Rüyada Kelebek Görmek, Büyük Kelebek Görmek

Rüyalarda görülen kelebek; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kelebek görmek, büyük kelebek görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kelebek Görmek

🙂 Kelebek rüyası, hayır ve iyiliğe işaret sayılır. Sevinçli haberlere, mutluluğu yakalayacağınıza ve servetinizin artacağına işaret eder. Aynı zamanda çekici, gös­terişe düşkün, havai, güvenilmez bir insanı da simgeler. Rü­yada üzerinize konan bir kelebek hayırlı bir haber alacağını­zı anlatır. Evli bir kadın için bu rüya kız çocuğu müjdesidir. Bekar biri başına konan bir kelebek görürse yakın zamanda evlenir. Ancak kelebek konduğu gibi uçarsa evlilik kısa sürer.

😐 Rüyada bir kelebek görmek; son derece kalpsiz bir kadının (erkeğin) aşk tuzağına düşeceğinize bu yüzden de çok ıs­tırap çekeceğinize işarettir. Yani; rüyada kelebek görmeniz, katı kalpli bir ka­dının aşk tuzağına düşeceğinize, size ince ruhlu görünen kim­senin merhametsiz iki yüzlü olduğunu anlayacağınıza yorumla­nır. Rüyada kelebek görmek; sözü büyük, kendisi zayıf olan düşmana işaret eder. Ziraatçıların kelebek görmesi işsizliğe, maddi sıkıntı­ya ve ürünün zayıflığına işaret eder. Bir kelebeğin et­rafında döndüğünü gören zayıf bir düşmanla mücadele eder.

Rüyada Büyük Kelebek Görmek

🙂 Rüyada büyük kelebek görmek, ince ve sanatkar ruhlu biri olduğunu­za yorumlanır. Her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler. Büyük kelebekler, evinizde bolluk ve bereket olacağına işarettir.

Rüyada Mavi Kelebek Görmek

🙂 Uçan mavi renkli kelebekler bekarlar için çap­kınlığa delalettir. Bu rüya; sevinçli ve tez habere işarettir. Aynı zamanda mesut günlerin yakın olduğuna işarettir. Rüyada mavi kelebek görmek uzun süredir beklediğiniz müjdeli haberin yakında elinize ulaşacağına yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “: İçinde bulunduğunuz zor durumdan hiç tanımadığınız birinin yardımıyla çıkacağınıza işarettir. İş hayatınızda başarı  kazanıp, gelirinizin artacağına, kısa bir yolculuğa çıkıp, sıkıntılı durumdan kurtulacağınıza işarettir,” demiştir.

İmam Nablusi: “Bekar birinin bir kelebeği yakalayıp bir kavanoza vb.ne koyması mutsuz bir evliliği açıklar. Kele­bek kapatıldığı yerden kaçarsa ayrılık söz konusu olur. Ölü bir kelebek ise gönül ilişkilerinde hayal kırıklığını temsil eder.” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada Kelebek Görmenin Psikanalizi: Özgürlüğün, özgür olma isteğinin simgesi olan kelebek, aynı zamanda bu özgürlüğün sizi kolayca incinebilir, kırılgan bir konuma getirebileceğinden de korktuğunuz anlamına gelebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın