Rüyada Odun Görmek, Odun Toplamak, Odun Kesmek

Düşlerde görülen odun ev mi zenginlik mi demek? Rüyada odun görmek, odun toplamak, odun kesmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Odun Görmek

🙂 Kısmete ve bolluğa işaret eder. Odun deposu, varlıklı bir insandan alınacak yardımı açıklar. Odun almak, rızkını çı­kartmaya; bir yere odun istiflemek zenginliğe delalettir. Rüyasında odun gören mal bulur. Yakılmaya hazır halde odun görmek, güçlüğün kolaylaşmasına, devlet yönetimine yaklaşmaya, mirasa, ihtiyaçtan gidermeye işarettir.

😐 Rüyada odun görmek; koğuculuğa, dediko­duya, iftira etmeye, kıskançlık ve fitneye delâlet eder. Bunu kadın görürse bir münafık adamla evlenir. Bazen odun rüyası, ahmaklığa, cimriliğe, boş söze ve günah işlemeye işaret eder. İri ve kesilmesi gereken odun görmek, zor­lukta elde edilecek rızka delalet eder.

Rüyada Odun Toplamak

😐 Odun toplamak, halkın izzet ve şerefi hakkın­da söz söylemeye işarettir. Hakkınızda söylenen iftiralar­la insanların kışkırtılacağına işarettir.

Rüyada Odun Kesmek

😐 Başkaları hak­kında duyacağınız kıskançlık yüzünden, haklarında asılsız sözler edeceğini­ze hatta daha da ileri giderek namuslarına bile laf söyleyeceğinize işarettir. Anlaşılmaz tavırlarınız yüzünden insanlarla çelişkiye düşeceğinize işarettir.

Rüyada Odun Taşımak

😐 Rüyada odun taşımak, gören kişinin yüz kızartıcı bir suç işleyeceğine işarettir. Sahtekâr bir insanla evlilik yapacağına işarettir. Odun taşıdığını gören kimse şeytana elçilik yapar ve kötü amelde bulunur.

Rüyada Odun Kırmak

🙂 Yetkili ve güçlü bir insandan fayda bularak geçicide olsa sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza işarettir. Hakka yaklaşmaya, borcu ödemeye, hastayı tedavi etmeye delalet eder.

Rüyada Odun Yığını Görmek

😐 Çevrenizin kuyunuzu kazmak isteyen insanlar tarafından abluka altına alınmış olduğuna, bu insanlarla hiçbir ortak yönünüzün bulunmadığı halde hakkınızda ileri geri ve fesatlığa varacak derecede kötü konuşmalarına işarettir. Hasta birinin rüyasında odun birik­tirmesi iyileşeceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Sobaya Odun Atmak

🙂 Odunun sobada yanması, paranızı doğru yerlerde kulla­nacağınızı belirtir. Sobaya odun atmak, Hakk’a yaklaşmaya, borcu ödemeye, hastayı tedavi etmeye delalet eder.

😐 Hakkınızda ya­pılan ihbarla asılsız yere suçlanacağınıza işarettir. Zor şartlar altında para kazanmanızın, sizi biraz cimri ya­pacağına işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: “Rüyanızda odun gördünüz ise: iş hayatınızda başarı kazanacağınıza, bu başarınız sayesinde maddi olanaklara sahip olacağınıza, mal-mülk sahibi olacağınız anlamına gelir.

Seyyid Süleyman: “Sahradan veya ormandan odun toplayıp ar­kasında taşıdığını gören, kötü bir insan olduğunu bil­melidir. Ormandan kestiği odunları bir hayvanla taşıdığını gören, birçok insanla düşman olur. Odun satan, halkın aleyhinde konuşur. Odun kesen, münafık birini yener. Ateş yakmak için birkaç odunu yere koyanın güzel bir ünü olur.”

Kirmani: “Rüyada ateş karşısında oturarak ateş durmadan odun attığınızı görmek, genç bir erkek için, dost diye tanıdığı birinin düşmanlığına, deneyimli bir kimse için, kıskanıldığına, genç kızlar için, bir ormancı ile evleneceğine, evliler için, para yüzünden kavga etmeye, genel olarak her insan için ümitler beslenmesine yorumlanır.”

İsmail El Eş’as: “Rüyada görülen odun, koğucu bir kimseye delalet eder. Bazen de odun, ahmak bir kimseye işarettir. Rüyada görülen odun, yaş olsun kuru olsun savaşa, düşmanlığa ve dedikoduya uğramaya işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada odun görmenin psikanalizi: Bir yakacak olarak odun, düşlerde, kömüre benzer biçim­de enerji ve zenginliğin simgesi olarak görülür.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın