Rüyada Yılan Görmek

Rüyada yılan görmek daima düşman olarak alınır. Hatta engerek gibi ze­hirli yılanlar, büyük ve kötülükten başka bir şey düşünmeyen bir düşmana işarettir. Rüyasında evinde yılan gören kimse, özellikle çok dikkatli olmalıdır. Çünkü düşman kendini açığa vurmadan mahremiyetine kadar sokulmuştur. Bu rüya yuva­nın başkaları yüzünden dağılacağını da belirtir. Yılanın saldırması, ısırması ciddi bir belaya delalettir. Yılan öldüren hasmını kahreder. Yılan eti men­faattir. Kara yılan hain düşman, beyaz yılan azılı düşman, okyılanı kurnaz ve gizli düşmandır.

Rüyada Yılan Görmek

Ancak rüyasında yılanı öldürmeyi başardığını gören kimse, her türlü belayı de­feder. Yılanın deri değiştirdiğini görmek, düşmanın bir dönem size zarar veremeyeceğini açıklar. Yılan derisi, düşmanınızı maddi zarara uğratacağınızı anlatır. Rüyasında yılan gören kimse, çevresindeki insanları gözden geçirerek kimin dost, kimin düşman olabileceğini öğrenmeye, anlamaya çalışmalı­dır.

Rüyada kara yılan görmek; bir düşmanını­zın sizi dâimi olarak takip ettiğine delâlet eder. Yılanın sokması fenalığı üzerinizden atacağınıza. Yılanın zehiri ile oynamanız, tehli­keyi ve kötülüğü üzerinize dâvet edeceğinize işarettir.

Yılan on şekilde tabir edilir:

 1. Gizli düşmanlık,
 2. Maişet,
 3. Selamet,
 4. Saltanat,
 5. Emirlik,
 6. Devlet,
 7. Eş.
 8. Evlat,
 9. Ölüm,
 10. Sel.
  Uçan bir yılanın yüksek bir yere konması: Gönül huzuru­na delalet eder.
  Ağıza büyük bir yılanın girmesi: İlim sahibi olmaya işaret­tir.
  Yılanın güzel söz söylemesi: Düşman tarafından hayret edilecek bir hayra kavuşmak şeklinde yorumlanır.
  Yılan yakalamak: Güven içinde olmak şeklinde tabir edilir.
  Yılanın etinin çiğ halde yemek: Düşmanı alt etmek şeklin­de yorumlanır.
  Yılan tarafından yutulmak: Devlet ve saltanata ermeye işa­rettir.
  Yılan eti yemek: Sevinç ve sürura delalet eder.

Rüyada yılan görmek; kötü ve hilekâr düş­mana delâlet eder. Evinde yılan gören kimsenin düşmanı ev içinde olur. Evinin dışında yılan gören kimsenin düşmanı evinin dı­şında olur. Yılan etini yediğini görmek; düşmana galip gelmeye, sevinç, menfaat ve izzete delâlet eder. Yılan tuttuğunu gören kimse, şerli kimselerle iyi ge­çinir, düşmanlığını gizli tutarak düşmanı idare eder.

islami ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet Rüya Tabirleri: Ruyada Yilan

Kirmani’ye göre yılan görmek: “Beyaz bir yılan görüp yakaladığını gören yüksek mertebele­re çıkar. Gördüğü yılan siyahsa ve yanında da küçük yılanlar varsa gör­kem, ihtişam, mal ve mülk sahibi olur. Yeşil yılan, din düşmanı demektir. Sarı yılan hastalıklı ve zayıf düşmana, kırmızı yılan taraftar ve akrabası çok ve güçlü düşmana delalet eder. ” de­miştir.

Mağripli Cabir’e göre Ruyada yilan: “Burnundan, memesinden, cinsel organından yılan çıktığını veya çıkardığını görenin çocuğu kendine düşman olur. Yılanın kulağından, göbeğinden veya oturağından çıktığını görmek ailesinin ken­disine düşman olacağına delalet eder. Ağzından yılan çıktığını gören söy­lediği bir söz yüzünden zarar görür,” diyor.

İsfahanlı Halite göre rüyada yılan görmek: “Yeninden (kolundan) yılan çıkardığını görene oğlu düşmanlık eder. Yastık veya yatağı üzerinde bir yılanın bulunduğunu gö­renin eşi ölür. Boğazından veya oturağından bir yılanın çıkarak toprağa girdiğini görmek ecelinin geldiğine işarettir.

Ebu Sait El Vaiz:Kara yılanı görmek mal sahibi olmaya, su yılanı görmek hatırı sayılır biriyle arkadaş olmaya, ejderha görmek de güçlü ve kuvvetli olmaya delalet eder.
Bir yılanın uçarak yüksek bir yere çıktığını gören sevinçli olur. Her­hangi bir yere bir yılan düştüğünü görmek, o yörenin reisinin ölümüne işa­rettir. Başının üstünde yılan gören devleti nezdinde kıymet ve itibar sahi­bi olur. İçi yılan dolu bir kap görmek müslümanlara düşman olacağı anla­mına gelir,
” diyor.

Cafer sadık (r.a.):Yılan rüyası on şekilde yorumlanır,” demektedir: Gizli düşmanlık, kazanç, selamet, saltanat, beylik, zenginlik, eş, evlat, ölüm ve sel.

psikolojik ve modern ruya tabirleri-1001ruyaPsikolojik ve Modern Anlamı

Rüyada görülen yılan, kertenkele, engerek gibi her tür sürüngen hayvan, ki­şiliğimizin derinliklerinde kalan, denetleyemediğimiz ve kolay­ca etkisi altında kalabildiğimiz yönlerimiz olarak görülür. Rüyada vahşi hayvan görmek:, genellikle içinde yaşa­dığımız toplumun bize verdiği sosyal eğitime verilmiş yanıtımızdır. Vahşi hayvan tarafından saldırıya uğramak, kavgacılık, cinsel ih­tiras ve öfke gibi içgüdüsel tepkilerimizin simgesidir. Bazen, sal­dırıya uğramak, diğer insanlarla olan ilişkilerimizden duyduğu­muz rahatsızlığı da dile getirebilir. Yaralı hayvan görmek, gereksiz öfke gibi içgüdüsel tepkilerimizle neden olduğumuz incinmeler konusunda bizi uyarır.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın