Rüyada Papatya Görmek, Papatya Toplamak

Düşlerde görülen papatya iyilik mi aşk mı demek? Rüyada papatya görmek, papatya toplamak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Papatya Görmek

🙂 Kırlarda yeni açmış papatyalar görmek, tatlı hayal­lere işaret eder. Beyaz papatya, bazı hayallerinizin gerçekle­şeceğini işaret eder. Papatya aynı zamanda, sevimli, iyi kalpli, saf ve mü­tevazı bir insanı da simgeler. Rüyada papatya görmek, büyük bir kimseden canlı bir hediye alınacağına delâlet eder. Rüyada papatya görmek; güzel ve zarif bir kadınla evlenmeye delâlet eder. Bir kimseden papatya aldığını görmek; o kimseyle sı­kı bir dostluk kurmaya tabir olunur. Rüyada papatya görmek, rüyayı görenin eşinin akrabaları ile tabir edilir. Size papatya verildiğini gördüyseniz, veren kişi ile sıkı bir arkadaşlık yapacağınız anlamına gelir. Papatya verdiğinizi gördüyseniz verdiğiniz kişi ile ortak bir işe girişeceğinize işarettir.

😐 Sarı papatya ise, ufak bir rahatsızlık geçireceğinizi anlatır. Ancak iri papatyalar, şüphe uyandıran bir paradır. Rüyada papatya görmek; hercai meşrep bir sev­giliyle tanışıp bu yüzden zarara uğrayacağınıza işaretle yorumlanır. Bazen de papatya görmek, ayrılığa, geçici mutluluğa ve sıkıntıya işaret eder. İkili ilişkilerinizde pek dostluk edinemeyeceğinize işarettir. Papatya, kötü bir kadın hizmetkarla yo­rumlanır.

Rüyada Papatya Toplamak

🙂 Gördüğünüz rüyadan uyandığınızda, artık sizin için yeni bir dönüm noktasının başlamış olacağına, o günden sonra sıkıntı, üzüntü, dertler gibi şeylerle uğraşmak zorunda kalmayacağınıza, hayatınızın tümden değişe­rek mutlu bir insan olacağınıza işarettir. Özellikle gerçekleşmesini istediğiniz bir hayalinizin olacağına işaret­tir. Beklenmedik bir yerden yüklü bir nakde kavuşacağınız anlamına gelir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nablusi: “Rüyanızda papatya gördüyseniz veya papatya topluyorsanız; Hiç ummadığınız bir kimseden büyük bir hediye alacağınıza, bundan çok mutlu olacağınıza işarettir.”

Kirmani: “Papatya, mayası bozuk ve vefasız bir kadın hizmetçiyle tabir olunur. Rüyasında bir kimseden papatya çiçeği aldığını gören kimsenin arkadaşları artar.

İsmail El Eş’as: “Rüyanızda baştan başa papatyalarla bezenmiş yeşil bir alandan geçmeniz ve o süslü papatyaları görmeniz, genç bir erkek için, kaba bir köylü kızı ile flört yapmaya, orta yaştakiler için, hiç de karşılığı olmayan bir aşka tutulmaya, kadınlar için, aşktan daha çok paraya kıymet vermeye, yaşlılar için, uzun ve rahat bir uykuya, papatya toplamak ise, hayatta aşktan da üstün bir iş olarak para kazanmanın geldiğini anlamaya işaret eder.”

Seyyid Süleyman: “Rüyada birisinden papatya aldığını görmek, o kimse ile olan dostluğa işarettir. Bazı yorumcular papatyayı kadın olarak yorumlamışlardır. Papatya çiçeği de hanımın akrabalarıdır. Rüyada görülen papatya, kadın ile de tabir olunur. Rüyada görülen papatya, asil olmayan ve kocasına hizmet etmeyen bir kadına da delalet eder. ”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada papağan görmek: Kırlarda açmış papatyalar görmek, çoğunlukla çocuklu­ğunuza duyduğunuz özlemi ve saflığa, temizliğe olan ihtiyacınızı dile getirir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın