Rüyada Baba Görmek, Ölmüş Baba Görmek, Baba Olmak

Düşlerde görülen baba gücü, güveni ve cesareti temsil eder. Rüyada baba görmek, kendi gücünü fark edecek bir olay yaşar. Engellerin üzerine cesaretle gitmeye başlar. Eğer rüyada babası tarafından seviliyorsa, güvenceli bir hayatı olur. Babanın elini öpmek, mevkii sahibi birinden iş teklifi almaktır. Bekarlar için bu rüya, itibarlı bir aileye gelin ya da damat gitmek anlamına da gelir. Rüyada babayla kavga etmek, bir ayrılığa işarettir.

Rüyada Baba Görmek

Rüyada babayı sıkıntılı gör­mek, bir tatsızlık yaşamaktır. Rüyada babasının öldüğünü gören, acı bir olayla yüzleşmek zorunda kalır. Rüyada ölmüş baba görmek, se­vinçli bir haber ya da karşılaşmadır. Rüyada babanızı gör­mek, sizi koruyacak bir kimseye ih­tiyaç duyacağınıza işaret sayılır. Rüyada ölmüş babayı görmek ise, kendisine bir hayır yapmanız gerektiği bildirilir. Rüyada görüldüğü zaman hayatta bulunuyorsa ve görüldüğü vakit güler yüzlü ise refahınızın arta­cağına, neşesiz ise, sizi üzecek bir olayla karşılaşacağınıza yo­rumlanır.

  • Ba­bayı hasta görmek: Boşa harcamaya.
  • Baba ile annenin kavga etme­si: Aileden uzaklaşmaya.
  • Yaşayan babanın ölü olarak görülmesi: Eski acıların yeniden ortaya çıkmasına.
  • Ölmüş olan babayı görmek: İnsanlara yardım etme gereğine.
  • Babayı evden uzakta görmek: Kötü bir haber al­maya.
  • Babadan şefkat görmek: Kötülükten uzak bir hayata işarettir.

rüyada görmek-ne demek-diyanet ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet ve İslami Rüya Tabirleri: Rüyada Baba

KİRMANİ’ye göre rüyada baba görmek: “Rüyada üvey baba görmek, kar­şılaşacağınız bir ihanete veya nankörlüğe işarettir. Ancak gerçekte de üvey bir babası olan kimseler için bu rüya hayırlı bir habere işarettir. Yorumlanırken, görülen diğer unsurlar da dikkate alınmalıdır. Bir kimse babası tarafından dövüldüğünü görse, babasının malından hayır göreceğine hükmedilir. Rüyada babasının öldüğünü görenin dünya nimetleri elin­den gider, yani geçim sıkıntısı çeker, durumu bozulur. Eğer rüya sahibi ahiret isteklilerindense ibadetleri boşa gider.”

İMAM NABLUSİ’ye göre rüyada baba: Ölmüş babasının bir yeri onarıp oturduğu evi yükselttiğini gören, öl­müş babanın her haline, durumuna varis olur. Eğer babası hayatta ise rü­ya babaya ait olur. Anne ve babasının hasta ve zayıf olduğunu görmek kötüdür, bir riva­yete göre dünya, rüya sahibinden yüz çevirir. Vefat etmiş babasını yüzü güler bir halde görmek, ahirette saadet içinde olduğuna işarettir. Yüzünde korku ifadesi var ise dua beklediği ile yorumlanır”

psikolojik ve modern ruya tabirleri-rüyada görmek-ne demek-1001ruyaRüyada Baba Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada baba görmenin psikanalizi: Erkek çocuğun rüyasında, örnek alınacak model ola­rak belirirken, kız çocuğun rüyasında, dış dünyayla kurulacak ilişkilerin simgesidir. Genel olaraksa baba, otorite, fiziksel güç ve koruyuculuk gibi nitelikleri temsil eder. Anne ya da babadan dayak yediğini görmekse, yetiş­kinliğe adım atılan ilk dönemlerde sıkça görülen bir rüyadır ve olgunlaşmayı simgeler. bireyleriyle olan ilişkileri ve onlara yönelik duyguları da, yorumları bambaşka niteliklere büründürebilir. Rüyada anne ve babayı birlikte görmek, düzen ve disiplinle ilişkili değerlendirilir. Bu disiplin ve otoriteye karşı duygularımız, rüyanın bize hissettirdiklerine paraleldir.

Rüyada ölmüş baba görmek

Çok sık rastlanan bir rü­ya, anne ya da babayı öldürmektir ki, gören kişilerde şok duygusu yaratır. Oysa, bu son derece sağlıklı bir rüyadır ve bağımsızlık is­teğini, kendi ayakları üzerinde durma arzusunu simgeler. Aile bi­reylerinden birini zor durumda, acı çekerken görmek, o kişiyle ilgili endişelere kapıldığımızı gösterir. Anne ve babadan dayak yediğini görmek, olgunlaşmanın ve yetkinleşmenin ifadesidir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın