Rüyada Portakal Görmek, Portakal Yemek, Portakal Ağacı Görmek

Düşlerde görülen portakal sıkıntı mı mutluluk mu? Rüyada portakal görmek, portakal yemek, portakal ağacı görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Portakal Görmek

🙂 Olgun, güzel renkte, iri ve tatlı bir portakal, de­ğerli eşyalar alacağınıza işaret eder. Bir hastalığın ardından gelecek bir kısmeti belirtir. Rüyada olgunlaşmış portakal görmek; sevinçli ve tez habere işarettir. Aynı zamanda mesut günlerin yakın olduğuna işarettir. Rüyada meyve görmenin önemli anlamını öğrenmek için BKZ.

Rüyada Portakal Yemek

🙂 Rüyada portakal yemek, sağlık ve afiyete işa­rettir. Sağlığınızın her geçen gün daha iyiye gideceğini ifade eder. Düşlerde portakal yemek her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler.

Rüyada Portakal Ağacı Görmek

🙂 Çiçek açmış portakal ağacı da bolluğa ve değerli eşyalara sahip olmaya delalettir. Porta­kal ağacı görmek tatile çıkacağınız anlamına gelir.

Rüyada Portakal Toplamak

😐 Malınızdan zarar edeceğinize işarettir. Portakal topla­dığınızı görmek sevmediğiniz bir düzende çalışacağınıza işarettir. Mal kay­bına işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: “Rüyada portakal ağacı görmek, hasta olduğu halde insanlarla ilişki kuran ve onlar tarafından sevilen bir kimseye delalettir. Turunç (Portakal ve mandalina cinsinden) ağacı görmek, iyi bir kimse ile dost olmak ve evlenmek olarak yorumlanır. ”

Kirmani: “Rüyada portakal görmek, çok iyi bir haber alacağınıza, işlerinizde başarıya ulaşacağınıza yorumlanır. Her bakımdan iyidir. Rüyada portakal görmek, sağlıklı yaşamaya işarettir.

Seyyid Süleyman: Rüyanızda portakal gördüyseniz bir hatanız yüzünden maddi zarara uğrayacağınız anlamına gelir. Portakal ağacı, hastalık fakat halka hayırlı ve hoşsohbet bir zata işarettir. Mandalina ağacı da böyledir.”

Nablusi: “Portakal ağacı bünyesinde çeşitli hastalıklar ta­şımakla beraber hoş tabiatlı, şirin sohbet, hayır ve hasenattan hoşlanan biriyle yorumlanır.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada portakal görmenin psikanalizi: Uyumlu ve huzurlu sosyal ilişkileri, anlayışlılığı ve paylaşımcılığı vurgular. Birine portakal ikram et­mek, cömertliği belirtir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın