine fakat, size hayrı olma­yacağına alâmettir. Rüyada kişinin kendisini sarhoş bir halde görmesi, sıkıntıya işarettir. Şaraptan başka şeylerden sarhoş olduğunu görmek, şiddet­li korku ile tabir edilir. Sarhoşluk, erkek ve kadın için de bulundukları halin değiş­mesi, mevkilerinin düşmesi şeklinde de yorumlanır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Rüyada rakı içerek sarhoş olduğunuzu görmek iyi değildir. Rüyasında sarhoş edici bir şey içmediği halde sarhoş olduğunu gören kimsenin malında, noksanlık ve kendisinde büyük korku ve sıkıntı hali meydana gelir.

İsmail El Eş’as: “Rüyanızda sarhoş gördüyseniz; Bu aralar girişeceğiniz bir işte haksız para kazanacağınıza, bunun da size yarardan çok zarar getireceğine, sıhhatinizin bozulacağına işarettir. Rüyasında sarhoş olduğunu gören haram mal kazanır. Bir içki içmediği halde sarhoş olduğunu gören, şiddetli bir korkuya düşer ve malı eksilir, içki içerek sarhoş olduğunu gören işlerinde zorluk çeker.

Kirmanî: “Sarhoş edici bir şey içmediği halde sarhoş olduğunu gören şiddetli bir korku ve endişeye kapılır. İçki içmek suretiyle sarhoş olduğunu gören işlerinde sıkıntı çeker. Rüyada kendini sarhoş görmek, üzüntü ve kedere işaret eder. Şarap içip sarhoş olduğunu gören kimseye haram mal gelir. Rüyadaki sarhoşluk, korku içinde bulunan kimse için hayra ve ferahlığa işarettir.

Nablusi: “Sarhoş olduğunu gören haram mal kazanır. Bu rüya haramla ve işlerde güçlükle ifade edilir. Hatalarınız yü­zünden iş düzeninizin bozulacağına, bu durumun aile içinde sürtüşmelere yol açacağına işarettir. İş düzeninizin bozulacağına, endişeleneceğinize ve tekrar to­parlamakta büyük zorluklar çekeceğinize işarettir. Bir başka yoruma göre de; geçiminizi temin etmede yasal olmayan yollara sapacağınıza, başkalarının hakkını yiyeceğinize işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada sarhoş görmenin psikanalizi: Rüyada sarhoş olmak veya birini sarhoş görmek dağılmak üzere olduğunuzu gösterir. Kendi içinizde bir şeyleri çözmeniz gerektiğine işaret eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın