Rüyada Fare Görmek, Rüyada Fare Öldürmek

Fare görmek rüyada, zeki bir düşmanı, maddi zararı ve sağlıkla ilgili sorunla­rı temsil eder. Rüyada sokakta çok fare görmek, hastalığa; evde fare görmek hem temizlik ku­rallarına dikkat etmediğinize, hem de maddi kayba uğrayacağı­nıza işaret eder. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Fare Görmek

🙂 Rüyada tarla faresi görmek: Hasta iseniz sağlığınızın düzeleceğine işaret eder. Fare, rızıkla tabir edilir. Evinde farelerin sağa-sola kaçıştığını görmek, bol rızka işaret sayılır. Bir evde farelerin çok olduğunu görmek, o evin rızkının genişliğine işaret eder. Yeni bir mekanda değişik renklerde fare gören çok yaşar.

😐 YABAN FARESİ GÖRMEK: İnsanları kandırarak kendine menfaat temin eden do­landırıcı bir kişiye yorumlanır. Rüyada sıçan görmek: Bir kişinin isteyerek ya da isteme­yerek vereceği zarara işarettir. Rüyada Sıçan kovaladığınızı görmek: Güvendiği­niz ve yetkilerle donattığınız bir kişinin sizi dolandıracağına işarettir. Fareyi evinizde görmek: Size zarar vermek amacında olan bir kişinin yapacağı ziyana işarettir. Birçok fare arasında kalmak, gizli ve çok sayıda düşmanı; eve yuva yapmış fareler her türlü sıkıntıyı, hastalığı ve belayı belirtir. Ancak rüyada görülen fındık faresi veya tarla faresiyse evinize vb. ne hırsız girebilir. Rüyada fare görmek; bir hırsızlık olayı ile başınızın derde gireceğine, malınızın çalınacağına hüküm olunur.

rüyada fare görmek

Rüyada Fare Öldürmek

🙂 Fareyi öldürmek, evden kov­mak ya da kendiliğinden evden gittiğini görmek, huzura ve ra­hata ermektir. Rüyada fare öldürmek: Size zararı olan bir insanla tüm ilişkilerinizi resmi ya da gayri resmi koparttığınız anla­mına gelir. Fare öldürmek: Sizin hakkınızda kötü düşünen kimseleri bozgu­na uğratacağınız anlamına gelir. Rüyada fare öldürmek, huysuz bir kadına galip gelmekle yorumlanır. Bir fare öldü­ren hayır ve hasenat işler. Fare öldürmek: Sizin hakkınızda kötü düşünen kimseleri bozgu­na uğratacağınız anlamına gelir.

Rüyada Beyaz Fare Görmek

🙂 Beyaz renkli çok fare rızka işaret eder. Rüyada, evinde beyaz farelerin oynaştığım gören kimsenin rızkı bol olur. Beyaz fare görmek kızgın olduğunuz veya ayrı olduğunu bir kişiyle tekrar barışmanıza aranızın düzelmesine yorumlanır. Birçok siyah ve beyaz fare görmek uzun ömre delalet eder bir rivayete göre aile ve akrabalara işa­rettir.

Rüyada Küçük Fare Görmek

😐 Küçük farelerden zarar geldiğini (bir şeyi kemirmeleri yemeleri gibi) gören kimsenin canında ve malında noksan hasıl olur. Küçük bir fare tuttuğunu (yakaladığını) gören ahlâksız bir kadınla dost olur. Rüyanızda minik fare gördüyseniz; sıkıntılı bir döneme gireceğinize, elinizden mal veya bir miktar para çıkacağına işarettir. İnşaat gibi harabe pis bir yerde küçük yavru fareler gören yakın zamanda hasta olur. Küçük tarla faresi görmek evinize ya da komşularınıza hırsız gireceği anlamına gelir.

Rüyada Büyük Fare Görmek

😐 Büyük fare görmek, arabozucu bir kadınla yorumlanır. Büyük bir fare kovalamak hırsıza delalet eder. Büyük farenin renginin değişik olması kö­tü kalpli erkeklere delâlettir. Rüyalarda görülen büyük fareler, içi dışı pis bir insanla yorumlanır.

Rüyada Ölü Fare Görmek

😐 Ölü fare, rüya sahi­binin çok haşin ve hain bir düşmanı olduğuna bütün hare­ketlerini takip ederek ilk fırsatta onu yere vurmağa çalışa­cağına alamettir. Kapan kurarak fare öldürdüğünü gören, bir kadını hile ya­parak kandırır.

Rüyada Fare Yavrusu Görmek

😐 Rüyasında yavru fareye taşla vuran bir kadına iftira eder. Fare yavrularının evinden çık­tığını gören, malını kaybeder. Rüyada evini birçok yavru farenin istila ettiğini gören kimsenin hırsız tarafından soyulacağına işaret eder.

Rüyada Fare Yemek

🙂 Rüyada fare yediğini gören kadın malıyla zengin olur. Fare yemek kolay veya hazır bir paraya sahip olmak, kolay yoldan gelir elde etmekle yorumlanır. Rüyada yediğiniz farenin miktarı boyu kadar kazanç veya gelir elde etmeye yorumlanır. Fare yemek: Çıkarlarınız için sevmediği­niz kimselerin parasından ve malından faydalanacağınız anlamına gelir.

Rüyada Fare Isırması

😐 Rüyada fare ısırması yüzünüze gülen ancak size kötülük yapmak isteyen bir kimseye işarettir. Rüyada bir farenin sizi ısırdığını görmeniz gizli bir düşmana delalet eder. Rüyada bir fare tarafından ısırıldığını görmek, fesatçı bir kadın olarak yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İmam Nablusi: “Küçük veya büyük fare görmek ve bu farenin bir şey yemesi, zarar vermeye hazırla­nan bir düşman; evdeki farenin bir şey yemesi, bir dostun iha­netine uğramak anlamına gelir. Rüyada kedinin fare ile birlikte görülmesi, kurdun, koyun ile birlikte görülmesi gibi iki zıt görüşlü kimselerin anlaşarak bir tuzak kurulduğuna çağrışım yapar.”

KİRMANİ‘ye göre rüyada fare: “Burnundan, cinsel organından veya dizinden fare çıktığını görenin inançsız ve Allah tanımaz bir kızı olur, bir rivayete göre akraba­sından fahişelik yapan bir kadın çıkar. Boğazından bir fare çıktığını göre­nin ahlaksız bir çocuğu olur,” demektedir.

Mağripli Cabir’e göre rüyada fare görmek: “Evinde kır fareleri bulunduğunu ve evinin harabeye dönmüş olduğunu görmek, evine hırsız girerek eşyalarını çalacağına işarettir. Bir yerde fare derisi görme orada fitne ve fesat çıkacağına dela­lettir.” der.

İsmail Eş’as:Kuyruğu kopmuş veya kesik fare görmek kişiliksiz ve asaletsiz bir kimseyle tabir olunur. Bir fareye taşla vurduğunu gören bir ka­dını ahlaksızlıkla suçlar. Bir fareyi ok ya da tüfekle vurduğunu gören bir kadına mektup yazarak ilgi kurmaya çalışır. Yatağında bir fare olduğunu gören ahlaksız bir kadınla ilişkide bulunur. Fare eti fahişe kadının malına delalet eder,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz: Dişi fare yalancı ve ahlaksız cariye, erkek fare hilekar ve yalancı hırsız, iri fare çok mal demektir. Evinden farelerin çıkıp gittiklerini görenin rızık ve nimeti asla tüken­mez,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada görülen farenin psikanalizi: Küçük gerginliklerin, korku ve endişelerin simgesi olarak değerlendirilir. Rüyada fare kimi zaman da, ürkek ve utangaç davranış­ların ya da ürkerek ve utanarak yapılan işlerin habercisidir. Fare görmek kötü şansı getirir, çünkü kötü davranışların simgesidir. Dejenere olmuş büyük tutkuları, kini. kıskançlığı ve nefreti simgeler. Rüyada çok sayıda fare görmek, zararlı davranışlarınızın yoğunlaşacağını gösterir, bu durum rüyayı gören kişi için kötüye işarettir. Sadece rüyada fareyi öldürmek iyiye işarettir, bu da rakipleriniz karşısında gözle görülür bir yükseliş sağlayacağınızı gösterir, fakat bu durum hiçbir zaman onları alt ettiğiniz anlamına gelmez.

Anonim Rüya Yorumları

 • Bazı tabirciler; rüyada fare görmek, kötü kadına delâ­let eder demişlerdir.
 • Rüyada fareyi yuvasından veya girdiği deliğinden çıkarmak, o yerde bereketin azalması; bir fareye sahip olmak, hizmetçi ile tabir olunur.
 • Farenin bir yeri deldiğini görmek, hırsız; elbisesinin fareler tarafından kemirildiğini görmek, rüya sahibinin geçmiş ömrü; fare avlamak içi fesat dolu bir kadındır.
 • Rüyada farelere ok veya taş atmak, kötü bir kadının gıybetini yapmaya işarettir.
 • Rüyada fare riyakar, hakir düşmandır.
 • Herhangi bir organından fare çıktığını görenin kızı veya bir akrabası kötü yola düşer.
 • Fare derisi: Rüyada görülen fare derisi, evde çıkacak fitne ve fesada işaret eder.
 • Fare eti: Rüyada görülen fare eti, fahişe bir kadının servetine işaret eder.
 • Fare tutmak: Rüyada kapan ile fare tuttuğunu gören kimse, hilekar bir kadınla evlenir.
 • Farelerden gelen tehlike malda noksanlaşmaya işaret eder.
 • Büyük fare görmek içi ve dışı pis ve çirkin kişi olarak yorumlanmıştır.
 • Eğer görülen fare, bilinen farenin renginde değilse fena bir erkeğe işaret eder.
 • Rüyada görülen yavru farelerin, ev halkını temsil ettiklerine yorumlanmıştır.
 • Bazen rüyada fare görmek dünyaya çok meyleden, gaflet sahibi bir kimse ile de tabir olunur.
 • Rüyasında yatakta veya başkasının yatağında bir fare olduğunu gören kimse, fahişe bir kadınla cinsi münasebette bulunur.
 • Rüyada görülen fare maddi ve manevi olarak çirkin bir insana işaret eder.
Rüyada fare

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın