Rüyada Jandarma Görmek

Rüyalarda görülen jandarma; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada jandarma görmek, farklı farklı şekillerde yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Jandarma Görmek

🙂 Güvenli bir hayatı temsil eder. Üniformalı veya yüksek rütbeli asker, şan ve şöhrete işarettir. Askerle konuşmak, zorluğun kolaylaşacağı­na delalet eder. Bir şehirde veya başka bir mekanda görülen askerler, yağmurla tabir edilir. Bir kimse jandarma erini yolda görse; se­vinçli bir haber alacağına, jandarmaların toplu halde yoldan geçtiği­ni görmek; küçük bir seyahate çıkacağınıza delil sayılır. Rüyada jandarma görmek, kendinize olan güvenin arta­cağına, işlerinizin emin ellerde bulu­nup emniyet içinde ve huzurunuz bo­zulmadan devam edeceğine, daima korunacağına yorumlanır.

Gücü, başarıyı, sağlam dostlukları ve güveni temsil eder. Rüyasında asker gören, sorunlarını kolaylıkla çözer. Kuvvete ve kudrete yorum­lanır. Rüyada asker görmek, kendinizi işyerinde, evi­nizde kuvvetli, kudretli halde bulmak anlamına gelir. Devlet ile olan işlerinizin kolaylıkla neticeleneceğine, devlet siyasetinin başarı getirdiği haberini almakla sevineceğinize alâmettir. Rüyada asker görmenin anlamını öğrenmek için BKZ.

😐 Sıradan bir kimsenin bu rüyayı görmesi, dostları tarafından terkedileceğine, iş hayatının bozulacağına ve ihanete işaret eder. Eğer rüyada bir jandarma size bağırıp kızıyorsa yakın zamanda yaptığınız bir hata yüzünden işlerinizin kötüye gideceğine yorumlanır.

Rüyada Jandarma Arabası Görmek

🙂 Rüyada görülen jandarma arabası, büyük mutluluğa erişmeye delâlet eder. Sıradan bir kimsenin bu rüyayı görmesi, dostları tarafından çok sevileceğine, iş hayatının başarılar içinde geçeceğine işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi: “Düşte bir kimse kendini jandarma olmuş gör­se; işlerinde başarıya ulaşacağına işarettir. Rüyada görülen jandarma, hasım tarafından gelecek bir tehlikeye işaret sayılır. Rüyayı görene uyarıdır. Bazen korku veya üzüntüye çağrışım yapar. Bazen da emniyet ve güven olarak yorumlanır. Kimi zaman başarıya işaret eder. Kimi zaman da, ayrılık ya da hasretliği tanımlar. Ayrıca korunulacak sağlam bir sığınak olarak da yorumlanır.”

Caferi Sadık: “Üniformalı veya yüksek rütbeli jandarma, şan ve şöhrete işarettir. Rüyada jandarmayla konuşmak, zorluğun kolaylaşacağı­na delalet eder. Bir şehirde veya başka bir mekanda görülen askerler, yağmurla tabir edilir. Asker bayrağı görmek, tabi olunan alim veya zengin bir kimseye işaret eder

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada Jandarma Görmenin Psikanalizi: Rüyalarımızda jandarma güç ve güvene olan isteğimiz­le bağlantılı düşünülür. Birincil anlamı oldukça doğrudan imgelerle bağlantılıdır ve düşü gören kişinin, savaş ve askerlikle ilgili duygularını sergiler. Diğer yandan, üniformalı bir jandarma güç ve otoritenin simgesi ka­bul edilebileceği için, bu kurumlar ve kavramlarla ilgili duygu ve düşüncelerimize de gönderme yapar. Bir grup jandarma tarafından tutsak alındığını görmek, kurulu düzen ve otoriteyle ilgili kaygı ve tedirginliklerimizi ifade eder. Zor bir durumdan askerler tarafından kurtarıldığını görmekse, güçlü birilerinin desteğine bağlı bir güven arayışını vurgular.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın