Rüyada Kertenkele Görmek, Kertenkele Öldürmek

Rüyalarda görülen kertenkele; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kertenkele görmek, kertenkele öldürmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kertenkele Görmek

🙂 Öte yandan böcek vb. yutan bir kertenke­le görmek, parayla ilgili sorunların kendiliğinden hal olacağı­nı açıklar. Kıvrak zekalı, sinsi ve tehlikeli bir düşmana işaret eder. Rüyalarda kertenkele görmek, bir vesile ile umulmadık bir mutluluğa kavuşacağınıza işarettir. Rüyada yılan görmenin önemli anlamlarını öğrenmek için BKZ.

😐 Kertenkele, hastalık şeklinde yorumlanır. Bazen kertenkele rüyası, hileci bir adamla tabir edilir. Rüyada kertenkele görmek; kötü ve mel’un kimseye işaret eder. Bazen de bu rüya ortaklık yaptığı kimseden şüphelenmeye delâlettir. Hasta bir kimsenin alaca kertenkele görmesi ölümüne işaret eder. Bir gammaz, fitneci ile tâbir olunur. Rüyada kertenkele görmek, iş konusun­da buhranlı günler içine gireceğinize delildir.

Rüyada Kertenkele Öldürmek

🙂Özellikle rüyasında evinde kertenkele gören kim­se, böyle bir insan yüzünden endişeli günler geçirir. Ancak kertenkeleyi evinden attığını ya da öldürdüğünü gören düş­manından kurtulur.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “İçinde bulunduğunuz zor durumdan hiç tanımadığınız birinin yardımıyla çıkacağınıza işarettir. İş hayatınızda başarı  kazanıp, gelirinizin artacağına, kısa bir yolculuğa çıkıp, sıkıntılı durumdan kurtulacağınıza işarettir,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada Kertenkele Görmenin Psikanalizi: Bütün sürüngenler gibi rüyada görülen ker­tenkelenin de içgüdüsel eylemi simgelediği söylenebilir. Düşlerdeki kurbağalar aynı zamanda bir dönüşüm dönemi ya da eylemi­nin simgesi olarak görülür. Yaşamda çok da çekici görünmeyen bir olgunun ya da hoşla­nılmayan bir kişinin aslında, beklenmedik oranda olumlu niteliklere sahip olduğunun habercisi ola­rak da kabul edilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın