Rüyada Meyve Görmek, Meyve Yemek, Meyve Toplamak

Düşlerde görülen meyve rızık mı ev mi demek? Rüyada meyve görmek, meyve yemek, meyve toplamak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Meyve Görmek

🙂 Rüyada meyve görmek; rızık, menfaat ve faydalı ilme işaret eder. Rüyada meyve görmek veya meyve yediğini gör­mek, iyiye ve hayra yorumlanır. Rüyada meyve görmek, hayatta yapacağınız işlerden en yakın zamanda hayırlı sonuçlar alacağınıza işarettir. Rüyada meyve görmek; mevsiminde ise iyiye yo­rumlanır. Tatlı meyveler malın çokluğuna işaret eder.

Rüyada Meyve Yemek

😐 Narin bir ruh yapı­nız olduğuna, ilişkilerinizde çok duygusal davranacağınıza, bu özelliğinizden dolayı da size sıcak ve samimi yaklaşan karşı cinsinize hemen aşık olacağı­nız anlamına gelir.

Rüyada Meyve Toplamak

🙂 Meyve topladığını gören kimse zah­metsiz bir şekilde mal elde eder. Bir dostunuzun akrabala­rından birisiyle evleneceğinize, ya da o dostunuzla ticari ortaklık ilişkisi ku­racağınıza işarettir.

Rüyada Meyve Ağacı Görmek

🙂 Rüyada meyve ağacı görmek, ilim, rızık ve hiç kimsenin minneti olmaksızın sırf Allah’tan gelecek hibe ve ihsanlara işaret eder. Bu rüya, bol rızık ve hastalıktan şifa bulmakla yorumlanır. Rüyada meyve ağacını görmek; herkes için iyi bir iş yapacağını, bu suretle servet ve itibarının yükseleceğine, işarettir. Rüyada görülen bazı meyve ağaçlarının anlamı şöyledir:

 • Çilek Ağacı: Hastalıklardan şifaya işarettir.
 • Elma Ağacı: Hayra delalettir.
 • Fıstık Ağacı: Cömert, kerim ve iyilik sahibi bir adama dela­let eder.
 • Gül ağacı: Şeref sahibi bir adama delalet eder.
 • Hurma ağacı: Bazı kimselerden isabet edecek mala delalet­tir. Ayrıca, ilim sahibi birine işaret eder.
 • Köknar ağacı: Olgun ve kamil bir adama delalet eder. Ağa­cın meyvesi, mal ile tabir edilir.
 • Limon ağacı: Limon ağacı, güzel yüzlü birine işarettir. (Portakal ağacı da aynı şekilde yorumlanır).
 • Mersin ağacı: Uzun süreli dostluğa, sevince ve huzura işa­ret eder.
 • Muz ağacı: Din ve dünyalık sahibi adama delalettir.
 • Söğüt ağacı: Faydasız işlerle uğraşan bir kimseye işaret eder.
 • Şeftali ağacı: Zengin, mert, yiğit ve mal biriktiren birine işaret eder.
 • Ud ağacı: Evlada ve övgüye işarettir.
 • Üzüm ağacı: Şen, tatlı ve saltanat sahibi birine işarettir.
 • Zeytin ağacı: Hayır, bereket, menfaat ve bol rızka erişme­ye delalettir.

Rüyada Meyve Bahçesi Görmek

🙂 Rüyada meyve bahçesi görmek, fakir için zenginlik; zengin için ise malının artması şeklinde yorum­lanır. Sürekli rızka işaret eder.

Rüyada Meyve Tabağı Görmek

🙂 Rüyada meyve tabağı görmek; mal, şeref, rızık, ül­fet, muhabbet, evlat ve ilme tabir olunur. Bolluk ve bereket anlamına gelir. Evinizde huzurun eksik olmayacağına işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Danyal (a.s.): “Vaktinde ve mevsiminde yetişen her meyve veya ye­miş mal ve fayda sahibi olmaya delalet eder. İnsan tabiatına uymayan ve yenilmeyen meyveler bu özelliğin dışında kalır.”

Kirmani: “Yaz meyvesinin kış mevsiminde yendiğini görmek hastalığın işareti­dir. Tatlı meyveler sattığını gören hayır ve fayda sahibi olur, evlat ve ak­rabalarını sever ve devlet büyüklerinin hizmetinde bulunur.

Nablusi: “Vakitsiz yetişen meyve az mala, sıkıntı ve yoksulluğa delalet eder. Taze ve yaş meyve inanç ve mal çokluğu ile tabir olunur. Bozuk meyve ihanete uğrayacağınıza işarettir.”

İbn-i Şirin: “Meyve din ve malla tabir olunur. Bazı rüya tabircilerine göre, sarı renkli meyveler (ayva, turunçgiller ve muz gibi meyveler hariç) hasta­lık ve dertlere delalet eder. Tatlı meyveler helal mal anlamına gelir. Ekşi, ham ve yenmeyecek kadar kötü bir tada sahip olan meyvelerin bir kısmı haram mala, bir kısmı da hastalık ve illetlere delalet ederler. Bir rivayete göre de gam ve düşmanlığa delalet eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada meyve görmenin psikanalizi: Rüyada görülen meyve, deneyimlerin yararı­nı görmek ve harcanan çabanın karşılığını almak olarak değer­lendirilir, ama türüne göre meyve simgesi daha farklı anlamlar da içerebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın