Rüyada Göl Görmek, Gölde Yüzmek, Göle Girmek

Rüyalarda görülen göl ölüm mü, hastalık mı yoksa evlilik, bebek veya çok para mı demek. Rüyada göl görmek, gölde yüzmek veya göle girmek çok farklı şekillerde yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Göl Görmek

🙂 Güzel ve sakin günlere işaret eder. Rüyada göl görmek, danışmadan iş yapan hakim ve yöneticilere işarettir. Bazen göl, yolcu için yolculuğun imkan­sızlığına delalet eder. Küçük göl görmek, zengin bir kadına ala­mettir. Bazen bu rüya hali-vakti yerinde, servet ve mülk sahibi bir kadın olarak tabir edilir. Rüyada göl görüp, gölde gezmeniz, yüzmeniz, si­zi zenginliğe götürecek, sizi mutluluğa ulaştıracak bir durumun kapınızı çalmak üzere olduğuna yorumlanır. Rüyada göl görmek; sevinç ve muradla yorumlanır.

😐 Rüyada görülen göl eğer kirli ve bulanıksa bu rüya hayra alamet değildir. Rüyada kırmızı veya kanla boyalı göl görmek sıkıntıdır. Rüyada gölün kuruduğunu görmek bir yakınımızın veya büyüğümüzün kısa süreli hastalığına işarettir.

Rüyada Gölde Yüzmek

🙂 Rüyasında gölde yüzdüğünü gören kimsenin başarısına engel olan durum or­tadan kalkar. Yapmak istediği veya yaptığı işte başarıyı elde eder. Rüyada gölde yüzmek başkalarına zor gelen işi kolaylık ve yetenekleriyle yapmak demektir.

😐 Rüyada gölde yüzerken boğulmak veya yüzemediğini görmek işlerinde sıkıntı demektir. Gölde yüzememek aynı yerde debelenmek çalışmıyorsa özel hayatında üzüntü olarak yorumlanır.

Rüyada Göle Girmek

🙂 Rüyada bir göle girmeniz hayırlı ve başarı elde edeceğiniz bir işe gireceğinize işarettir. Göle girmek uzun zamandır düşündüğünüz ve yapmayı çok istediğiniz şey için güzel haberlerin geleceğini gösterir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi:Durgun ve berrak sulu bir gölde sandalla gezdiğini görmek; netice­sini heyecanlı beklediğiniz bir hâdisenin hemen hemen müspet so­nucuna, gölde yıkandığını görmek her türlü tasadan kurtulmakla yo­rumlanır.”

Caferi Sadık:Ancak bulanık ve kirli bir gölde yüzdüğünü gör­mek iyi değildir. Çünkü kedere ve zarara delalettir. Ayrıca böyle bir göle girdiğini gören kimse hile ve fesatla karşı kar­şıya kalabilir. Kirli bir gölde sandalla gezmek de sıkıntıyı be­lirtir. Eğer rüya sahibi berrak ve temiz bir gölde sandalla gez­diğini görürse, mutlu bir aşk yaşar.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada Göl Görmenin Psikanalizi: Bilinçaltının, duygu ve fantezilerle dolu iç dünyanın simgesidir. Bir göle yüzmek amacıyla girmek ve batmak, boğulmak, insanlara kendini ifade etmeye çalışmaktan yılmak ve vazgeçmek anlamına gelir. Sorunsuzca yüzüyorsanız, düşgücünüz ve duygula­rınızdan hoşnut olduğunuz; ancak, biraz içe dönük bir sürece girdiğiniz söylenebilir. Kirli ve bulanık sulu bir göl, sizi zor duruma düşüren karmaşık duyguların varlığına dikkat çeker.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın