Rüyada Bal Görmek, Rüyada Bal Yemek, Bal Arısı, Bal Almak Ne Demek

Düşlerde görülen bal, zenginliğin, sağlıklı ve uzun bir ömrün işaretidir. Rüyada bal yemek, her bakımdan rahata kavuşur. Ken­dini sağlıklı, mutlu ve keyifli hisseder. Bu rüyayı hasta biri gö­rürse, sağlığına kavuşur. Rüyada bal almak, ikili ilişkilerdeki uyuma ve huzura işaret eder. Bal yaladığını gören, yakın za­manda evlenir. Evliler için bu rüya, büyük bir kısmet anlamı­na gelir. Rüyasında bal sattığını görmek, düşüncesizliği nede­niyle maddi-manevi zarara uğrar. Bal topladığını gören, ka­zancı iyi, yeni bir ise başlar.

Rüyada Bal Görmek

Rüyada bal ve bal arısı görmek; ticaretinizin, geçiminizin bollaşacağına, etrafına faydalı olan bir kimsenin yardım ve ar­kadaşlığına nail olacağınıza işarettir. Kovanda bal görmek, işlerin ters gitme­sine; petekli bal, ev sahibi olmaya yorulur. Süzülmüş bal, sı­kıntılardan arınmayı temsil eder. Balın üzerinde arı görmek, zenginliktir. Rüyada bal görmek, ev hayatında bazı tatsızlıkların olaca­ğına, yüzünüze gülen kimselerin aleyhinizde bazı hareketlerine maruz kalacağınıza alâmet olduğu gibi, bal yemek, miras yene­ceği şeklinde yorumlanır. Balmumu görmek; balmumu yemek, bugün­lerde bir dostunuz tarafından sır veya eşyanın saklanmasına yardımcı olacağınıza işarettir.

  • Bal toplamak: Yeni bir işten dolayı bol para kazanacağınıza işarettir.
  • Bal satmak: Aniden alaca­ğınız kötü bir haberle çok acı çekeceğiniz anlamına gelir.
  • Birine bal vermek: İflas edeceği­niz anlamına gelir.
  • Bal yalamak: Evlenmeye.
  • Kovanda bal: İşlerin bo­zulmasına işarettir.
  • Bal yapmak: Gerçekleşemeyecek hayaller kurmak an­lamına gelir.
  • Bal satın almak: Yardımsever olmanızın faydasını göreceği­niz anlamına gelir.
  • Süzme bal görmek: Geçim sıkıntınızın biteceğine ve güzel günlerin yakın olduğuna işarettir.

rüyada görmek-ne demek-diyanet ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Bal

İMAM NABLUSİ: Rüyada petek bal görmek yakın akrabaya yapı­lacak yardıma ve herkes tarafından takdir edilmeye işarettir. Rüyada süzme bak görmek bolluk, be­reket, iyilik ve nimete yorumlanır. Bal olmayan bir şeyin bala dönüşmesi hayırlı bir kısmet demektir ve iyi­dir. Kovandan bal almak: Sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğine işarettir.”

Kirmani:Rüyada bal görmek, fıkıhçılar ve sınıflandırma işiyle uğraşan uzmanlarla, bir rivayete göre herkese faydalı ve yardımcı olan ticaretle uğ­raşan insanlarla tabir olunur. Bir arının kendini soktuğunu gören büyük sı­kıntı ve zahmetle helal mal kazanır. Bal arısı yediğini gören aile ve yakın­ları için mal ve servet biriktirir. Bal arısı öldürdüğünü gören zarara uğrar,” demiştir.

Rüyada bal görmek

Ebu Sait El Vaiz’e göre: “Arı kovanından bal çıkardığını gören aile ve yakınlarına faydalı olur. Bal toplarken arı tarafından sokulmak, ısırılmak, baz insanlardan zarar göreceğine, arıların hücumundan öldüğünü görmek, yaşadığı yerden kısa süreliğine ayrılıp başka bir yere git­mek zorunda kalacağına işarettir.

psikolojik ve modern ruya tabirleri-rüyada görmek-ne demek-1001ruyaRüyada Bal Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada bal görmenin psikanalizi: Yaşamdaki zevkleri vurgulayan bir simge olarak düşünülen bal, rüyalarda da çoğunlukla bu yönüyle karşımıza çıkar. Eğer bal gö­rüyor ve bal yiyorsanız, eğlenceye ve keyifli bir döneme ihtiyaç du­yuyorsunuz demektir. Bal aynı zamanda, yaşamdaki deneyimleri­mizin saf özünü temsil eden, olumlu bir simgedir. Diğer yandan Eski Mısır’dan bu yana bal, tıbbi yardımın olmadığı koşullarda ya­raların enfekte olmasını engellemek için kullanılan bir maddedir ve bu yönüyle de düşlerimizde şifa ve iyileşmeyi simgelediği söy­lenebilir. Bal peteği, çok ve çeşitli olanak­ların ve fırsatların varlığını da ifade eder.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın