Rüyada Ayna Görmek, Kırık Ayna Görmek, Ayna Kırmak

Düşlerde görülen ayna, geleceği temsil eder. Aynadaki görüntünüz, nasıl bir döneme gireceğinizi anlatır. Rüyada ayna görmek uğur sayılır. Örneğin, ayna karşısında kendini genç, sağlıklı, güzel ya da yakışıklı gören, birbirinden güzel ve mutlu günler yaşar. Tam tersi bir durumda gören, (çirkin, yor­gun, hastalıklı vb.) sorunlu, sıkıntılı ve yorucu günler yaşar. Rüyada ayna silmek, parlak bir geleceğe işaret eder. Boy ay­nasının önünde kendini gören, kazandığı başarılarla ün sahibi olur. Birine ayna vermek, kurulacak sağlam bir dostluğa işaret­tir. Rüyada ayna­nın çatlaması, önemli bir hastalığa ya da kazaya;

Rüyada Ayna Görmek

Rüyada ayna kaybetmek, kazancın artmasıdır. Ayna satın almak, hatalı bir işin içine girmektir. Ayna birden çatlarsa, bir sağlık sorunu yaşanır. Rüyada kırık ayna görmek, hiç iyi değildir. Sağlık soru­nunun ciddileşeceği anlamına gelir. Rüyada ayna kırmak, uğursuzluğa delalettir. Size zarar vermek isteyen insanların varlığına da işaret eder. Rüyada ayna kırmak, düşüncesizlik nedeniyle maddi veya manevi bir zararla karşılaşmaktır. Ayna ile oyna­mak, aynada kendini görmek, eğlenceli bir muhit içinde kala­cağınıza, insanları daha iyi tanıyacağınıza, etrafınızdakilerden saygı göreceğinize hükmolunur.

 • Aynada kendini gör­mek: Bekarlar için evliliğe, evliler için sorunların çözümüne; iş hayatı için ise, bozulmaya.
 • Aynada bir genç görmek: Bir düşmana.
 • Bir kadının aynaya bakması: Hamile ise bir kız çocuğuna, değilse, aldatılmaya.
 • Ay­nanın yere düşmesi: Kara, mutluluğa.
 • Ayna silmek: Ünlü olmaya.
 • Ay­na sırlamak: Bir kötülüğe.
 • Yuvarlak ayna: Söylentiler yüzünden üzülme­ye.
 • Sakallı olmadığı halde kendini aynada sakallı görmek: İşlerin düzel­mesine, para kazanmaya ve saygınlığın artmasına.
 • Aynada yaşlı birini görmek: İyi ama biraz uçarı bir dosta.
 • Aynada kendini değişmiş görmek: Yaşamda aksiliklerle karşılaşmaya.
 • Ayna kırılması: Bir dost tarafından al­datılmaya.
 • Ayna hediye etmek: Bir dost yüzünden üzülmeye.
 • Sırları dö­külmüş ayna: Kazanca ve bir yardım almaya.
 • Süslü ve büyük ayna: Hak­lı nedenlerle dostlardan uzaklaşmaya.
 • Ayna satmak: İşlerde zarara girmek.
 • Aynaya bakmak: Bu günlerde çok aksi bir insan olmaya.
 • Aynada ken­dini karşı cins olarak görmek: Evliliğe.
 • Çerçeveli ayna: Para kaybına.
 • Aynanın kaybolması: Büyük paralar kazanmaya.
 • Ayna satın almak: Dü­şüncesizce davranışlar yüzünden kötü duruma düşmeye.
 • Aynaya ters bakmak: Aile içinde bir istek yüzünden kavgaya.
 • Küçük ve sade çerçevesiz ayna: İş hayatında bazı kişiler tarafından aldatılmaya yorulur.

Diyanet ve İslami Rüya Tabirleri: Rüyada Ayna

KİRMANİ: “Bir başkasının aksini suda ya da aynada görmekse, özgürlüğün kısıtlanması anlamına gelir. : Rüyasında aynada ya da suda aksini gören kimse, uğraş­larının sonucunu alır ve sürpriz bir üne kavuşabilir.”

İbn-i Şirin: Ayna, büyüklüğü ve parlaklığı ölçüsünde mevki ve makam anlamına gelir. Birine bir ayna verdiğini gören, ona malını emanet eder. Bir çocuğun aynaya baktığını görmesi, bir kız kardeş sahibi olması anlamına gelir.” demiştir.

Kirmani: “Demirden yapılmış bir aynaya baktığını görenin eşi hami­leyse babasına benzeyen bir erkek çocuk doğurur. Hamile olan kadının aynaya baktığını görmesi kendisine benzeyecek bir kız çocuğu doğuraca­ğı anlamına gelir. Eğer rüyayı gören kadın hamile değil de yoksulsa, eşiy­le aralarında geçen bir tartışma yüzünden dayak yer.” demiştir.

rüyada ayna görmek

Mağripli Cabir: “Aynada güzel bir yüz görmek müjde ve ferah demek­tir, çirkin bir yüz görmekse üzüntü, keder ve sıkıntı demektir. Bir memurun aynaya baktığını görmesi görevinden alın­ması anlamına gelir.” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz:Aynanın tabirinde anlaşmazlığa düşülmüştür,” di­yor. Çoğunluğa göre ayna, erkeğin yiğitliği, insanlığı ve değer ölçüsüdür. Aynada yüzünü gören iyiliksever ve insancıl olur. Aynada yüzünü güzel, sakalını da siyah gören, aslında öyle biri olmadığı halde insanlara ikram­da bulunur ve dünya ile alakalı işlerinde onlara yardımcı olur; aynada sa­kalını beyaz olarak görense yoksul düşer. Bir rivayete göre saygınlığı ar­tar ve inanç sahibi bir insan olur.”

Salimi’ye göre,Bir ayna bulduğunu, ancak onda yüzüne hiç bakmadı­ğını görenin makamı ve itibarı sarsılır. Bulduğu aynada kendisine bakma­sında hayır yoktur. Demirden dökme madenden ve benzeri madenlerden yapılmış bir aynaya baktığını gören evliyse eşi erkek çocuk doğurur, eşi hamile değilse eşinden ayrılarak başka biriyle evlenir. Eğer bekarsa evle­nerek eşiyle karşı karşıya gelir.”

Cafer Sadık (r.a.):Ayna rüyası yedi şekilde tabir olunur: Eş, evlat, mevki ve makam, emrin ve sözün etkili olması, sadık dost, or­tak, temiz bir iş. Yüzünde beyaz kıllar bulunduğunu ve onları kopardığını görenin saygınlığı kalmaz, inancı zayıflar.”

Rüyada Ayna Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada ayna görmenin psikanalitik analizi: Rüyada ayna görmek ve aynaya bakmak, çoğunlukla kendi imajımız ve insanlar üzerinde uyandırdığımız izlenime ilişkin en­dişelerimizin habercisi olarak düşünülür. Aynada kendimizi nasıl gördüğümüz ve bu görüntüden hoşnut olup olmadığımız önem taşır. Eğer memnunsak ve kendimizi beğeniyorsak, diğer insanların da bi­zi olumlu değerlendirdiğini ve beğendiğini görmek istiyoruz de­mektir. Aynadaki görüntümüzden hoşnut değilsek, insanlar üzerin­de iyi izlenim bırakamadığımız endişesi yaşıyor olabiliriz. Bazı du­rumlarda aynaya bakıp kendimizi izlemek, diğer insanlara belli etmeden kendimizi incelemek ve olumsuz yönlerimizi kimse fark etmeden düzeltmek istediğimizi gösterir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın