Rüyada Oda Görmek, Boş Oda Görmek, Dağınık Oda Görmek

Düşlerde görülen oda ev mi evlilik mi demek? Rüyada oda görmek, boş oda görmek, dağınık oda görmek farklı şekillerde yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Oda Görmek

🙂 Ev hayatınızı yansıtır. Temiz ve aydınlık bir oda, evi­nizde huzurlu olduğunuzu anlatır. Özellikle rüyasında büyük, ferah ve güzel bir odada oturduğunu gören kimse, ev sahibi olur. Bir odayı düzenlediğini, temizlediğini, boyadığını görense, kişisel gayretiyle, evinde kendini güvende ve rahat hissedece­ği bir ortam hazırlar. Güzel, süslü ve aydınlık bir oda görmek, kârlı ve iyi bir işe gi­rişeceğinize delalet eder. Rüyada evinin odalarından herhangi birini görmek; sevinç ve mutluluğa, sıkıntıdan sonra ferahla­maya ve fakirlikten sonra zengin olmaya delâlet eder. Yatak odasını görmek; bekâr kimse için evlenmeye, evli kimseler içinse eşler arasındaki ilişki ve muhabbete işaret eder. Çocuk odasını görmek, rüya sahibinin çocuk sahibi olup onlarla olan güzel ilişkisine delâlettir.

Rüyada Boş Oda Görmek

😐 Ancak karanlık oda, evde huzur olmadığını açıklar. Boş bir oda görmek, sonu zarara çıkacak bir işe atılacağınıza işaret eder.

Rüyada Dağınık Oda Görmek

😐 Rüyada dağınık oda görmek, sefalet ve zarurete düşeceğinize işaret sayılır. Rüyada boş bir oda görmek, yeni bir hiz­metçi alacağınıza, fakat bu hizmetçinin size ve ailenize zararı doku­nacağına işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Kendisine bir odada işkence yapıldığını görmek iyilik ve fazilete işa­rettir. Yabancı bir odada anlamadığı bir söz işiten veya anlamadığı o söz­den kötü bir mana çıkaran ölür. O odada onun mezarı olur.”

Seyyid Süleyman: “Odasına su serptiğini gören zahmet ve sıkıntıya uğramasına sebep olacak bir iş yapar. Oda içine su serpmek hayır değildir. Bulunduğu bir odadan dışarı çıkmasının engellendiğini gören iyilik gö­rür ve bu kişinin sonu iyi olur.”

Danyal (a.s.): “Yeni bir odaya girdiğini gören yeni bir kadınla evlenir, servet ve zen­ginliği artar. Kireç sürülmüş veya badanalanmış sahibini tanımadığı bir odaya gi­ren yakın bir gelecekte ölür.

Nablusi: “Kaçıp bir odaya girdiğini ve kapısını kapadığını, odanın başka odala­rın ortasında bulunduğunu gören üzüntü ve kederden kurtulur, hastaysa iyileşir. Odasının yıkıldığını gören (eğer oda eskiyse) eline mal geçer. Başka birinin odasının yıkıldığını gören, o kişi aracılığıyla kazançlı çıkar.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada oda görmenin psikanalizi: Kişisel duygularınız, iç dünyanız ve sahip olduğunuz potansi­yelle ilgili bir simge olan oda, rüyadaki diğer niteliklerine ve si­zin hissettiklerinize göre farklı biçimlerde yorumlanabilir. Genel­likle, elinize geçen fırsatlar rüyalarınızda oda simgesiyle ifade edilir. Bazı durumlarda rüyada bir odanın içinde olmak (eğer bundan hoşnutsanız), anne sıcaklığına sığınma ihtiyacını vurgular.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın