Rüyada Köprü Görmek

Rüyalarda görülen köprü; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada köprü görmek, bir çok şekilde yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Köprü Görmek

🙂 Köprü görmek saltanat, hayır ve murada ermekle tabir edilir. Köprü bazen, uzun ömre ve zenginliğe işarettir. Bazen de köprü doğru yol, ilim, hidayet, namaz ve oruç gibi güzel ibadetler şeklinde yorumlanır. Rüyada köprü görmek, köprüden geçmek, iş ha­yatınızda başarılı olmanız için daha bilgili, tecrübeli kimselerin öğütlerine ihtiyacınız olacağına delildir. Genel olarak geleceğinizi temsil eder. Aynı zaman­da iki dönem, durum, tercih vb. arasındaki bağlantıya işaret­tir. Rüyada bir köprü görmek; hatalara karşı tecrübe ve mukavemetinizin artmış olduğuna işarettir.

Rüyada Köprü Yıkılması

🙂 . Köprü­nün yıkıldığını görmek, kararınızı tekrar gözden geçirmeniz için bir uyarıdır. Ancak köprü üzerinden geçtikten sonra yıkı­lırsa, aldığınız kararın hayatınızda köklü ve olumlu değişik­liklere neden olacağını anlatır. Rüyada köprü yıkılması, özellikle işle ilgili olumlu bir kararı açıklar. Rüyada köprü yıkılması gören kimsenin geçmişiyle bağları sağlam demek­tir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer Sadık (r.a.): “Köprü ve kemer dört şekilde yorumlanır,” demiş­tir: “Yiğitlik saltanat, hayır ve murattır. Rüyada köprüden geçtiğini görmek; doğru yola, ilim öğrenmeye, namaz kılmaya, maksadına erme­ye ve sıkıntılardan kurtulmaya işaret eder.” demiştir.

Kirmanî: “Bir köprü ya da kemerin üzerinden geçtiğini gören şan, şöhret, mevki, makam sahibi olur, dilediği şeyi elde eder. Bir rivayete göre, köprü ya da kemer üzerinden geçmek korku ve endişeden kurtulmaya işarettir. Köprü ve kemer görmek hayra delalet eder,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada köprü görmenin psikanalizi: Rüyalardaki en temel ve en sık rastlanan simgelerden biri olan köprü, yaşamda bir aşa­madan diğerine geçişin habercisidir. Eğer sağ­lam ve güven hissi uyandıran bir köprüyse, bu geçiş sorunsuz olacak demektir. Güçsüz ve dayanıksız bir köprüyse, sancılı bir geçiş dö­nemine ilişkin bir uyarı olarak kabul edilebilir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Rüyasında bir köprünün başında durduğunu gören kimse, geleceğiyle ilgili önemli bir karar vermek üzeredir.
  • Köprüden geçtiğini görense, kararını gönül rahatlığıyla uygular ve olumlu sonuç alır
  • Köprü yaptırdığını görense, çevresindeki insanların yarar­lanacağı büyük bir iyilikte bulunur.
  • Rüyada kişinin kendisini köprüye dönüşmüş olarak görmesi, saltanata ve devlete delalet­tir. 
  • Bir köprüyü yürüyerek geçmek; murat ve arzularınızın kısa bir zamanda gerçekleşeceğine, bir köp­rüden geçerken uçuruma yuvarlanmak; kısmetlerinizin kapanacağı­na ve başınızdan üzücü bir hâdise geçeceğine işarettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın