Rüyada Rakı Görmek, Rakı İçmek

Rüyada rakı görmek münafıklık mı fenalık mı? Rüyada rakı görmek, rakı içmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Rakı Görmek

😐 Genel olarak, harama, karanlık işlere duyulan meraka işarettir. Rüyasında elinde içi rakı dolu bir bardak tuttuğunu gören bir erkek, ahlaksız, kötü huylu bir kadına âşık olur. Hatta böyle bir kadınla evlenebilir. İçkili bir zevk âlemi veya hastalığa işarettir.

Rüyada Rakı İçmek

😐 Rüyada rakı içerek sarhoş olduğunuzu görmek iyi değildir. Rakı içmek, yakında bir hastalığa yakalanacağınızı fakat kısa zamanda iyileşeceğinizi gösterir. O yerde kışın biraz sert geçeceğine işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rakı, konyak, viski ve benzeri sarhoş edici içkilerden içtiğini gören Al­lah’a isyan eder. Bir rivayete göre haram kazançla geçimini sağlar. Dinde haram sayılan içecek rüyası iyi değildir, hayra delalet etmez demişlerdir.”

İsmail El Eş’as: “Rüyada rakı içerek sarhoş olduğunuzu görmek iyi değildir. Bir dükkandan rakı satın aldığınızı görmek, yakında bir hastalığa yakalanacağınızı fakat kısa zamanda iyileşeceğinizi gösterir. Rakının dökülmesi hayra delalet eder. Bir rakı fabrikasında rakıların şişelere doldurulduğunu görmek, o yerde kışın biraz sert geçeceğine işarettir.”

Nablusi: “Rüyada rakı içmek, Allahu Teâlâ’ya isyan etmeye işarettir. Bazen bu rüya, haram mala delalet eder. Rüyada rakı görmek veya içmek, ele geçecek haram mala işarettir.”

İbn-i Şirin: “Rüyada rakı içmek, Allahü Teala’ya isyan etmeye işarettir. Bazen bu rüya, haram mala delalet eder. Rüyada rakı görmek veya içmek, ele geçecek haram mala işarettir. Rüyada rakı veya buna benzer insanı sarhoş edecek herhangi bir içki içtiğinizi görmek, çok ağır bir hastalığa tutulacağınıza yorumlanır.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada rakı görmenin psikanalizi: Rüyada rakı görmek eğlenmek, dertlerinizden kurtulmak istediğinize işarettir. Düşlerde görülen rakı veya rakı kadehi aynı zamanda içsel yolculuğunuzu simgeleyen bir rüyadır..


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın