Rüyada Oğlak Görmek

Düşlerde görülen oğlak erkek çocuk mu hayırlı kısmet mi demek? Rüyada oğlak görmek farklı şekillerde yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Oğlak Görmek

🙂 Düşte oğlak görmek; yeni edineceğiniz bir dostun size çok faydası dokunacağına veya evli iseniz çok hayırlı bir evlâ­da sahip olacağınıza işarettir. Rüyada bir oğlağa sahip olduğunu gören kimsenin erkek çocuğu olur. Oğlak görmek, çocuk ile tabir edilir. Rüyada bir oğlak boğazladığını görmek, çocuğu vasıtasıyla mala sahip ol­maya delalet eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Seyyid Süleyman: “Rüyada görülen oğlak, çocuk olarak yorumlanır. Rüyada boğazlanmış oğlak gören kimsenin çocuğu vefat eder. Bir oğlağa sahip olduğunu gören kimsenin çocuğu olur.”

Kirmani: “Rüyanızda oğlak gördüyseniz; Bekar iseniz evleneceğinize, mutlu bir hayat süreceğinize, evli iseniz; bir çocuk sahibi olacağınıza, bu çocuğun ailenize mutluluk getireceğine işarettir.”

Nablusi: ”Oğlak veya kuzuya bindiğini gören kimse, çocuklarla oynar ve eğlenir. Rüyada görülen oğlak size kendini sevdiriyorsa veya siz onun kafasıyla oynayıp tüylerine dokunuyorsanız uzun süredir beklenen haberin olumlu h-olarak geleceğine işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada oğlak görmenin psikanalizi: Çocuk istediğinize işarettir. Bilinçaltınızda mutlu bir yuvanın hayalleri olabilir. Bazı psikanalizciler ise düşlerde görülen oğlak cinsi hayvanların aslında kolayca üstesinden gelebileceğimiz sorunlar kar­şısında içgüdüsel olarak yaşadığımız geçici tedirginlikler ve tereddütlerin ifadesidir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın