Rüyada İp Görmek, Beyaz İp Görmek, İp Yumağı

Rüyalarda görülen ip; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada ip görmek, yumak ip görmek, ağzından ip çekmek, ip sarmak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada İp Görmek

🙂 Yapılacak işlere işarettir. Aynı zamanda olaylar arasında bağlantı kurabilme yeteneğinizi de gösterir. Uzun ip yurtdışına, kısa ipse yurtiçine yapılacak bir yolculuğu anlatır. İp, anlaşma olarak yorumlanır. Gökten sarkıtılan ip, Kur’an’dır. İp görmek, izzet ve mevkidir. Bazen de din ola­rak tabir edilir. Rüyada ip görmek; izzet ve mevkidir. İyi habere işarettir. Bazı yorumcular, rüyasında ip görenin yolculuğa çıkacağı­nı söyler. İplik delile işarettir. Rüyada ip görmek, uzun bir yolculuğa, çıkacağınıza, evinize bağlılığınızın artacağına delâlet eder.

😐 Yolculuğu ve sorunlu işleri temsil eder. İp, aynı zamanda hi­ledir. Bazen büyüye ve sihre de yorumlanır.

Rüyada Beyaz İp Görmek

🙂 Beyaz ip gören kimsenin işleri güzel olur. Bazen de beyaz ip görmek iffetli bir kadına işaret eder. Rüyada görülen beyaz ipler mal-mülk sahibi olacağınıza, sıhhatinizin yerine geleceğine işarettir. Beyaz ip, sürpriz bir olayı müjdeler. Beyaz rengin tüm anlamını öğrenmek için BKZ.

Rüyada Yumak İp Görmek

🙂 Rüyada yumak iplikler görmeniz, kısa bir yolculuğa çıka­cağınıza delildir. Bir yumak ip gören kimse Allah’ın dinine sımsıkı sarılmış olur. Rüyada yumak iplikler görmek; çok karışık işler peşin­de koşacağınıza ve kısa bir yolculuğun görüneceğine işarettir. Ciddi bir ilişkiye işaret eder. Yumak ip gören kimse, zor bir işin altından kalkarak çevresinin hayranlığını kazanır.

😐 Yumak iplik bazen bü­yüye delalet eder. Birden fazla yumak ip görmek, dinin bozuk­luğuna, yanlış yolda olmaya ve çirkin amele delâlet eder.

Rüyada Ağzından İp Çekmek

🙂 Rüyasında ağzından ip çektiğini gören kimse, bir olay, durum vb. karşısında kendini çaresiz hisseder. Ancak ağzından ip çekebildiğini görürse, bu durum uzun sürmez. Eski eşyaları­nızdan bazılarının elinizden çıkacağına yorumlanır. Ağzından ip çektiğini gören, hak dine yapışmış kimse sayılır. Bu rüya, yolculukla; ağzından çektiği ipi birisinin boynuna atmak evlenmekle tabir edilir. İp, kıl ve yünden ise o velayet din velayetidir.

😐 Ağzından ip çıktığını gören kimse, yalan yere şahitlik ya­par. Yolculuğa çıkar ve şayet yaptığı iplik koparsa yolculuk esnasında ciddi problem­ler yaşar. Bazen de bu rüya dönüşü olmayan yolculuğa tabir edilir.

Rüyada İp Sarmak

🙂 Bir makara vb.ne iplik sarmak, kişisel gayretle elde edilecek başarıları anlatır. Ancak makarada­ki ipliğin karışması ya da bitmesi, sonu belirsiz olan iş veya iliş­ki demektir. Bir ipi sardığını görmek, sorunlu bir işi kişisel gayretle çözmeye çalışmak demektir. Fakat ip dolaşırsa iş çıkmaza gire­bilir. İplik sarmak, işle ilgili güzel gelişmeler demektir. Rüyada ip sarmak, mutlu bir evlilik anlamına gelir.

:|İplik sarmak, verilen sözlerin tutulmaması demektir. Sarılan ipin kopmasıysa, işle ilgili olumsuz bir sonuca ya da bir ilişkinin so­na ermesine delalettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Yün iplik yaptığını görenin malı ziyan olur; keçi kılı büktüğünü gören hayırsız yolculuğa çıkar. Eğer rüyayı gören bir kadınsa kız doğurur ya da kendisine hayırlı bir haber gelir. Büktüğü ipliğin koptuğunu görenin gurbette bulunan yakını geri dönmez, kendisi yolculuğa çıkma niyetindeyse çıkamaz” demiştir.

Kirmani: “Yapağı, deve yünü, keçi kılı ve benzeri şeylerle iplik yaptığını gören çıktığı yolculuktan hayır görür. Keten, pamuk ve benzeri nesneler­den iplik yaptığını gören zillet ve hakaret görür. İplik yaptığını gören bir kadınsa, gurbette bulunan yakını memleketine döner, yolculuğa çıkmak ni­yetindeyse, çıkar, akrabalarından biri yolculuğa çıkar ya da yaptığı bir iş­ten hayır görür, ipliği söktüğünü gören verdiği sözde durmaz, inanç zayıf­lığına uğrar,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada İp Görmenin Psikanalizi: Rüyada görülen ip, sağlam olmadığını düşündüğümüz ba­zı şeyleri (iş, ilişki gibi) güvenceye alma ve belki de bir biçimde onarma , sağlamlaştırma isteğimizi gösterir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Bağlı bir ipi çözmek ya da kesmekse, bazı insanları hayatınızdan çıkaracağınızı anlatır.
  • Rüyada ip kesmek, bir sorumluluktan kurtulmak anlamına da gelir. Buna rağmen rüyasında dolaşmış ipi çözdüğünü gören, azmederek işin sonunu getirir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın