Rüyada Gökkuşağı Görmek

Rüyalarda görülen gökkuşağı ölüm mü, hastalık mı yoksa bol para ve evlilik, bebek mi demek. Rüyada gökkuşağı görmenin Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Gökkuşağı Görmek

🙂 Mutluluğu, her işte başarıyı ve murada erme­yi temsil eder. Rüyada gökkuşağını görmek, bekâr bir kimse için evlenmeye tabirdir. Ebem kuşağına (gökkuşağına) çok yakın olduğunu gören kimse, güzel, güvenilir ve bil­gili bir kadınla tanışır. Gökkuşağını görmek, insanın hayatındaki değişik­lik ve hareketlilik manasına gelir. Gökkuşağındaki ye­şil renk bolluk ve berekete işarettir. Yerden yükselen gökkuşağına dokunmak, o yer halkı arasında önemli bir olayın vuku bulacağına delalet eder.

😐 Gökkuşağı, korkudan emin olmakla yo­rumlanır. Gökkuşağının kırmızılığı kana; sarısı hastalığa yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Mağribi Cabir’e göre: Gökkuşağının doğduğunu görmek, heyecan verici olaylarla tabir olunur. Gökkuşağını sarı renkte görmek o bölge halkına hastalık bulaşacağına, kırmızı görmek harp ve kan akıtmaya, yeşil renkte görmek ucuzluk ve nimete işarettir.
Mağribi Cabir (ünlü rüya tabircisi), gökyüzünde gökkuşağı görme: “O ülkenin hükümdarının kuvvetlenmesine; sözü edilen nişanı siyah görmek, hükümdarın zayıflamasına ve yenilmesine delalet eder. Yerden çıkıp yavaş yavaş semaya kadar uzanan gökkuşağı gör­mek, o yöre insanları arasında bir olayın patlak vermesine; sözü edilen gökkuşağı kaybolursa o olayın pek önemli olmayacağına delalet eder. Gökkuşağını parlak olarak görmek iyi ve hayırlı; karanlık görmek ise fena­dır,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada Gökkuşağı Görmenin Psikanalizi: Son derece olumlu bir rüya simgesi olarak değerlen­dirilen gökkuşağı, yaşamınızda iyi, sevindirici gelişmelerin ortaya çıkmak üzere olduğunun habercisidir.


Görülen kötü rüyalar

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın