Rüyada Orman Görmek, Orman Yangını Görmek

Düşlerde görülen orman mucize mi mutluluk mu demek? Rüyada orman görmek, orman yangını görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Orman Görmek

🙂 Muradınıza ereceğinize işaret eder. Ancak ormanda­ki ağaçların yapraklarının sararması, dökülmesi düş kırıklığını anlatır. Rüyada orman görmek, bilginizin rızkınızın, artacağına, şansınızın size güleceğine işarettir. Ormanda bulunmak veya oradaki otluklar­da hayvanları gezdirmek, fakirler için kâr ve kazançtır.

😐 Ancak ormanda­ki ağaçların yapraklarının sararması, dökülmesi düş kırıklığını anlatır. Ormanda bulunmak veya oradaki otlaklarda hay­vanları gezdirmek ve korumak; zenginler için utanç, keder, zarar demektir.

Rüyada Orman Yangını Görmek

😐 Özellikle bir ormanın yanması büyük bir felaketin ha­bercisidir. Haya­tınızı tek başınıza ve yorgun olarak geçireceğinize işarettir. Ailenizin üzerinde kara bulutların dolaşacağına işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Seyyid Süleyman: “Rüyada orman görmek, korku ve yalnızlığa işaret eder. Vahşi hayvanların bulunduğu muhtemel olan sık ağaçlı bir ormana girdiğinizi görmek, sizi engelleyecekler arasında arkanızdan türlü fesatlıklar yapan kimselerin bulunduğuna işaret eder.

Kirmani: “Rüyada bir ormanın içinde yürüdüğünüzü görmek, işlerinizi iyice ve güzelce yürütebilmek için önce bir hazırlık yapmaya ihtiyacınız olduğuna, bütün engelleri ortadan kaldırmanız gerektiğine işarettir.

Nablusi: “Rüyanızda orman gördüyseniz, eğer zengin iseniz; yaptığınız bir kötülükten dolayı maddi ve manevi zarara uğrayacağınıza, itibarınızı yitireceğinize işarettir. Fakir iseniz; şansınızın açılacağına, iş sahibi olacağınıza, mutlu olabilmeniz için daha çok çalışmanız gerektiğine işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada orman görmenin psikanalizi: Doğal duygularımızın, iç dünyamızın ve bilinçaltımızın simgesidir. Toplumsal ilişkilere ve hem manevi, hem de fi­ziksel unsurlara duyduğumuz ihtiyacın saklandığı, sessizce bekle­diği “yuva” olduğu da söylenebilir. Dolayısıyla rüyada bir orma­nın derinliklerinde dolaştığınızı gördüyseniz, bu, kendinizi daha yakından tanımaya başladığınızı ve iç dünyanızın derinliklerine inecek cesareti bulduğunuzu gösterir. Bu, son derece olumlu ve yüreklendirici bir gelişmedir ve kişiliğin olgunlaşmasını vurgular.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın