Rüyada Ayva Görmek, Rüyada Ayva Yemek, Ayva Toplamak, Ayva Ağacı

Rüyada ayva görmek, ummadığınız bir kimseden yardım göreceğinize, bir dostunuzun yardımınıza koşacağına, işaret olduğu gibi, ayva yemek, küçük bir kaza atlatacağınıza alâmettir. Bazıları ayvayı mal ve itibarla yorumlamışlarsa da bu rüya umumiyetle hastalıkla tabir edilir. Bilhassa mevsimi dışında ayva görmek iyi değildir. Bir ri­vayete göre ayva ne şekil ve renkte olursa olsun iyiye yorulur. Rüyada ayva ağacı görmek çok seyahat eder. Mal biriktirir. Ayva ağacı iyi ve sohbeti tatlı birine de işarettir.

Rüyada Ayva Görmek

Düşlerde görülen ayva meyvesi sabrı temsil eder. Rüyada ayva görmek, sabırlı olursa isteklerine kavuşacağının haberini alır. Ancak ayva ağacından ayva toplamak, telaş yüzünden başını derde sokmaktır. Rüyada ayva almak, bile bile karışık işlere bulaşmaktır. Rüyada ayva yemek, sabırsızlık nedeniyle kötü olaylar yaşar. Güzel bir işin bozulma­sı, önemli bir fırsatın kaçırılması söz konusu olabilir. Sapsarı ve olgun bir ayva aynı zamanda hastalığa işarettir.

  • Rüyada ayva: Bir hastalığa, sonucu yarar getirecek bir tartışmaya, yolculuğa veya zenginliğe.
  • Ayva ağacı: Bir şeyler kazandırmayacak bir dostluğa.
  • Ayva sıkmak: Bir iş gezisi sonucunda para kazanmaya işarettir.

Diyanet ve İslami Rüya Tabirleri: Rüyada Ayva

Kirmani’ye göre:Rüyada ayva görmek, özellikle ayva mevsimi değilse, hasta­lıkla tabir olunur. Rengi ne kadar sarı olursa hastalık da o kadar ağır olur. Rengi yeşilse hastalık hafif olur. Kendisine bir ayva hediye edildiğini gören, hastaysa vefat eder. Sağ­lıklı ise yolculuğa çıkar ve karlı işler yapar.”

Cafer Sadık (r.a.):Ayva mevsiminde sarı bir ayva gören hastalanır,” demiştir.

rüyada meyve görmek

Ebu Sait El Vaiz’e göre; “Ayva görmek kabızlığa delalet eder, çünkü ayvanın özünde kabızlık özelliği vardır. Ayva rüyası herhangi bir şeyi kötüye yormak anlamına da gelir.”

Rüyada Ayva Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada ayva görmenin psikanalizi: Ayva, en genel anlamıyla, geçmiş deneyimlerimizi ve olgunlaşmış fikirleri temsil eder. Genellikle, olası çarelerin ve çözümlerin tükenmekte olduğunu hissettiğimiz anlarda yar­dımımıza koşacak eski bir tanıdık ya da geçmişe ilişkin bir anı ve bilgi de düşlerimizde ayva simgesiyle ortaya çıkar. Genel­likle son aşamasına gelmiş projelerin ve karar alma noktasın­daki önemli işlerin olumlu sonuçları, sonbaharın sevilen mey­vesi ayvayla ifadesini bulur.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın