Rüyada Kel Görmek, Kel Olduğunu Görmek, Kel Kalmak

Rüyalarda görülen kel; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kel görmek, kel olduğunu görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kel Görmek

😐 Kel insanlar görmek, çevreyle ilgili sorunla­ra ve sebepsiz dedikodulara işarettir. Kel bir kimse ile görüşmek; aksilikler karşısında ka­lacağınıza alâmettir. Rüyada kel bîr insan görmek veya başınızın kel ol­duğunu anlamak, kabahatlerinizin çokluğu sebebiyle arkadaş muhitinizde itibarınızın bozulacağına, sevilmeyeceğinize işaret­tir.

Rüyada Kel Olduğunu Görmek

😐 Ani bir sıkıntıya işaret eder. Rüyasında kel olduğunu gö­ren kimse, büyük bir dertle karşılaşır ve hayatı birden altüst olur. Bir hastalık yüzünden kel kaldığını görmek de aynı şe­kilde yorumlanır. Rüyada kel olmak, saçlarının döküldüğünü görmek, kazancın azalmasına işaret sayılır. : Saçlarının döküldüğünü görmek; işini kaybet­meye, zorlukların üstesinden gelememeye ve kötü bir durumda olmaya işaret eder. Başındaki saçların kendi kendine döküldüğünü gören kimse anne ve babası tarafından sıkıntı ve kedere düçâr olur. Rüyada başınızın kel olduğunu görmek; etrafınızı kırıp darıltacağınıza alâmettir.

Rüyada Kel Birini Saçlı Görmek

🙂 Rüyada kel birini saçlı görmek, sevinçli ve tez habere işarettir. Aynı zamanda mesut günlerin yakın olduğuna işarettir. Her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler.

Rüyada Kel Kalmak

🙂 Rüyalarda kel kalmak; hayırlı bir işe girişeceğinize delalettir. Rüyada kel kalmak; ; işlerinizi büyük bir kolaylıkla yürüteceğinize ve hepsinden olumlu sonuçlar alacağınıza delalet eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “İçinde bulunduğunuz zor durumdan hiç tanımadığınız birinin yardımıyla çıkacağınıza işarettir. İş hayatınızda başarı  kazanıp, gelirinizin artacağına, kısa bir yolculuğa çıkıp, sıkıntılı durumdan kurtulacağınıza işarettir. İş hayatınızda başarı  kazanıp, gelirinizin artacağına, kısa bir yolculuğa çıkıp, sıkıntılı durumdan kurtulacağınıza işarettir,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kel görmenin psikanalizi: İki farklı biçimde yorumlanabilir: Birincisi, son derece basit ve doğrudan bir simge olarak, özellikle orta yaşa doğru or­taya çıkan “kel kalma korkusu”nu ifade etmesidir. Kimi zaman bu, yaşlanma ve gücünü, enerjisini yitirmeye başlama endişeleri­ni de içerir: Tıpkı İbrani mitolojisindeki, saçları kesilince gücünü yitiren Samson gibi. Daha simgesel ve mecazlara dayalı bir yo­rum, başta Eski Mısır olmak üzere, eskiçağ rahiplerinin saçlarını tümüyle kazıtmaları fikri üzerine kurulabilir. Bu, kişilikteki “insa­ni” hatalardan ve eksikliklerden arınmayı amaçladığı gibi, yüksek amaçlar yolunda ilerlemek isteyenlerin disiplin ilkelerini de ser­gilerdi. Dolayısıyla, düşünde kendini bütünüyle dazlak, ama güçlü hisseden biri için, duygu ve düşünceleri disipline etme ve yüce amaçlara yönelme isteği biçiminde bir yorum da yapılabilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Kel Görmek, Kel Olduğunu Görmek, Kel Kalmak” üzerine 10 yorum

  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Hareketlerinizi tavırlarınızı ve düşüncelerinizi değiştirmeniz gerektiğine, hayallerinizin güzellikle gerçekleşeceğine işarettir…

 1. Rüyamda eski nişanlımın başının hem ön hem arka kısmının kel olduğunu gördüm. Ense kısmında çok az bir saçı kalmış görüyorum.Ayna karşısında kalan o saçlarını tarıyordu.

  Yanıtla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Arkadaşlarınızın arasında önemli bir duruma geleceğinize, yeni ve farklı gönül maceralarının peşinden koşacağınıza işarettir…

  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Uzun zamandır beklediğiniz mutluluk verecek haberi alacağınıza, tehlikeli durumlardan daha çok uzak durmanız gerektiğine işarettir…

  • Rabia Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Beklediğiniz sonuçları çok güzel bir şekilde alacağınıza, alacağınız haberler sizi sıkıntılardan kolaylıkla kurtaracağına işarettir…

Yorum yapın