Rüyada İnek Görmek, Siyah İnek Sağmak, İnek Sürüsü Almak

Rüyada inek bulup, onu eve götürdüğünü gören kimse hayra erişir. Bir yerde birçok zayıf inek görmek, orada kıtlık ve pahalılığın görüleceğini, semiz inekler görmek de bolluk ve ucuzluğun geleceğini gösterir. Rüyada inek görmek, bolluk ve bereket anlamına gelir. Bu rüya elinize bol mal ve para geçeceğini bildirir. Ancak inek sağılırken görmüşseniz, bir miktar paranızı kaybedeceğiniz demektir. Manda sürüsü sahibi olduğunu gören, eğer layıksa cesur ve güçlü bir topluma vali olur. Layık değilse hayır ve menfaat görür. Bir manda görenin gurbette bulunan bir yakını salimen geri döner.

Rüyada İnek Görmek

Rüyada inek görmek, bolluk ve bereket anlamına gelir. Böylesine rüya gören kişinin eline bol miktarda para ge­çecek demektir. Ancak, inek sağılırken rüya görülmüşse rüyayı gören kişi para kaybına uğrayacaktır. Toprakla, iyilikle, sabırla ve, kimi zaman aptallıkla özdeşleştirilir. Görünüşüne göre çeşitli şekillerde yorumlanabilir. Sağlıklı ve şişman bir inek görmek bolluğun ve mutluluğun simgesidir. Zayıf bir inek görmek acıların ve maddi kayıpların habercisidir; kimi zaman büyük bir sefalet anlamına da gelir. İneğin sürü halinde görülmesi bu rüyanın anlamını güçlendirir.

rüyada inek görmek
 • İnek sağmak: Bir ineği sağdığını gören kimse mal biriktirir.
 • İnek satın almak: Rüyada inek satın almak, memur olmaya işarettir.
 • İnek sütü içmek: Rüyada inek sütü içtiğini gören kimse, ahlakı hamide sahibi bir kadın ile evlenmekle tabir olunur.
 • İnekten süt sağmak: Geniş çaplı ticari atılanlarda bulunacağınıza ve bundan da bol kazanç sağlayacağınıza işarettir.
 • Sütünden içmek: Durumunuzun iyiye doğru bir’kat daha artaca­ğına işarettir.
 • Sütünden içmemek: Servetinizin artacağına ancak bundan sizin yararlanamayacağınıza işarettir.
 • İneği ölü görmek: Eşinizin vefatına işarettir.
 • İnek satmak: Eşinizden ayrılacağınıza, bekar iseniz karlı bir işi kaçıracağınıza işarettir.
 • İneğin üstüne binmek: Güzel ve akıllı bir kadınla evliliğe işarettir.
 • Manda görmek: Bazı rüya tabircilerine göre de, manda görmek, sığır görmek gibi ta­bir olunur.

İnek, hayra, zenginliğe ve bolluğa delalet eder. Be­kar kız rüyasında inek görürse, yakında evlenir. Bir kadının rü­yada inek sağdığını görmesi, nimet ve zenginlikle tabir edilir. Rüyada hamile bir inek görmek, iyilik ve bol rızka alamettir. İneği kurban ettiğini görmek, tevbe ve sözde doğruluktur.

Alimlere Göre: Rüyada İnek Görmek

Mağripli Cabir’e göre inek görmek: iş gören bir ineğin boğazlanarak etlerinin parçalandığını görmek o yörede çalışan birinin öldürülerek malının bölüşüleceğine, iş görmeyen bir ineğin öldürüldüğünü görmekse orada yaşayan saygıdeğer birinin öldürülüp malının paylaşılaşacağına işarettir. Bir ineği öldürüp de etini yediğini görmek, sahibinin öldürülerek malına el konulacağına, iş görmeyen bir ineğin boğazlandığını görmekse o yörede tanınmış birinin hastalanacağına delalettir. Siyah inek sürüsünün bir yere girerek gezindiklerini görmek o yıl orada salgın bir hastalığın ortaya çıkacağına, eğer görülen inekler bakımlı ve semizlerse o yılın bolluk ve bereket yılı olacağına; tar­layı inekle sürdüğünü görmek o yıl nimet ve rızkın bol ve verimli olacağı­na delalet eder.

Ebu Sait El Vaiz’e göre inek görmek: “İnek görmek itibar sahibi olmak ve helal mal kazanmak demektir. Semiz ve bakımlı inek zengin eşe zayıf inekse fakir eşe, yeşil renkli inek dindar ve itaatli kadına, sütlü inek hayır ve iyilik sahibi hanıma, boy­nuzlu inekse ahlaksız eşe işarettir. İneği sağmak istediğini, fakat hayvanın boynuzlarıyla yanına yaklaş­tırmadığını görenin eşi kendisine karşı itaatsizlikte bulunur. Başka birinin ineği sağdığını ve ineğin de onu engellemediğini görenin eşi, ineği sağan­la kocasını aldatır,” demiştir.

Salimi’ye göre rüyada inek: bir sığırın evine girdiğini gören padişahtan ya da padi­şaha yakın binlerinden yardım görür. Gördüğü bir öküzü evine götürdüğü­nü gören, hayır elde eder. Bir sığırın yularından tutup götürdüğünü gören dindar ve ahlaklı bir kadınla evlenir. Bir ineğe bindiğini görenin eşi ölür ve ölen eşinden miras yer. Bir rivayete göre bir odalık alır, başka bir görüşe göreyse eline servet geçer. Bir padişaha veya ona yakın birine bir sığır he­diye ettiğini gören bir topluluğun iyiliği için padişaha ricada bulunur. Padi­şahın bu hediyeyi kabul etmesi, yapılan ricanın kabul edilmesi, hediyenin kabul edilmemesi ise, ricanın reddedilmesi anlamına gelir. Kendisine sığır eti, yağı veya sütü getirdiğini görenin şan ve şerefi artar, eğer hastaysa iyileşir.

Psikolojik ve Modern Anlamı

Rüyada inek görmenin psikolojik ve modern anlamı şudur: Boğaya benzeyen ancak, onun karşı kutbu olan, dişil özellikler taşıyan bir simgedir. Kadının doğasındaki koruyu­culuğu, sıcaklığı ve vericiliği temsil eder, aynı zamanda etkili ve sevecen bir annenin de simgesidir.

Rüyada İnek Görmenin 1001 Rüya Tabiri

 1. Rüyada inek görmek, hayır, menfaat ve güzel geçime işaret eder. İneği sağıp sütünden içtiğini görmek; hasta için şifa bulmaya, fakir kimsenin zengin olmasına ve güzel geçi­me delâlet eder.
 2. Rüyada inek görmek; bolluk ve bereketle yorumlanır.
 3. Temiz, genç ve güzel beyaz bir inek almak; evinize bolluk, refah ve huzur geleceğine, zayıf, kart ve çirkin bir inek; düşmanlarla karşı­laşmak bir gam ve kedere uğramakla tâbir olunur. İneği satmak; evinde dırıltı, gürültü olacağma, eşiyle kavga etmeye alâmettir.
 4. Rüyada inek görmek ve inekten süt sağmanız, çok kârlı işlere gireceğinize, varlık içinde bulunacağınıza delildir.
 5. Kısmeti temsil eder. Aynı zamanda iyi niyetli, anaç ve sevecen bir kadını simgeler.
 6. Özellikle besili ve semiz inekler, yaklaşan bolluğu müjdeler. Ancak sıska bir inek maddi sorun­lara işarettir.
 7. Rüyasında inek satın aldığını gören kimse, mal varlığını artırır. Bir ineği beslediğini görense, ailesine maddi yardımda bulunur.
 8. Bir erkek için bu rüya eşinin ailesine yar­dım etmektir. İneği sağdığını görense, bir akraba ya da dos­tundan iyilik görür. Fakat ineğin ısırmaya kalkması vb. ailevi bir soruna delalettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLATMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.  

“Rüyada İnek Görmek, Siyah İnek Sağmak, İnek Sürüsü Almak” üzerine 4 yorum

 1. Eşim rüyasında bakımlı bir siyah inek yanında da 3 tane küçük siyah düve görmüş ve eşimin kardeşi ineği sağlarken memede su çıkmış … hayırlara inşallah.yorumlarsanız seviniriz şimdiden teşekkürler.

  Yanıtla
  • Hakan Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Yardımlaşmaya, kazançlı bir döneme girildiğine ya da girileceğine, herkes tarafından takdir edilip beğenilmeye işarettir…

 2. R
  Eşim rüyasında inegimizin memesini yere kadar uzadığını görmüş ve bana bu süt mü bende oda olacak sütünü bırakacak demisim sabah namazı kılıp uyuduktan sonra görmüş rüyayı

  Yanıtla
  • Zehraöz Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Terfi etmek için çalışmaya, sıkıntıların sona ereceğine, dertlerin biteceğine, maddi ve manevi güvene kavuşmaya işarettir…

Yorum yapın