Rüyada Kömür Görmek, Kömür Taşımak

Rüyalarda görülen kömür; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kömür görmek, kömür taşımak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kömür Görmek

🙂 Rüyada görülen odun kömürüyse helal parayı, ma­lı temsil eder. Rüyada kömür görmek; elinize ummadığınız bir anda büyük bir para geçeceğine veya bir mirasa konacağınıza işarettir. Rüyada odun veya maden kömürü görmek, elinize açıktan, ummadığınız bir yerden para geçeceğine işarettir. Kömür rüyası, saygın bir kişiye işaret eder. Kış mevsiminde kömür görmek, mal ile tabir edi­lir.

😐 Odun kömürü dışındaki kömürler, kömürler genel olarak sıkıntıya işarettir. Rüyada kömür görüp; aldığını veya başka birinin verdiğini görenin eline haram mal geçer.

Rüyada Kömür Taşımak

🙂 Rüyada kömür taşımak, işinizde gözle görülür şekilde bir artma olacağına delâlet eder. Bu rüya, birden zengin olacağınıza alâmettir. Kömür taşımak müjdedir. Çuvallar içinde kömür taşıdığını görmek bol paraya delalettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmanî: “Odun kömürü sultan, ya da onun yerine vekalet edenler ta­rafından bağışlanan mal ve servettir. Rüyasında, vücudunun veya elbise­sinin kömürden siyahlaştığını gören, devlet işleri yüzünden hüzün ve ke­dere kapılır, sıkıntı ve zorluk çeker,” demiştir.

Cafer-i Sadık: “Maden kömürü, taş gibi yorumlanır. Ancak ateş elde edildiği ve yara­rı taştan daha çok olduğu için bazı yorumculara göre kıyaslama yoluyla mal ve nimetle de tabir edilir. Ağaç kömürü görmek haram mal ile tabir olunur. Ateşin üze­rine kömür koyarak yaktığını gören, devlet hizmetinde bulunur ve bu yüz­den şeref ve servet sahibi olur. Kömür bulduğunu, aldığını veya birinin kendine kömür verdiğini görenin eline haram mal geçer. Birine kömür ver­diğini, sattığını gören elindeki haram malı harcar ve tüketir,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kömür görmenin psikanalizi: Hem geleneksel, hem de modern yakla­şımlarda kömür, iyi şansın, zenginliğin ve enerjinin simgesi olarak görülür. Doğru yorum için, kömü­rün rüyadaki diğer unsurlarla birlikte analiz edilme­si gerekir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Bir yerden kömür aldığını gören kimse, kendi hatala­rı yüzünden sıkıntıya düşer.
  • Soba vb.de kömür yakmaya ça­lıştığını görense, gene sıkıntıdadır, ancak bunu kısa zamanda atlatacaktır.
  • Yanan kö­mür birden sönerse müjdeyi sıkıntı takip eder.
  • Kö­mürün yandığını görmek, malı elinden zorla alınan birine de­lalet sayılır.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın