Rüyada Kavga Etmek, Kavga Görmek, Biriyle Kavga Ettiğini Görmek

Rüyada bir kadınla kavga ettiğini gören, sorunları büyümeden önlemini alacaktır. Kavga rüyası bazen kuvvete, bazen de anlaşmazlı­ğa tabir edilir. Rüyada biri rüya sahibini dövüyor ya da rüya sahi­biyle kavga ediyorsa, evde tatsız olaylar yaşanacak ve huzur­suzluk çıkacaktır. Rüyada kavga etmek veya kavga görmek, sizi telâşlandıracak bir haberle sinirlerinizin bozula­cağına fakat, üzüntünüzün uzun sürmeyeceğine yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kavga Etmek

🙂 Rüyasında bir oyun sırasında kavga ettiğini gören kimse, gayret ve çaba harcayarak düşmanlarını yenilgiye uğratır. Kavgada dayak yediğinizi görmek maddi ve manevi açıdan tümüyle çıkmazda olduğunuz bir anda sizi çok seven birinin size yardımda bulunacağına yorumlanır. Değnek, odun veya sopayla dayak yemek: Çok sıkı bir karaktere sahip olduğunuza ve tüm zorluklara karşı koyabilecek iradeye sahip olduğunuz anlamına gelir. Rüyalarda görülen kavga, sanılanın aksine hayra yorulur. Kavgada yen­mek de yenilmek de iyidir çünkü rüyada kavgada yenilmek, önemli insanlardan destek görerek sorunlarını çözmektir. Kavgada yendiğinizi görmek başarılı olmak anlamına gelir.

Özellikle rüyasında sevgiliyle ya da eşiyle kavga ettiğini gören kimse, mutlu bir be­raberliğe sahiptir. Rüya sahibi birisiyle kavga ediyorsa, evvela hoşa git­meyen, sonu iyi olan değişiklik anlamına gelir. Bir genç kadının kendi hatası yüzünden biriyle kavga etmesi gelecek olan güzel habere yorulur. Yaşlı birinin kavga ettiğini görmesi önemli bir konuda haklı olacağını haber verir. İçinde bulunduğunuz geçim sıkıntısından kurtulmak için çaba harcayacağınıza işarettir. Allahın dini için kavga ettiğini gören kimsenin şeref ve itibarı artar, ayrıca hayra nail olur.

😐 Kavgaya dönü­şen bir itişip kakışma, önemli bir iş için büyük bir rekabetin baş­layacağına işaret eder. Rüyada hayvanla kavga ettiğini görmek: dos­tunuzla düşmanınızın kavgasına şahit olacağınıza yorumlanır. Rüyada kavga ettiğini görmek, ayrılığa düşmeye ve münakaşaya işaret eder. Rüyada bir kimse ile kavga ettiğinizi görmek, sonu iyi olmayan bir olaya tanık olacağınıza yorumlanır.

Rüyada Kavga Görmek

🙂 Tanıdığınız kişilerin kavga etmesini gör­mek: Eğer kavga edenler kız ve erkek ise, ileride çok mutlu bir evlilik yapa­caklarına işarettir. Rüyada kavga görmek, bazı durumlarda bekar biri için bu rüya, evlilik kararı almak anlamına da gelebilir. Rüyanızda birilerinin kavga ettiğini görüyorsanız, aslı olmayan bir habere üzüleceğinize ama çok kısa bir zaman sonra doğruyu öğrenip sevineceğinize işarettir.

😐 Rüyada tanıdığınız bir kimsenin kavga ettiğini görmeniz, üzüntü ve sıkıntılara yorulur. Tanımadığınız iki kişinin kavgasını görmek: Yediğinizin, içtiğinizin ayrı gitmediği bir arkadaşınızla bir sebepten dolayı aranızın açılacağına işarettir. Kavga görmek, kavga edilen kişiyle ayrılığa işaret sayılır. Rüyada kavga görmek; dostunuzla münakaşa ve dargınlığa delâlet eder.

Rüyada Anneyle Kavga Etmek

🙂 Dünya işlerinde bir iş için anneyle kavga ve tartıştığını gören kimse rızkı için gayret sarf eder. Bir kişi (kadın veya erkek) için bir anneyle kavga ettiğinizi görmek, annenizden yakında çok büyük bir yardım göreceğinize işaret eder. Kendinizin annenizle kavga ederken görmek; birisi­ne hayırlı bir önderlik edeceğinize işarettir. Rüyada anne görmenin anlamını okumak için BKZ.

😐 Birinin rüyada anne ile kavga etmesi, bir sıkıntıya, yaşlılar için şahsi olmayan bazı meseleler için üzüntü ve sıkıntıya, gençler için itimat ettiği birinin ihanetine

Rüyada Babayla Kavga Etmek

🙂 Eğer babayla yaptığınız kavgada kazandıysanız her işin üstesinden geleceksiniz demektir. Babayla kavga ederken ona odun, sopa veya tahtayla vurmak gerçek hayatta kendi derdinizi unutup babanızın yardımına koşacağınıza işarettir. Rüyada baba görmenin anlamını okumak için BKZ.

😐 Babayla kavga etmek: yakın zamanda bir ayrılığa işarettir. Evde babayla yapılan kavgalar ay­rılığa da neden olabilir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Mağripli Cabir: “Dövüşme, harp ve öldürmenin bir çeşi­didir. Tabiri ve hükmü de harp ve öldürmeninki gibidir. Kavga ve dövüş rüyalarında galip gelen mağlûp ve mağlup olan galip demektir, ancak dünya ve ahiret işleri için dövüştüklerine ait rüya çekişme konusunda olduğu gibi yorumlanır.” demişlerdir.

Kirmani’ye göre rüyada kavga:Hem fiili olarak yapılır, hem de sözle olur. Ya­ni dövüşte hem karşılıklı söyleşme hem de hareket vardır. Savaş ise bel­li zamanlarda olur. Karşılıklı dilleşmeye harp denilemez. Bu yüzden savaş ile dövüşme­nin tabiri ve hükmü ayrıdır. Allah yolunda kavga ettiğini gör­mek, erişilecek yüksek mevki ve şerefe; meşhur bir zata ait bir silahla kavga ettiğini görmek, şan ve şöhretin artacağına delalet eder.

Abdulgani Nablusi: Bir insanı dövdüğünü ve üzerine hücum edip ittiğini gören, dövdüğü kimseye mağlûp olur. Rüyada kavga etmek, bir şahsın üzerine saldırdığını ve onu dövdüğünü gören, o şahsa mağlup olur. Bazılarına göre ise birini dövdüğünü yahut küfrettiğini gören onu kah­reder.” demiştir.

Mansur el Salimi:Birini dövdüğünü ve ona kötü sözlerle hakaret ettiğini gören onu kahreder, yani çok üzülmesine sebep olur, demişlerdir. Bir topluluğun dini bir konu için dövüştüklerini görmekse o insanların iyi ve hayırlı bir işte fikir birliğine varacaklarına delalet eder.”

İbn-i Şirin: “Rüyada tanıdık biriyle kavga etmek veya kavga ettiğini görmek, bütün güçlüklerin üstesinden geleceğinize işa­ret eder. Özellikle dövüldüğünü gören kimsenin çok parlak bir geleceği vardır. İstediği her şeye rahatlıkla sahip olur. Rü­yada birini dövdüğünü görmek, bir insana büyük bir iyilikte bulunmak; çok sayıda insanı dövmek, iyiliksever bir insan olmak anlamına gelir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Kavga etmek veya görmenin psikanalizi: Biriyle ya da binleriyle dövüştüğünüzü görmeniz, hem özgürlük ve bağımsızlık ihtiyacınızın, hem de yakınınızda “canını yakmak” istediğiniz binlerinin varlığına işaret eder. Ge­nellikle, denetleyemediğimiz öfke duygularının her an açığa çıkıp bizi saldırganlaştırabileceğine ilişkin kaygılarımızın da habercisi­dir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın