Rüyada İnci Görmek, İnci Kolye, Küpe, Beyaz İnci Toplamak

Birçok inciye malik olduğunu görmek, mal ve ni’metle tabir olunur. Dizi halindeki inci ilim ve hikmetle, dizili olmayan inci Kur’an’la tevil edilir. İnci bulanın güzel bir evladı olur. İnciyi ateşe atan, ehil olmadığı halde ilim ve hikmet öğretmeye kalkar. İncisini ayağı altına atan, kızını ona layık olmayan biriyle evlendirir. Çöplük gibi bir yerde inciler gören, ilimle alay eder. Bir nehre yahut denize inci atan, halka iyilik eder.

Rüyada İnci Görmek

Rüyanızda inci gördüyseniz; Alacağınız bir haberin sizi fazlasıyla üzeceğine, kaybolmuş bir eşyanızı bulacağınıza, evliyseniz; mutlu bir hayat süreceğinize, yakın bir zamanda çocuk sahibi olacağınıza işarettir.

  • İnci yutmak: Bir olaya şahit olup bunu kimseye söylememeye işarettir.
  • İnci kusmak: Arkadaşlarınıza bir hi­lekarlık yapacağınız anlamına gelir.
  • İnci yemek: İkiyüzlülüğe ve başkala­rının dedikodularım yapmaya işarettir.
  • İnci saymak: Hayatınızın çoğu, zorluklara ve sıkıntılara göğüs germekle geçeceğine işarettir.
  • Boynunuzda inci görmek: Geçim sıkıntısına işarettir.
  • İmitasyon inci görmek: Kendi halinizde sakin bir hayat süreceğinize işarettir.
  • İstiridyeden inci çıkar­mak: Ölü soyucusu anlamına gelir.
  • Bir sürü inciyi bir arada görmek: Servete ve mirasa işarettir.
  • İNCİ ÇİÇEĞİ: Sakin, sessiz ve huzurlu bir yaşantıyı sevdiğinize işaret­tir.

İslami Alimlere Göre Rüyada İnci Görmek

Danyal a.s: İnci görmek hem erkek, hem de kız evlada delalet eder. Dizi halinde inci, Kur’an ve ilimle yorumlanır. İnci deldiğini gören de­ğişik birçok ilimle uzmanlaştığını halka açıklar.

İbn-i Şirin: İnci, güzel eşe ve cariyeye işarettir. Birçok incisinin olduğunu gören çok mal ve servet sahibi olur. Dizi halinde olmayan inciler Kur’an, dizi halinde incilerse ilim ve hik­metle tabir olunur. İnci yediğini gören kelime-i tevhidi ya da Kur’an’ı unutur.

Kirmani’ye göre inci gormek: “Diziler halinde inciler bulduğunu gören Kur’an okur veya öğ­retir. Bir rivayete göre ilim öğrenir ve öğretir. Dizi halinde olmayan inciler bulduğunu gören çok çocuk ve köle sahibi olur. İnciler iri taneli, saf, şeffaf ve yuvarlaksa güzel yüzlü bir kadın veya cariye ile tabir edilirler,” demiş­tir.

Ebu Sait El Vaiz, şöyle bir hikaye nakletmiştir: Adamın biri İbn-i Sirin’in yanına gelerek: “İki kişinin ağızlarına inci koyduklarını, bunlardan birinin ağzına sok­tuğu inciyi daha sonra küçülmüş bir şekilde çıkardığını, diğerininse ağzı­na soktuğu inciyi daha da büyümüş olarak çıkardığını gördüm,” demiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=QoIaOZqaPSQ
Rüyada inci görmek ne demek videosu

İbn-i Şirin’e göre rüyada inci: “Ağzına soktuğu inciyi küçülmüş olarak çıkardığını gördü­ğün adam benim. Çünkü ben doyduğumu söylerim. Ağzına soktuğu inciyi büyümüş olarak çıkardığını gördüğün adamsa yalancı biridir. İstediğini bü­yüterek söyler,” cevabını vermiştir.

Cafer Sadık(r.a.): “İnci görmek sekiz şekilde tabir olunur, ilim, Kur’an, hikmet, uzmanlık, helal mal, güzel eş, asil evlat ve sadık dost. Ağzına inci koyduğunu görmek dindarlığa delalet eder. İnciyi bir nehire veya bir kuyuya attığını gören insanlara iyilik yapar.” demiştir

Ruyada İnci Görmenin Psikolojik ve Modern Anlamı

İç güzelliği ve iç dünyamızdaki zarafete gönderme ya­pan inci, gözyaşına benzemesi nedeniyle, geleneksel yakla­şımda üzüntüyle de ilişkilendirilir. Ruyada inci gormek, , yap­makta olduğumuz işle ilgili olarak, güvendiğimiz ve saygı duydu­ğumuz birinin onayına ihtiyaç duyduğumuzu gösterir. Bize bu tür bir incinin verilmesi, otoriter ve güçlü birinin desteğini almakta olduğumuz anlamına da gelir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın