Rüyada Kurbağa Görmek, Rüyada Yeşil Kurbağa Görmek

Rüyalarda görülen kurbağa; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kurbağa görmek, yeşil kurbağa görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kurbağa Görmek

🙂 Rüyada kurbağa görmek; abid ve Al­lah’ın emirlerini yerine getiren kimseye işaret eder. Bir kurbağa görmek, hayra işarettir. Genel olarak dertleşeceğiniz insanları iyi seçme­niz gerektiğine dair bir uyarıdır. Aynı zamanda iyi niyetli, an­cak geveze bir dosta işaret eder. Bir yerde birçok kurbağa görmek, bollukla tabir edilir.

😐 Rüyada kurbağa görmek; sizi sevmeyen bir ka­dının fenalık yapacağı haberini alacağınıza işarettir. Rüyada kurbağa görmek, size saf görünen bazı kimselerin, iyi insan olmadığını anlayacağınıza delildir. Birçok kurbağayı bir arada görmek, şerre delâlet eder.

Rüyada Yeşil Kurbağa Görmek

🙂 Özellikle yeşil kurbağalar, yardımsever ve sağlam dostları simgeler. Rüyada yeşil kurbağa gören, kaçan bir fırsatı tekrar yakalama imkanına kavuşur ya da kaybolan bir eşyasını bulur.

Rüyada Kurbağa Öldürmek

🙂 Rüyada kurbağa öldürmek, dostlardan gelecek iyiliğe, hayır ve berekete işaret sayılır. Allah’ın emirlerini yerine getirmeye çalışan adama delalet eder. Rüyada kurbağa öldürdüğünü gö­ren hayırlı ve erdemli bir kimseyle dost olur.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer-i Sadık: “Kurbağa rüyası dini bütün ve inançlı bir kimseyle yorum­lanır. Birçok kurbağa görmek hayra delalettir. Bir yere birçok kurbağanın toplanmış olduğunu veya yağdığını görmek, oraya Allah’tan bir bela ve musibet isabet edeceğini gösterir,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz: “Kurbağa eti dostlardan elde edilen menfaat, kurba­ğa ile konuşmak hayır ve bereketle yorumlanır. Bir kurbağa görmek hayırdır, fakat çok kurba­ğa fitne ve fesat çıkarmak için toplanan insanlara delalet ettiğinden iyi de­ğildir. Kurbağa sesi duymak belaya işarettir. Sudan bir kurbağa çıkarıp ku­yuya attığını gören inançlı ve ahlak sahibi bir kimseye zarar verir” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kurbağa görmenin psikanalizi: Bir dönüşüm dönemi ya da eylemi­nin simgesi olarak görülür. Yaşamda çok da çekici görünmeyen bir olgunun ya da hoşla­nılmayan bir kişinin aslında, beklenmedik oranda olumlu niteliklere sahip olduğunun habercisi ola­rak da kabul edilir. (Prense dönüşen kurbağa masa­lında olduğu gibi…)

Anonim Rüya Yorumları

  • Rüyada kurbağa sesi işitmek, bela ve felakettir.
  • Kurbağa sesi işitmek belâ­ya, kurbağa etini yemek ise akrabalardan gelecek yardı­ma işarettir.
  • Çirkin renkte lâir kurbağa, dost gibi görünen kıskanç ve çıkarcı bir insanı temsil eder.
  • Rüyada kurbağa sesi duymak, bir olayın iç yüzü­nü öğreneceğinizi anlatır.
  • Dile gelip konuşan bir kurbağa, çok önemli bir bilgi ya da haber verir. Bu nedenle kurbağa­nın sözlerine dikkat edilmelidir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın