Rüyada Kırmızı Görmek, Kırmızı Giymek, Araba, Elbise

Rüyada kırmızı renkler görmeniz; ateşli bir has­talık göreceğinize yorumlanır. Rüyada kırmızı renkte bir elbise, araba veya ayakkabı görmek genel olarak rüyanın tez zamanda çıkacağına işaret eder. Ay­nı zamanda rüyada kırmızı görmek tutkulu bir aşkı da temsil eder. Özellikle kırmızı renkte bir çiçek ateşli bir aşkı belirtir. Öte yandan kırmızı bir elbise giymek veya giyen genç bir kız kısa zamanda evlenir. Evliyse muradına kavuşur.

 • Kırmızı elbise görmek: Uzun ve heyecanlı aşk günleri yaşayacağınıza.
 • Kırmızı renkli hayvan görmek: Önemli bir hastalığa işarettir.
 • Kırmızı bayrak görmek: Hayra yorumlanır.
 • Kırmızı balık görmek: Dikkatli olmanız gerektiğine ve tehlikeli bir duruma.
 • Kırmızı yorgan çarşafı veya yatak görmek: Böyle bir rüya gören kadınlar yü­zünden kavga eder.
 • Rüyada kırmızı çorap görmek: kırmızı çorap görgü kaidelerini iyi bilen birine yorumlanır.
 • Su­ratına kırmızı boya süren erkek: Etrafında hakkında iyi şeyler konuşulma­yan biri olarak yorumlanır.
 • Rüyada kırmızı çiçek görmek: Görülen çiçekler kırmızı ise gam ve keder olarak tabir edilir.

Rüyada Kırmızı Görmek

Kır­mızı ayakkabı görmek güzel bir yol veya yoldan gelecek biri olarak yorumlanır. Rüyada kırmızı araba görmek ise aniden sıkıntıya düşmekle yorumlanır. Kırmızı ayakkabı giymek de aynı şekilde yorumlanır.

Rüyada kırmızı

Rüyada görülen renklerin anlamı: Rüyada renk görmek: çeşitli şekilde yorumlanır. Umumiyetle;

 • Sarı renk: hastalığa,
 • Kırmızı renk: hiddete, hırçınlığa, asiliğe işarettir.
 • Krem rengi: sükûnet ve tembelliğe
 • Yeşil renk: murada ermeğe
 • Mor renk: mevki ve İtibar sarsın­tısına
 • Pembe renk: sevda ve macera geçirmeğe,
 • Kahverengi: akıllı hareket etmeğe işaret olarak yorumlanır.

diyanet ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Kırmızı

ABDULGANİ NABLUSİ: Kırmızılık rüyası kadın için elbisesinde, yüzünde ya da bede­ninde, yani vücudunda olsun, iyidir. Erkek için kesinlikle kötü ve fenadır. Bir rivayete göre bir erkeğin elbisesine kırmızı renk bulaştığını görmesi, fitne ve fesada düşeceği anlamına gelir. Rüyada kırmızı elbise görmek veya giymek, dünya ile ilgili konularda şanslı olma anlamına gelir.”

Cafer Sadık(r.a.): “Rüyada kırmızı renkli elbise görmek dört şekilde tabir olunur: Eş, cariye, mal, saygınlık. Rüyada kırmızı renkli araba görmek veya almak, böyle bir arabaya sahip olduğunu görenin ka­dir ve kıymeti daha da artar.” demiştir.

psikolojik ve modern ruya tabirleri-1001ruyaRüyada Kırmızının Psikolojik Anlamı

Diyelim ki, düşünüzde kırmızı hiçbir şey yoktur belki bağımsız olarak ama, bulunduğunuz ortamı “aydınlatan” ışık nedense kırmızı olduğu için, bu renk düşün geneline egemen olmuş izlenimi vermektedir. Bu durumda, kırmızının olumlu ya da olumsuz potansiyele işaret ettiğine karar vermek için, düşünüzün bütünündeki olay akışını ve kişileri gözden geçirmeniz ve ardından yorumunuza “kırmızı bir filtre” eklemeniz gerekecektir. En çok sevdiğiniz elbisenizi ararken “Kırmızı elbisem nerelerde?” diye düşünürsünüz belki; çünkü sizin için önemli olan, onun rengidir…

…Bazı insanlar için duvarları kırmızı tonlarla boyanmış, döşemede kırmızının egemen renk olarak kullanıldığı mekânlar “motive edici” ya da “enerji verici” olarak nitelenebilir. Eğer kırmızı bir elbise gördüyseniz, mesajı anlayabilmek için üzerinde ciddiyetle durmanız gereken bir ayrıntı var demektir. Çünkü bilinçaltınız, normal ve doğal olanı değil, alışılmadık renkleri seçerek sizi şaşırtmayı ve böylece vermek istediği mesaja dikkatinizi çekmeyi tercih etmiştir.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Kırmızı Görmek, Kırmızı Giymek, Araba, Elbise” üzerine 2 yorum

 1. Ben rüyamda kirmizi bir elbise giyimdigimi gördüm ve üzerine kirmizi cok şık bir hirka renklet cok canli güzel ama elbise Karin bölgesinde biraz genis ve biraz da uzun olmustu bana. Sonra yedek kiyafet varmis yanimda ona bakiyorum o da kirmizi cok güzel bir etek. Sonra cok güzel bir yapinin önüne geliyorum altta namaz kilanlar üstte kilise varmis. Merdivenler duvarlar hepsi bembeyaz ben siyaha boxamaya calistim ama boyayi kabul etmedi sonra bütün siyah boyalari lekeleri sildim tertemiz oldu. Yanimda da bir Paket kiyma var, yeni ise girecekmisim orda is arkafaslarins yemek yapicakmisimda kiymanin da buzu cözülmüs bozulmamisti insaallah diyorum.
  Rüyami yorumlarsaniz cok sevinirim.
  Sevgi ile kalin

  Yanıtla

Yorum yapın