Rüyada Meyve Görmek, Rüyada Meyve Yemek, Meyve Toplamak

Düşlerde görülen her meyvenin rüya dilinde ayrı bir anlamı vardır. Rüyada meyve din ve malla tabir olunur. Bazı rüya tabircilerine göre, sarı renkli meyveler (ayva, turunçgiller ve muz gibi meyveler hariç) hasta­lık ve dertlere delalet eder. Rüyada tatlı meyve görmek, helal mal anlamına gelir. Ekşi, ham ve yenmeyecek kadar kötü bir tada sahip olan meyvelerin bir kısmı haram mala, bir kısmı da hastalık ve illetlere delalet ederler. Bir rivayete göre de gam ve düşmanlığa delalet eder.

Rüyada Meyve Görmek

Meyveli bir bahçe gören zengin olur meyvesiz bir bahçe gören darlığa düşer. Özellikle daldaki meyveyi görmek, isteklerin gerçekleşmesine olanak sağlayacak fırsatlar olarak yorumla­nır. Rüyada görülen meyve vermiş bir ağaç mutlu bir evliliktir. Ekşi ve acı meyve sattığını görmek, tatlı meyveler sattığını görmenin zıddıyla tabir olunur. Meyvelerin yorumu adlarının yanında verilmiştir. Meyve tabirinde rüya tabircilerinin göz önünde bulundurmaları gere­ken hususlardan biri de zaman ve mevsimdir.

rüyada görmek-diyanet rüya tabirleri-ne demek-diyanet ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet ve İslami Rüya Tabirleri: Rüyada Meyve

ABDULGANİ NABLUSİ: “Bahçıvandan çiçek, meyve vb. bir şey almak, altın değerinde öğüttür. Bu rüya aynı zamanda kazanılacak önemli bir tecrü­beye de işaret eder. Yaz meyvesinin kış mevsiminde yendiğini görmek hastalığın işareti­dir. Tatlı meyveler sattığını gören hayır ve fayda sahibi olur, evlat ve ak­rabalarını sever ve devlet büyüklerinin hizmetinde bulunur.”

Danyal (a.s.): “Vaktinde ve mevsiminde yetişen her meyve veya ye­miş mal ve fayda sahibi olmaya delalet eder. İnsan tabiatına uymayan ve yenilmeyen meyveler bu özelliğin dışında kalır. Vakitsiz yetişen meyve az mala, sıkıntı ve yoksulluğa delalet eder. Taze ve yaş meyve inanç ve mal çokluğu ile tabir olunur.” demiştir.

KİRMANİ: “Ayva, turunç ve muzun dışındaki sarı renkli meyveler hastalığa işarettir. Tatlı meyveler helal malla, di­ğerleri haramla ifade edilir. Meyvelerin tabirinde dikkate alınacak hususlardan biri mevsiminde olmasıdır. Kış meyvesini yazın yemek hastalıktır.”

psikolojik ve modern ruya tabirleri-rüyada görmek-ne demek-1001ruyaRüyada Meyve Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada meyve görmenin psikanalizi: Rüyada görülen meyve, deneyimlerin yararı­nı görmek ve harcanan çabanın karşılığını almak olarak değer­lendirilir, ama türüne göre meyve simgesi daha farklı anlamlar da içerebilir.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın