Rüyada Para Görmek, Kağıt Para Görmek, Para Almak, Bozuk Para

Düşlerde görülen paralar ölüm veya hastalık mı, bol para veya müjdeli haber mi demek? Rüyada para görmek, kağıt para görmek veya bozuk para vermek, bulmak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Para Görmek

🙂 Başka bir ülkenin yabancı parası, yabancı ülkelerden gelecek kısmet olarak yorumlanır. Elindeki paraları sokağa attığını gören, sıkıntıdan kurtulur. Helâlinden para kazandığını görmek; rızka, sıkıntılar­dan sonra rahatlığa ve mala tâbir olunur. Bazen de rüyada para görmek; bayağı rızka, sıkıntıdan sonra rahatlığa veya işi az, mükafatı çok amele delalet eder… Rüyada büyük miktarda bir paraya sahip olduğunuzu görmek, bugünlerde elinize çokça para geçeceğine yorulur.

😐 Rüyada para yapmak utanmağa ve rezil olmağa de­lâlet eder. Para kaybetmek, mal ya da itibar kaybıdır. Pa­ranızı çaldırdığınızı görmek: Sırlarınızın ortaya çıkacağına işarettir. Rüyada para görmek, boş söze delalet eder… Rüyada görülen dağınık para; alçak söze, riya ve şer­re delâlet eder. Para basıcısını rüyada görmek; güzel konuşan ve hi­leli söz söyleyen kimseye işarettir. Rüyada para kaybetmek, mev­cut paranızı herhangi bir vesile ile elinizden çıkaracağını­za, altın para görmek, hastalığa ve üzüntüye yorumlanır.

Rüyada Kağıt Para Görmek

🙂 Kağıt para, verilen bir söz ve ödenecek bir bedel karşılığında kavuşulacak bolluk anlamına gelir. Kağıt para görmek: Geçim durumunuzun çok iyi olacağına kimseye muh­taç olmadan yaşayacağınıza işarettir. Kağıt paraları görmek ama dokunmamak iyidir. Kağıt paranın ne demek olduğunun detaylı anlatımı BURADA.

😐 Eğer rüyadaki kağıt paralar dağınık bir halde elinizdeyse size söylenecek kötü söz ve dedikodudur. Birinden kağıt paralar almak ondan laf alıp taşımaktır. Banknot şeklinde kağıt para iyi değildir.

Rüyada Para Almak

🙂 Birinden altın para almak, iş hayatın­da yükselmek anlamına gelir. Pa­ra çaldığınızı görmek: Başkalarının gizlisini saklısını öğreneceğinize işaret­tir. Herhangi bir vezneden para almak, yahut para yatırdığını görmek; bolluk içerisinde hayatını sür­dürmeye ve işlerinin yolunda gitmesine delâlet eder.

Rüyada Bozuk Para Görmek

🙂 Gümüş para görmek: Yeni dostluk­la, kuracağınıza ve boş vakitlerinizde bol bol eğleneceğiniz anlamına gelir. Rüyada resimsiz bozuk para görmek iba­detlerini ifâ eden ve kendisine bırakılan emaneti sahibine teslim eden kimsedir. Rüyada altından bozuk para görmek, din ve ilme delalet eder.

😐 Bozuk para ise, işi­tilecek türlü sözdür. Demir para görmek: Zorluklarla ve çok çabalayarak para kazanacağınıza, sürekli geçim sıkıntısı içinde bulunacağınıza işarettir. Bozuk para görmek: Önemli bir rahatsızlık geçireceğini­ze ve bunun üzüntüsüne yorumlanır. Bakır (vs.)’den yapılmış para; kavga, gürültü, fakirlik ve dedikodudur. Rüyada bozuk para hakkınızda dedikodu yapıldığına işarettir.

Rüyada Para Vermek

🙂 Rüyada vezneye para yatırmak, bir sıkıntıdan kurtul­maya; vezneden para almaksa, vakti zamanında yapılan bir iyiliğin karşılığını almaya işarettir. Yapılan işe karşılık verilen para hayırlıdır.

😐 Bir yere para verdiğinizi görmek: Haklı olarak birisini eleştireceğini­ze ancak işin dozunu kaçırarak kaba kelimeler kullanacağınıza işarettir.

Rüyada Para Toplamak, Bulmak

🙂 Rüyada herhangi bir yerde para bulmak, kısmet, bolluk demektir. Altın para bul­duğunu görmek sevince, yerden para toplamak, ev al­maya işaret eder.

😐 Para bulduğunuzu görmek: Ayakta atlatacağınız bir mevsim hastalı­ğı geçireceğinize işarettir. Bozuk para toplamak genç biriyle dedikodudur. Kağıt para toplamak sizin hakkınızda yapılan kötü sözlere işarettir.

Rüyada Para Saymak

🙂 Rüyada bankamatikten veya atm’den para çekip saymak yaptığınız işlerden gelecek güzel ve sevindirici haberlere yorumlanır. Bir işi bitirip karşılığında para alıp saymak beklediğiniz güzle bir gelişmeye delalettir.

😐 Para saymak; utanmaya ve rezil olmaya delâ­let eder. Rüyada birinden para alıp saymak dedikodu yapmaktır. Bir yerden para bulup saymak sıkıntıdır. Rüyada bozuk para saymak, hayatınızın karışacağına yorulur.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İBNİ ŞİRİN’e Göre:Bakır vesair elementlerden yapılmış sikkeler (paralar) görmek düşmanlık, kavga, dövüş ve dedikodulara delalet eder. Böy­le bir para bulduğunu veya kendisine böyle bir paranın verildiğini gören, dedikodu yüzünden aralarında fitne çıkan biriyle kavga eder,” demiştir.

İMAM NABLUSİ: “Yanında küçük birçok para bulunduğunu gören hüzne, kedere ve ha­yal kırıklığına uğrar. Evinde böylesi paraları alıp da sokağa attığını veya birine verdiğini gören hüzün, keder ve sıkıntıdan kurtulur.”

MAĞRİPLİ CABİR’e: Bakır gibi elementlerden yapılmış paralar görmek ifla­sa, yoksulluğa ve hakarete delalet eder. Bir rivayete göre böyle küçük paraların bir kap içinde görülmesi mal sahibi olmakla yorumlanır,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada görülen para, nadiren gerçek yaşamdaki para olgu­suyla birebir paralellik taşır ve daha çok bizim değer yargılarımı­zı ve değer verdiğimiz şeyleri simgeler. Yaşamımızda önemsediğimiz ve sahip olmaktan mutluluk duyduğumuz, korumak istedi­ğimiz şeyler; sözgelimi eşimiz, çocuklarımız, ailemiz ve olumlu ni­teliklerimiz, rüyalarda para simgesiyle karşımıza çıkabilir.

Anonim Rüya Yorumları

 • Gümüş para, sevinç verecek sözleri ve ha­yırlı bir kısmeti; altın para, sıkıcı söz ve göz kalacak bir kısme­ti; bakır para, hayırlı bir iş ve iyi bir yardımcıyı belirtir.
 • Eski paralardan akçe görüp, akçe veya sikke ile alışveriş yap­mak; dostlarınızın sırlarına vâkıf olacağınıza, yakınlarınızdan hâmile olanlardan birinin erkek çocuk sahibi olacağına yorumlanır.
 • Rüyada para kemerini görmek; mala ve bekâr için ev­lenmeye işaret eder. Para kemerini beline bağladığını görmek; talebe için ilim öğrenmeye, ticaretle uğraşan kimse için bol kazanç elde etmeye ve bekâr kimse için evlenmeye delâlet eder.
 • Para cüzdanını kaybettiği­ni görmek; rüya sahibine gelecek kötülük ve şerrin orta­dan kalkmasına işaret eder.
 • Evine altın sikkeler taşıdığını görmek, mal ile tabir edilir.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Para Görmek, Kağıt Para Görmek, Para Almak, Bozuk Para” üzerine 4 yorum

 1. Rüyamda bir arkadisim evindeyim baska bir arkadasda vardi. O baska arkadas mutfaga girmis, mutfak siyah di yani dolaplari, o baska arkadas telefonlan evinde olan arkasimin babasiyla konusuyormus. Ona yemek hazirlicakmis ne pisirecegini soruyormus telefonda. Bende yardim ediyim diye soruyorum.

  Bu rüyanin anlami ne???

  Yanıtla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Uzun zamandır beklediğiniz mutluluk verecek haberi alacağınıza, tehlikeli durumlardan daha çok uzak durmanız gerektiğine işarettir…

 2. Istiśahre Rüyasi

  Rüyamda aksam vaktinde ben bir otobüsü bekliyorum. Elimde cüzdanim vardi ,acik kahverengidi cüzdan, onun onun icinde bozuk demir paralar varmiś. Cüzdanimi acarken bu paralar yere düśmüśdü. Toplamaya caliśirken otobüsün fenerini görüp. Ötpüsü kacirmamak ve bozuk paralari cüzdanimin icine koymaya caliśtim fakat otobüsü kacirdim. Sonra zanki taśiniyormuśum. Eski eśimi gördüm ve bir adamla onun evindeymiśim. Eski eśim bize yatak odasini gösteriyormuś. Bir kücük kizmi genc kizmi zanki eski eśimin kizkardeśiydi onlara karśi hakkimi yedikleri icin icten bela okuyormuśum. Sonra o tanimadigim adamla evden diśariya cikiyormuśum. Böyle yeslik bir bahcedeymiś ve akśam ne yelim diye konuśuyorduk. O adama sormuśum evde yufka var mi diye.
  Bu rüyanin anlami ne???

  Yanıtla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İyi ve güzel günlerin çok yakın olacağına, hayret edeceğiniz bir sürü olaylarla karşı karşıya kalacağınıza, güzel haberleri duymaya işarettir…

Yorum yapın