Rüyada Polis Görmek, Polis Olmak, Polis Arabası Görmek

Düşlerde görülen polis hapis mi makam mı? Rüyada polis görmek, polis olmak, polis arabası görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Polis Görmek

🙂 Genel olarak güveni temsil eder. Rüyada polis tarafından yakalandığını gören kim­se namuslu bir hayat yaşayacağına delâlettir. Rüyada görülen polis uzun zamandır gerçekleşmesini beklediğiniz gelişmenin olacağına işarettir.

😐 Rüyada öfkeli polis memuru görmek Azrail’e delâlet eder. Rüyalarda bir polisle tartışmak veya ağız dalaşı yapmak hiç beklenmeyen ve hesapta olmayan kısa süreli bir sıkıntının habercisidir.

Rüyada Polis Olmak

😐 Polis olmak; feryat, hüzün, korku, azap, tehlike, şerli ve hile sahibi bir kimseden za­rar görmeye işaret eder. Kendinizi polis olarak görmek önünüzdeki günlerde alacağınız bir iş teklifi karşısında kararsızlık geçireceğinize işarettir.

Rüyada Polis Arabası Görmek

🙂 Rüyada polis arabası görmek güvenli bir yerde yaşamaya delalet eder. İsteklerinizin gerçek olması demektir. Polis arabası rüyalarda uzun zamandır beklenen güzel bir haberin geleceğine işarettir.

Rüyada Polis Çağırmak

🙂 Poli­s çağırmak kendinize dürüstlüğü şiar edineceğinize işarettir. Veremeyeceğiniz hiçbir hesabınız bulunmadığına, çok dürüst ol­duğunuza işarettir.

Rüyada Sivil Polis Görmek

😐 Sivil polis gören kimsenin, kendisi ve idaresi altında bulunanlar arasında bir düşmanlık meydana gelir ve onlarla uğraşır. Bu sıkıntılar uzun süre başını ağrıtır.

Rüyada Polis Arabasına Binmek

🙂 Rüyada polis arabasına binmek, tehlikelerden korunmaya işarettir. Kişinin rahat yaşayacağına işarettir. Nimetlerden faydalanmak demektir.

Rüyada Eve Polis Gelmesi

😐 Rüyada eve polis geldiğini gören kimse, eğer yetkili bir kimse ise, kendisi ile idaresi altında bulunanlar arasında şartlı bir antlaşma olur. Hane içindeki huzursuzluklara işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Bir polisten bir şey aldığını gören kimse, korktuklarından emin olur. Polise bir şey verdiğini gören kimsenin, hükümetle bir işi olur. Eğer görülen kimse zabıta ise, belediyeyi temsil eder. Yorum da ona göre yapılır.”

Seyyid Süleyman: “Rüyada görülen polis, Azrail Aleyhisselam’dır. Rüyada polis görmek, devlet ve hükümet olarak yorulur.”

Nablusi: “Rüyanızda polis gördüyseniz bu aralar davranışlarınıza dikkat etmeniz gerektiğine, aksi halde başınıza çok büyük belalar açacağınıza işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada polis görmenin psikanalizi: Üniformalı ve silahlı resmi güçler, çoğu zaman içinde yaşadı­ğımız düzenin otoriter yanını simgeler. Bu nedenle, düşümüzde karşımıza çıkan polis figürü, birincil olarak yasa, düzen ve otori­teyle ilişkili duygu ve düşüncelerimizi yansıtır. Polisler tarafından kovalanmak ve yakalanmak, yapılan hatalardan duyulan suçluluk duygusu ve cezalandırılma korkusuyla ilişkilidir. Kimi zaman po­lis, düşlerimizde “içimizdeki polis”i, yani kişiliğimizin otoriter ve düzen koruyucu yanını da temsil edebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın