Rüyada Kiraz Görmek, Kiraz Yemek, Kiraz Ağacı Görmek

Rüyalarda görülen kiraz; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kiraz görmek, kiraz yemek, kiraz ağacı görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kiraz Görmek

🙂 Kiraz, kolay ve çabuk elde edilen rızka, hastalıktan kurtulmaya ve sevince işaret sayılır. Rüyada kiraz görmek; uzaktan bir akrabanın se­vinçli bir haber vereceğine işaretle yorumlanır. Özellikle genç bir kız rüyasında bir çift kiraz görürse aşk evliliği yapar. Evli bir kadın için bu rüya ikiz çocuk sahibi olmak anlamına gelir. Yalnız bu yorum, kiraz rüyası mevsiminde görülürse geçerlidir. Rüyada meyve görmenin önemli anlamını öğrenmek için BKZ.

😐 Mevsiminde görülmeyen kirazla ilgili rüyalar haram mala ve hayal kırık­lıklarına delalettir. Düşte görülen kiraz aynı zamanda; yakın dostlarınız arasında münakaşaya katılıp, durumunuzun güçleşeceğine, söylediğiniz bir sözden dolayı zan altında kalacağınıza, zor günler yaşayacağınıza işarettir.

Rüyada Kiraz Yemek

🙂 Rüyada kiraz yemek, genel olarak kısmeti temsil eder. Düşte yenen kiraz, iş hayatınızda başarı  kazanıp, gelirinizin artacağına, kısa bir yolculuğa çıkıp, sıkıntılı durumdan kurtulacağınıza işarettir.

Rüyada Kiraz Ağacı Görmek

🙂 Rüyada görülen kiraz ağacı, mutlu beraberlikleri simgeler. Düşteki kiraz ağacı, içinde bulunduğunuz zor durumdan hiç tanımadığınız birinin yardımıyla çıkacağınıza işarettir.

Rüyada Kiraz Toplamak

🙂 Rüyada kiraz toplamak, alacağınız bir haberin sizi fazlasıyla sevindireceğine işaret eder. Ayrıca; sakin bir hayat arzunuza da kavuşacağınıza delalet eder.

😐 Rüyada kiraz toplayıp yemeniz, sîze cilve yapan bir komşunuzla aranızın açılacağına yorumlanır. Bu rüya; kısmetten kaynaklanacak anlaşmazlıkla­ra; hayırlı olmayan bir kısmete işarettir..

Rüyada Dalından Kiraz Yemek

🙂 Rüyada dalından kiraz yemek, sevinçli ve tez habere işarettir. Aynı zamanda mesut günlerin yakın olduğuna işarettir. Her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İmam Nablusi: “Kiraz görmek sevinç ve mutlulukla tabir edilir. Kiraz yediğini görmek kendi eliyle neşe ve mutluluğunu kazanmaya, bir yerden kiraz almak, sevinç ve mutluluk kaynağı olan malını, eşini veya mülkünde sevindirecek gelişmelere işarettir.”

İbn-i Şirin: “Tanıdık birinin kendisine kiraz verdiğini görmek, kirazı kendisine verenden sevindirici bir haber alacağına; tanımadığı birinin kendisine kiraz verdiğini görmek, tanımadığı birinin kendisini herhangi bir şeyle sevindireceğine; kendisinin birine bir kiraz verdiğini görmek, kendi çabasıyla kiraz verdiği kişiyi herhangi bir şeyle sevindireceğine, eğer kiraz verdiği kişiyi tanımıyorsa insanlara karşı güler yüzlü ve iyilik düşünen biri olacağına işarettir,” diye açıklamıştır.

Mağripli Cabir’e göre: Kiraz yediğini görmek eğer yediği kiraz ye­nilir bir durumdaysa, kolaylıkla mal sahibi olmaya, eğer yenmeyecek durumdaysa kazanılacak malın haram yoldan olacağına; kiraz toplamak uzun süre beklediği müjdeli haberin geleceğine işarettir.”

Göğsünü yarıp akciğerini çıkararak attığını ak­ciğerinin yaralandığını görmek sevinç ve mutluluğunun keder ve hüzünle karışmasına, iki tane akciğeri olduğunu görmek sevinç ve mutluluğunun bir kat daha artmasına, akciğerinde rahatsızlık ve ağrı bulunduğunu gör­mek üzüntü ve kedere, akciğerinin büyüdüğünü görmek sevinç ve mutlu­luğunun artmasına, küçüklüğünü görmek zevk ve neşesinin azalmasına işarettir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada görülen kirazın psikanalizi: Kiraz aşk ve verimlilikle ilişkili düşünülür. Rüyalardaki kiraz meyvesi üzerinde çalıştığınız iş ya da projeleri başarıyla tamamlayıp, emeklerinizin maddi karşılığını alma umudunu güçlü bir biçimde taşıdığınızı belirtir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın