Rüyada Kurban Görmek, Kurban Kesmek

Rüyalarda görülen kurban; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kurban görmek, kurban kesmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kurban Görmek

🙂 Rüyada kurban görmek, alacağınız bir haberin sizi fazlasıyla sevindireceğine işaret eder. Ayrıca sakin bir hayat arzunuza da kavuşacağınıza delalet eder. Dinen kurban edilmesi uygun olan bir şeyle kurban kestiğini görmek hayır ve nimete işarettir. Eğer rüya sahibi hapis ise serbest bı­rakılır. Kurban görmek adak, vefa, şid­detten kurtuluş, hastanın iyileşmesi, fayda ve menfaatle tabir olunur. Rüyada kurbanlık koyun görmenin önemli yorumlarını öğrenmek için BKZ.

Rüyada Kurban Kesmek

🙂 Rüyada kurban kestiğinizi görmeniz, işlediğiniz bir sevabın mükâfatını göreceğinize, unuttuğunuz bir vaadinizin verine getirilmesi gerektiğine işarettir. Kurban kestiğini görmek, duanın kabulüne, keder ve sıkıntıdan kurtulmaya veya adağını yerine getirmeyen kimseye işaret eder. Hamile bir kadının rüyada kurban kestiğini görmesi hayırlı bir erkek çocuğunun olmasına delâlettir. Rüyada caiz bir şeyle kurban kestiğini görmek; hayır ve nimettir. Rüyada kurban kestiğini görmek, işlerinizin yolu­na gireceğine ve kem gözlerden kendinizi koruyabileceğini­ze işaret eder. Ancak kan görülürse rüya bozulur. Allah rızası için kurban kestiğini görmek, sıkın­tılardan kurtulmaya, sevinç ve berekete, şiddetten ve hastalık­tan emin olmaya işaret eder.

😐 Bir hasta kurban kestiğini görse vefat eder. Kurban kestiğini gören bir kurban kesmeli ve hayırlı olmasına dua etmelidir. Kestiği kurbandan bir şey saklandığını gören yalan söyler, itikadı bozulur.

Rüyada Kurban Kesildiğini Görmek

🙂 Rüyada kurban kesildiğini görmek, her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler. Tren ile bir seyahate çıkacağınıza, bu yolculuktan biraz canınız sıkkın olarak döneceğinize işarettir.

Rüyada Kurban Eti Görmek

🙂 Rüyada kurban eti görmek, sevinçli ve tez habere işarettir. Aynı zamanda mesut günlerin yakın olduğuna işarettir. Her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler. Kurban eti görmek rüyada, sıkıntılarınızın sona ereceğine, şansınızın açılacağına, giriştiğiniz işte başarı kazanacağınıza işrettir.

Rüyada Kurban Bayramı Görmek

🙂 Rüyada kurban bayramı görmek, fidye vermeye işaret eder. Şayet rüya sahibi fidyeyi verirse belâ ve afetten kurtulur.

Rüyada Kurban Eti Dağıtmak

🙂 Rüyada kurban eti dağıtmak, üzüntü ve kederden kurtulmak şeklinde yorumlanır. İçinde bulunduğunuz zor durumdan hiç tanımadığınız birinin yardımıyla çıkacağınıza işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Eğer sıkıntı ve zorluk içindeyse bunlardan kurtulur. Eğer hasta ise iyileşir, fakirse zengin olur, korktuğu bir şey varsa emniyette olur, borçluy­sa borcundan kurtulur, hacca gitmemişse hacceder, sıkıntıdaysa Allah kendisine geçim kolaylığı verir,” demiştir.

Kirmanî: “Kurban etinin halka dağıtıldığını görmek ihtişam sa­hibi ve zengin birinin ölerek, malının aile ve akrabalarına bölüşülmesine işarettir,” demiştir.

Mağribli Cabir: “Kurban rüyası iki türlü yorumlanır: Biri müjde­lenmek, diğeri bereket elde etmektir. Eğer rüya sahibi kadın ve de hamile ise hayırlı bir çocuk dünyaya getirir. Bir koç kurban ettiğini görmek fidye­dir. Rüya sahibinin bir fidye (karşılık, para) vermesi gerekir. Bunun bere­ketiyle bela ve afetlerden kurtulmuş olur. Kusur veya noksanı olan bir kur­ban kestiğini görmek inanç zayıflığına, ibadet eksikliğine işarettir,” demiştir.

Nabluslu Abdulgani: “Bir deve veya öküz ya da koç kurban ettiğini gören, bir köle azat eder, ya da hayırlı bir amel derecesinde sevap kazanır. Kurban kestiğini gören, köle ise hürriyetine kavuşur, esir ise kurtulur, borçluysa borcunu öder, fakirse geçimi kolaylaşır, korkuda ise emniyete kavuşur, savaşçı ise başarılı olur, sıkıntıdaysa genişliğe ve sevince erişir. Kestiği kurbanın etini halka dağıttığını gören sıkıntıdan kurtulup izzet ve şeref sahibi olur. Kurbandan bir parça çaldığını gören, Allah’ın gazabı­na uğrar. Bir hasta kurban kestiğini görürse ölümüne, bir başka rivayete göre durumunun düzelmesine işarettir,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kurban görmenin psikanalizi: Rüyada bir hayvanın kurban edildiğini görmek, doğrudan doğruya mistik duygular ve inançlarla bağlantılı olabileceği gibi, simgesel olarak farklı anlamlara da gelebilir. Bazı durumlarda, kurban edilen hayvanı kendi konumumuzla ilişkilendirebiliriz ve çevremizdekilerin bizi haksız yere suçladığı ve cezalandırmaya çalıştığı endişelerine kapılarak rahatsızlık duyabiliriz. Eğer hayva­nı kurban eden sizseniz, yaşamınızdaki herhangi bir şeyden kendi isteğinizle vazgeçiyor ve fedakarlıkta bulunuyor olabilirsiniz.

Anonim Rüya Yorumları

  • Ayrıca kur­ban kesildikten sonra yüzüldüğünü, etlerini vb. görmek her türlü hastalık ya da sıkıntı anlamına gelir.
  • Deve ve koyun boğazladığını gören köle ve cariye âzat eder, borçlu ise borcunu öder, zengin olur. Niye­ti varsa Hacca gider. Hasta ise şifa bulur.

rüyada kurbanlık koyun görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın