Rüyada Koyun Görmek, Koyun Sürüsü Görmek, Koyun Kesmek

Rüyalarda görülen koyun; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada koyun görmek, koyun sürüsü görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Koyun Görmek

🙂 Bolluğu, bereketi temsil eder. Rüyada koyun görmek; helâl kazanca, bol rızka, hayır ve berekete işaret eder. Düşte koyun görmek ve boğazlamak; zafer ve ga­lebe delalettir. Koyun, kadın diye yorumlanır. Koyun aynı zamanda yumuşak başlı ve iyi niyetli bir insana da delalettir.

😐 Rüyada görülen koyun bakımsız, sıska ise dara düşeceğinize işarettir. Bu rüya; Sıkıntılı bulunduğunuz durumunuzun süreceğine, bir müddet daha zorluklara göğüs germeniz gerekeceğine işarettir.

Rüyada Koyun Sürüsü Görmek

🙂 Bekâr bir kimse rüyasında bir koyun sürüsü görürse hayırlı bir kadınla izdivaç eder. Bu rüyayı görenin; eline hüküm ve nüfuz geçer. Rüyada koyanlara rastlamak ve onlara sahip olmak, mal ve ganimetle tabir edilir. Rüyada meleyen koyun sürüsü görmek; herke­sin duyacağı bir başarı demektir.

Rüyada Koyun Kesmek

🙂 Bir koyunu kesip derisini yüzen zengin olur. Rüyada koyun kesip, derisini yüzmek; yücelik ile tabir olunur. Rüyada koyun kesmek, bir emeğin karşılığını almaktır.

🙂 Rüyada koyun kes­mek hayra yorulmaz. Bu rüya; aile arasında bir konudan dolayı münakaşa edip aranıza dargınlığın gireceğine, yakınlarınızla aranızın açılacağına, bundan üzüntü duyacağınıza işarettir.

Rüyada Beyaz Koyun Görmek

🙂 Rüyada beyaz koyun gören kimsenin sorunları, yoldan gelecek bir haberle ya da ken­disi yol yaparak çözülür. Rüyada beyaz koyun görenin ömrü uzun olur. Beyaz koyun görmek uzun süredir beklediğiniz müjdeli haberin geleceğine işarettir.

Rüyada Koyun Otlatmak

🙂 Rüyada koyun otlatmak, her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler. Ayrıca, tren ile bir seyahate çıkacağınıza, bu yolculuktan biraz canınız sıkkın olarak döneceğinize işarettir. Koyunları otlattığını görmek yakın­larıyla paylaşabileceği toplu bir para alır.

Rüyada Koyun Eti Görmek

🙂 Rüyada koyun eti görmek, her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler. Alacağınız bir haberin sizi fazlasıyla sevindireceğine işaret eder. Ayrıca sakin bir hayat arzunuza da kavuşacağınıza delalet eder.

Rüyada Kurbanlık Koyun Görmek

🙂 Ehil bir kimse rüyasında kurbanlık koyun görürse ,herhangi bir yere vali olarak atanır. Şayet ehil değilse hayır ve bere­kete nail olur. Koyun kurban eti ise; işleri yoluna girer ve nimete delâlet eder.

Rüyada Koyun Kesildiğini Görmek

🙂 Rüyada koyun kesildiğini görmek, bolluk ve bereket şeklinde yorumlanır. Koyuna bindiğini görmek de böyle tabir edilir.

Rüyada Kara Koyun Görmek

🙂 Kara ko­yun, ani bir haberdir. Rüyada kara koyun görmek; evli bir kimsenin koyunlarının çoğaldığını görmesi malının artmasına ve evlat sahibi olmasına delâlet eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İsmail Eş’as: “Dişi bir koyun Arap eşle tabir olunur. Dişi koyun görmek saygın bir hanımla evliliğe işarettir. Dişi bir koyun keserek etinden yediğini gören muradına erer.” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz: “Dişi bir koyuna sahip olduğunu gören mal ve zen­ginlik sahibi olur. Dişi bir koyunu bağladığını, tuttuğunu, dişi bir koyuna bindiğini, dişi bir koyun satın aldığını görmek yüklenmiş mal; bir dişi koyun doğduğunu görmek maksada erme; dişi bir koyunun bir eve girdiğini gör­mek bolluk ve bereketle yorumlanır,” demiştir.

Salimi: “Bir dişi koyunu ensesinden kesti­ğini gören eşiyle ters ilişkiye girer. Dişi bir koyunun evinden çıktığını veya kaybolduğunu, çalındığını ya da öldüğünü görmek eşinin kendisini boşa­yacağına veya bir başkasıyla kaçtığına işarettir. Dişi koyundan bir şey al­dığını gören eşinden mal alır. Dişi bir koyuna bindiğini gören hayır ve be­reket bulur. Kuzu görmek hayır, nimet ve bereketle, bir rivayete göre evlatla, baş­ka bir görüşe göre rüya sahibinin istediği bir şeyin elde edilmesiyle tabir olunur,” demiştir.

Kirmanî: “Erkek, dişi, toklu veya kuzu olsun genel olarak koyun adı al­tında toplanan tüm hayvanlar hayır, nimet, ganimet, mal, sevinç ve ka­zançla tabir edilirler. Koyun otlattığını gören, eğer layıksa, vali ya da büyük bir makam sa­hibi olur, layık değilse hayır ve bereket görür. Bir koyun sürüsünü güttü­ğünü görenin mutluluk ve sevinci sürekli olur. Bir koyun sürüsünün yanın­dan geçmekte olduğunu gören yumuşak huylu ağır başlı ve zengin bir top­luluğun yanından geçer. Bir koyun sürüsünün başka bir koyun sürüsüyle karşılaştığını görmek savaş anlamına gelir,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada koyun görmenin psikanalizi: Uzlaşmacılık, uyumluluk ve başkalarınca yönlendiril­menin simgesi olarak görülür. Toplumsal baskılarla, zararımı­za sonuçlanabilecek eylemlere sessizce boyun eğmemiz teh­likesine dikkatimizi çeker. Ayrıca rüyalarda koyun, pasif ve başkalarınca kolayca yönlendirilebilen kişileri simgeler.

Anonim Rüya Yorumları

  • Koyun satın aldığını gören­se, hayatında olumlu yönde değiştirir.
  • Koyunun yavrulaması, hayırlı bir kısmettir

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın