Rüyada Resim Görmek, Resim Yapmak, Resim Çektirmek

Düşlerde görülen resim sanat mı yetenek mi? Rüyada resim görmek, resim yapmak, resim çektirmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Resim Görmek

🙂 Rüyada görülen bir resim bilinçaltınızı da yansıtır. Bu nedenle resimde görülen şeyler önemlidir. Rüyada resim görmek o resmin sahibinin uzun ömürlü olacağına işarettir.

😐 Fakir­lerin ve kadınların resim görmesi hastalığı gösterir. Ünlü bir ressamın resmini gör­mek bir çıkarınız olmayan gereksiz işlerle uğraşacağınız anlamına gelir. Çok kıymetli bir resminiz olduğunu görmek yetenek­lerinizi gösterecek bir fırsatınızın olamayacağına ve ömrünüzü küçük bir me­mur olarak tüketeceğinize işarettir. Resim alıp sattığınızı görmek ömrünüz hep maddi sıkıntılar içinde geçe­ceğine işarettir.

Rüyada Resim Yapmak

🙂 Zengin insanlara ait resimler yapmak iyidir. Resim yapmak; o resmin sahibinin uzun ömürlü olacağına işarettir. Rüyada yapmak, hayal gücünün ve duy­guların zenginliğine işarettir.

😐 Resim yapmak bulutlar üstünde gezineceğinize, hayal dünyasında yaşayacağınıza işarettir. Bu sebeple çevrenizle aranızda sıkıntıların olacağına delalet eder.

Rüyada Resim Çektirmek

🙂 Rüyada resim çektirdiğinizi görmeniz; iç yüzünüzü öğrenmek isteyen bir kimsenin meraklı bir tavrı ile ilgileneceğinize, sanat konularına ilginizin bu günlerde artacağına yorumlanır. Yeteneklerinizi kullanacağınız anlamına gelir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Özellikle duvarlara resim ve şekiller çizmekteyse din ve Allah’ı terk ederek sapkınlığını açığa vurmaktan çekinmez.”

Nablusi: “Rüyada resim görmek, rüyayı gören zengin ise, iyi ve hayırlı haberlere, fakir bir kimsenin rüyasında resim görmesi ise, hastalığa yorumlanır. Kadınların rüyalarında resim görmeleri ise hayra yorulmaz.”

Seyyid Süleyman: “Rüyanızda bir resim görüyorsanız başınıza gelecek bir olay, sizi mutluluğa götüreceğine, sonsuz bir sevinç duyacağınıza işarettir.”

İsmail El Eş’as: “Rüyada resim görmek, dini konular üzerinde yalan söylemeye ve batıl yolla elde edilen paraya delalet eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada resim görmenin psikanalizi: Rüyada resim yapmak, kendini diğer insanlara yeni ve etkili biçimde ifade etme, tanıtma ihtiyacının altını çizerken, bu potansiyele sahip olduğunuzu da gösterir. Eğer bir tabloya bakıyorsanız, bilinçli ola­rak farkına varmadığınız yeni bir olgu ya da yeni oluşan şartlara dikkatiniz çekiliyor demektir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın