Rüyada Kestane Görmek, Kestane Yemek, Kestane Toplamak

Rüyalarda görülen kestane; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kestane görmek, kestane toplamak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kestane Görmek

🙂 Malı mülkü temsil eder. Nasıl görülürse görülsün arsa, ev, dükkan vb.ne sahip olacağınızı anlatır. Rüyada kestane veya kestane ağacı görmek; iyi­liğini gördüğünüz bir kimse tarafından aranacağınıza ve bundan çok faydalanacağınıza emin olabilirsiniz.

Rüyada Kestane Toplamak

🙂 Rüyada kestane toplamak, alacağınız bir haberin sizi fazlasıyla sevindireceğine işaret eder. Ayrıca sakin bir hayat arzunuza da kavuşacağınıza delalet eder. Kestane topladığını görmek, bir vesile ile umulmadık bir mutluluğa kavuşacağınıza işarettir.

Rüyada Kestane Yemek

🙂 Rüyada kestane yediğinizi görmeniz, size uğur getirecek bir misafir geleceğine işarettir. Ayrıca kes­tane yemek varlıklı bir dostu simgeler. Rüyada kestane yemek, dostlarınızdan sevinçli haberler alarak gönlünüzün neşe ile dolacağına delalet eder.

Rüyada Kestane Almak

🙂 Rüyada kestane almak, sevinçli ve tez habere işarettir. Aynı zamanda mesut günlerin yakın olduğuna işarettir. Her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Kestane görmek cimri ve kıskanç birinden mal almaya, bir rivayete göre sıkıntı ve zorluklarla elde edilen servet ve paraya delalet eder. Kestane görmek ve yemek yabancı ülkelerden mal sahibi olmaya ve dış ülkelerle ticarete işarettir,” demiştir.

İmam Nablusi:Çürük veya bozuk kestane görmek mala gelecek zarar anlamına gelir. Fakat rüyada görülen at kestanesiyse yorum değişir. İyi habere delalettir. Özellikle ağaçtan düşen atkestanesi beklenmedik bir misafirdir. Kuru­muş atkestanesi yararsız haberdir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kestane görmenin psikanalizi: Rüyalarımızda kestane ya da kestane ağacı, maddi güve­nin ve güvenli duyguların simgesi olarak düşünülür. Düşlerde görülen kestane hem gele­neksel değerlere bağlılığımızı, hem de geçmişe duyduğumuz öz­lemi ifade eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın