Rüyada Gömlek Görmek, Gömlek Giymek, Beyaz ve Mavi Gömlek

Rüyalarda görülen gömlekler ölüm mü, hastalık mı yoksa evlilik, bebek veya para haberi mi demek. Rüyada gömlek görmek, gömlek giymek, beyaz gömlek veya mavi gömlek birbirinden faklıdır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Gömlek Görmek

🙂 Yeni ve temiz bir gömlek iş hayatında başarıyı tem­sil eder. Gömlek, dine veya geçime işaret eder. Denilmiş­tir ki: Rüyada görülen gömlek, din ve dünyayı temsil eder. İpek gömlek görmek, rüyayı gören bir erkekse, söylentilere yol açacak bir kısmet alır. Rüyada görülen gömlek, ibadet ehli bir kimsenin Al­lah (cc)’tan korkmasına ve ilmine işaret eder. Ayrıca bu rüya; “Benim şu gömleğimi götürün de babamın yüzüne sürün. Gözleri açılır” (Yusuf, 93) mealindeki ayetin işaretince, müjdeye ve hastalıktan sonra sıhhat bulmaya de­lâlet eder.

Rüyada Gömlek Giymek

🙂 Bir gömleği kolsuz olarak giymek, rüya sahibinin yoksul olduğu hale dininin güzelliğine işaret eder. Temiz gömlek giymek, rüya sahibinin şan ve şöhretine işa­ret eder. Rüyada nişanlı bir gömlek giymek (erkek veya kadın için) hacca veya uzak bir yolculuğa çıkmakla tabir edilir. Rüyada gömlek giymek; sevdiğiniz bir kimse ile aranızın açılacağına, gitmek istemediğiniz bir davete katılmak zorunda kalacağınıza alâmettir. Rüyada görülen elbiselin anlamı için: BKZ.

Rüyada Beyaz Gömlek Görmek

🙂 Yeşil ve beyaz renkli gömlekler, dine ve dindeki samimiye­te delalettir. Beyaz gömlek görmek rüya sahibinin ileride refaha kavuşacağınıza delildir. Eğer beyaz gömlek yırtık olursa; büyük servet sahibi olur. Rüyada beyaz rengin anlamı için: BKZ.

Rüyada Beyaz Gömlek Giymek

🙂 Rüyasında böyle bir gömlek giydiğini gören kimse, yepyeni bir işe el atar. Özellikle yeni, beyaz bir gömlek bekar­lar için evlilik anlamına gelir. Rüyada beyaz gömlek giydiğini görmek, me­mur bir kimse için yüksek rütbeye, tüccar için bol kazan­ca ve halk için ucuzluğa işaret eder.

Rüyada Mavi Gömlek Görmek

🙂 Rüyada görülen mavi gömlek yenilik anlamına gelir. Yeni bir eşya, mal, ev, giysi, vb. benzer şeyler anlamına gelir. Rüyada mavi gömlek görmek yukarıdaki mallardan birine sahip olmaya yorumlanır.

Rüyada Gömlek Almak

🙂 Rüyada gömlek aldığını görmek; üzüntü ve kederden kurtularak sevinçli günlere girişeceğinize, yeni bir gömlek almak; güzel bir haberin yakında geleceğine işarettir.

Rüyada Kırmızı Gömlek Görmek

🙂 Kırmızı renkli gömlek görmek güzel ve saygın bir kadınla ya da akıllı ve güzel insanla tabir olunur. Rü­ya kırmızı gömlek (bluz) gören hamile bir kadınsa güzel bir kız doğurur. Bu kırmızı renkli bir gömlek görmek veya giymek kazanılan çoğu helal malla yorumlanır.

Rüyada Gömlek Ütülemek

🙂 Rüyasında bir gömleği ütülediğini gören kimse, manevi yönden yükseliş içine girer. Rüyada gömlek ütülemek, halkın arasında itibar görür ve makamca yükselir. Rüyada gömlek ütülemek, ütülediğinizi görmek; sizi sevenlerin arttığına ve onların sayesinde de neşeli günlerinizin artacağına işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani:Temiz bir gömlekte leke görerek yıkamak, günah işlemeye ve Allah’a isyana işarettir. Gömlek yıkadığını görmek de değişik şekillerde yorumlanır. Gömleğin, kirini temizlemek için yıkadığını gören rahata, huzura erer, hüzün ve kederden kurtulur, iyi kazanca sahip olur.” diyor.

Caferi Sadık: “Yıkadığı elbiseyi giyindiğini görmek borcunu ödemeye, yıkadığı elbi­sesini giymemekse borcunu ödemede zorlanmaya delalet eder. Birçok gömleğe sahip olduğunu görmek, ahiretteki büyük mükafata erişmekle yorumlanır. Rüyada kendisine bir gömlek hediye edildiğini gören kişi, hayırlı bir haber alır. Gömleğinde Kur’an-ı Kerim’den bir ayet yazılı görmek, rüya sahibinin Kur’an’la amel ettiğine işaret sayılır.”

Mağripli Cabir: Tanıdık birinin kendisine bir gömlek verdiğini gö­ren, kendisine değerli gömleği veren kişinin akrabalarından iyi ve güzel bir ka­dınla evlenir. Eğer gömleği veren tanıdık değilse evleneceği kadın da yaban­cı olur,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada Gömlek Görmenin Psikanalizi: Uygun ve yerinde yapılmış eylem, doğru hareket anlamlarını içerir. Rüyalardaki gömleklerin beyaz veya açık renkli olması iç rahatlığınızı, siyah mavi gibi koyu renkli olması iç karamsarlığınızı sembolize eder.

Anonim Rüya Yorumları

  • Ancak eski, kirli ve yırtık bir göm­lek aile içinde geçimsizliğe işaret eder.
  • Gömleği ters giydiğini gören kimse, aksiliklerle karşılaşır.
  • Gömlek kaybetmek, sonra­dan telafi edilebilecek bir zararı; gömlek çıkartmaksa tereddüt­le alman bir kararın olumlu sonuçlanacağını anlatır.
  • Yakası yırtık gömlek, fakir­lik işaretidir.

Rüyada gömlek görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın