Rüyada Para Görmek, Kağıt Para Görmek, Para Almak

Düşlerde para görmek varlık mı zenginlik mi? Rüyada para görmek, kağıt para görmek, para almak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Para Görmek

🙂 Rüyada para görmek verilen bir söz ve ödenecek bir bedel karşılığında kavuşulacak bolluk anlamına gelir. Temiz durumdaki kağıt para duyulacak iyi sözdür. Gümüş para, sevinç verecek sözleri ve ha­yırlı bir kısmeti; bakır para, hayırlı bir iş ve iyi bir yardımcıyı belirtir. Rüyada büyük miktarda bir paraya sahip olduğunuzu görmek, bugünlerde elinize çokça para geçeceğine yorulur.

rüyada para görmek

Rüyada Kağıt Para Görmek

🙂 Rüyada kağıt para görmek, kısmet, bolluk demektir. Rüyada kağıt para görmek; rızka, sıkıntılar­dan sonra rahatlığa ve mala tabir olunur. Mala ve bekâr için ev­lenmeye işaret eder.

Rüyada Para Almak

🙂 Rüyada para aldığını görmek; talebe için ilim öğrenmeye, ticaretle uğraşan kimse için bol kazanç elde etmeye ve bekâr kimse için evlenmeye delâlet eder. Bazen de rüyada para almak; bayağı rızka, sıkıntıdan sonra rahatlığa veya işi az, mükafatı çok amele delalet eder.

Rüyada Bozuk Para Görmek

🙂 Rüyada bozuk para görmek iba­detlerini ifa eden ve kendisine bırakılan emaneti sahibine teslim eden kimsedir. Gördüğünüz kadar paranın yakında elinize geçeceğine işarettir.

Rüyada Para Vermek

🙂 Yeni dostluk­la, kuracağınıza ve boş vakitlerinizde bol bol eğleneceğiniz anlamına gelir. Geçim durumunuzun çok iyi olacağına kimseye muh­taç olmadan yaşayacağınıza işarettir.

Rüyada Para Bulmak

😐 Altın para bulmak, sıkıcı söz ve göz kalacak bir kısme­ti temsil eder. Yerden bulduğunuz paraları toplaya toplaya gitmek, mal ya da itibar kaybıdır. Rüyada yerde bulduğunuz paraları gizlice cebinize koymak; alçak söze, riya ve şer­re delâlet eder.

Rüyada Para Toplamak

🙂 Rüyada para toplamak, yabancı ülkelerden gelecek kısmet olarak yorumlanır. Son günlerde bir olaydan ötürü içinizin sıkılacağına, ancak kısa sürede atlatacağınız anlamına gelir.

Rüyada Kağıt Para Almak

😐 Zorluklarla ve çok çabalayarak para kazanacağınıza, sürekli geçim sıkıntısı içinde buluna cağınıza işarettir. Önemli bir rahatsızlık geçireceğini­ze ve bunun üzüntüsüne yorumlanır. Sizi rahatsız edecek bir habere işaret­tir.

Rüyada Para Saymak

😐 Haklı olarak birisini eleştireceğini­ze ancak işin dozunu kaçırarak kaba kelimeler kullanacağınıza işarettir. Sırlarınızın ortaya çıkacağına işarettir. Başkalarının gizlisini saklısını öğreneceğinize işaret­tir. Ayakta atlatacağınız bir mevsim hastalı­ğı geçireceğinize işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Mağripli Cabir: “Bakır gibi elementlerden yapılmış paralar görmek ifla­sa, yoksulluğa ve hakarete delalet eder. Bir rivayete göre böyle küçük pa­raların bir kap içinde görülmesi mal sahibi olmakla yorumlanır.”

İbn-i Şirin: “Bakır vesaire elementlerden yapılmış sikkeler (pa­ralar) görmek düşmanlık, kavga, dövüş ve dedikodulara delalet eder. Böy­le bir para bulduğunu veya kendisine böyle bir paranın verildiğini gören, dedikodu yüzünden aralarında fitne çıkan biriyle kavga eder. Rüyada kalp para yapmak; utanca ve rezil olmaya işaret eder.

Kirmani: “Yanında küçük birçok para bulunduğunu gören hüzne, kedere ve hayal kırıklığına uğrar. Evinde böylesi paraları alıp da sokağa attığını veya birine verdiğini gören hüzün, keder ve sıkıntıdan kurtulur.”

Seyyid Süleyman: “Rüyada görülen para, riya ve mücadele halinde söylenen söz olarak yorumlanır. Genel olarak para, seviyesiz söze ve şerre işarettir. Rüyada altın yuttuğunu, abdestini bozarken para çıktığını gören kimse, Müslümanlıktan ayrılır. Paralar üzüntü, keder, darlık ve üzülecek söze işaret eder. Rüyada para görmek, üzüntü ve sıkıntıya ve kötü söze işarettir. Bazen de bu rüya sıkıntıdan sonra feraha kavuşmaya, faydalı bir amel işlemeye de delalet eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada para görmenin psikanalizi: Rüyada görülen para, nadiren gerçek yaşamdaki para olgu­suyla birebir paralellik taşır ve daha çok bizim değer yargılarımı­zı ve değer verdiğimiz şeyleri simgeler. Yaşamımızda önemsedi­ğimiz ve sahip olmaktan mutluluk duyduğumuz, korumak istedi­ğimiz şeyler; sözgelimi eşimiz, çocuklarımız, ailemiz ve olumlu ni­teliklerimiz, rüyalarda para simgesiyle karşımıza çıkabilir. Bazen de daha maddiyatçı bir yorumla, güç tutkumuzu ve güce sahip olma isteğimizi vurgular. Bu biraz, bizim yaşama bakışımızla da il­gilidir: Eğer paranın bir güç kaynağı olduğunu ve bu yolla edini­len gücün de değer taşıdığını düşünüyorsak, rüyadaki para, hırs ve güç isteğimizi ifade ediyor olabilir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Rüyada birçok paranızın bulunduğunu ve onları saydığınızı görmek, elinize çok para geçeceğine işarettir.
  • Paranızı kaybettiğinizi görmek, bol kazanca, yerden para bulduğunuzu görmek, büyük zorluklarla karşılaşacağınıza, rüyanızda altın paranız olduğunu görmek, zenginliğe yorumlanır.
  • Rüyada paranızı saydığınızı görmek, projelerinizin ve düşüncelerinizin istediğiniz şekilde olmayacağına, bu sebepli onlara yeni bir yön bulmaya çalışmanız lazım geleceğine işaret eder.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın