Rüyada Keklik Görmek, Keklik Yakalamak, Avlamak

Rüyalarda görülen keklik; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada keklik görmek, keklik yakalamak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Keklik Görmek

🙂 : Rüyada keklik görmek; hayırlı ve güzel kadına işaret eder. Genel olarak gönül ilişkilerine işaret eder. Bekarlar için rüyada keklik görmek ideal bir eşi simgeler. Genç bir kız yanında iki keklik gö­rürse, aynı anda iki talibi çıkar.

😐 Düşünde keklik gören itikatsız olur. Ancak evli birinin keklik görmesi iyiye yorulmaz. Gözü dı­şarıda, çapkın bir eşi simgeler

Rüyada Keklik Yakalamak / Avlamak

🙂 Özellikle keklik ya­kaladıklarını görürlerse, hayran oldukları ve çok hoşlandıkları bi­riyle evlenirler. Keklik avladığını görmek, yüksek memurlara ve mala dela­let eder.

😐 Rüyada keklik avlamanız, bir kadın tarafından aldatılacağımza, sizi istismar etmek isteyenler bulunacağına İşarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmanî: “Keklik, güzel eştir. Bir keklik tuttuğunu gören evlenir. Bir keklik satın aldığını gören bir cariye satın alır ya da bir kız evlat sahibi olur. Keklik eti yeni elbise demektir. Bir keklik kestiğini gören bakire bir cariye satın alır,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada keklik görmenin psikanalizi: Genellikle rüyadaki kuş figürü, düş gücü, sezgiler ve özgür­lük isteğiyle bağlantılı değerlendirilir. Binlerce yıldan bu yana ge­leneksel yaklaşım içinde “mistik” bir nitelik taşıyan kuş simgesi, yoğun duyguların yükselişi sırasında devreye giren güçlü sezgi­lerle iç içe bir anlama sahiptir. Rüyanızda uçan kuş gördüyseniz ve onu izlemek hoşunuza gittiyse, bu, sezgilerinize güvenmeniz ge­rektiğine işaret ediyor olabilir. Yaratıcılık gerektiren bir işle uğ­raşıyorsanız, uçan kuşlar görmeyi olumlu bir rüya olarak kabul edebilirsiniz. Kafese kapatılmış bir kuş görmek, tuzağa düşürülme ya da kısıtlanma duygusu yaşadığınızı gösterir.

Bir kuşun saldırısı­na uğradığınızı gördüyseniz, bazı fikirlerden ya da görüşlerden korku ve endişe duyuyorsunuz demektir. Büyük ve heybetli bir kuş görmek, ürküntü hissi verse bile, koruyucu ve destekleyici bir ya­kının varlığını simgeler. Eğer ölü bir kuş gördüyseniz, idealleriniz ve özgürlük hayalleriniz tehdit altında demektir. Yuva yapan kuş ya da kuşlar görmek, ebeveyn duygularıyla bağlantılı sayılır ve so­rumluluk duygusunu, eve ve aileye sahip çıkmayı, dayanışma duy­gusunu simgeler. Rüyanızda genel olarak bir “kuş” değil de, belirli cinste kuş ya da kuşlar gördüyseniz, aşağıdaki liste işinize yarayabilir:

Anonim Rüya Yorumları

  • Kekliğin tüyünü yolan, kıskançlığı nedeniyle ilişkisinde sürekli sorun yaratır.
  • Kekliği öldürdüğünü görense, sevdiği insanı çok üzerek kendisinden uzaklaşmasına neden olur.
  • Evden kekliğin uçup kaçması, bo­şanma, ayrılık anlamına gelir.
  • Rüyada keklik eti yemek, yeni elbise ile tabir edi­lir.
  • Bekâr bir kimsenin keklik aldığını görmesi izdivaç et­mesine tabir olunur

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın