Rüyada Gece Yürümek, Gece Denize Girmek, Gece Mezarlığa Gitmek

Düşlerde gece yürümek, gece denize girmek ölüm mü, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek? Rüyada gece yürümek, rüyada gece denize girmek veya gece mezarlığa gitmek birbirinden farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Gece Yürümek

🙂 Rüyada mehtaplı bir gecede kırlarda veya park­larda dolaştığınızı görmek, yalnızlık içinde kalbiniz boş olarak geçirdiğiniz gün ve gecelerin artık sonu geldiğine ve herkes gibi sizin de mesut bir yuva kurmak imkânlarına kavuşacağınıza işa­rettir. Karanlık bir gecede cadde zannettiği bir yolda gittiğini gören, dinde doğru yol üzerindedir. Karanlığın aydınlığa dö­nüştüğünü gören tövbekar olur.

😐 Rüyanızda gece dolaşıyor ve herhangi bir iş yapıyorsanız; sıkıntılı bulunduğunuz durumunuzun süreceğine, bir müddet daha zorluklara göğüs germeniz gerekeceğine işarettir.

Rüyada Gece Denize Girmek

🙂 Rüyada gece denize girdiğinizi görmek, yalnızlık içinde kalbiniz boş olarak geçirdiğiniz gün ve gecelerin artık sonu geldiğine ve herkes gibi sizin de mesut bir yuva kurmak imkânlarına kavuşacağınıza işa­rettir. Karanlık gecede denizde görülen bir ışık, ümitsizliğe düşmemeniz gerektiğine işaret eder. Gece vakti denize girmek veya denizde yüzmek devlete veya on­ların mensuplarına yakın olup, menfaat görür.

😐 Özellikle rüyasında karanlık bir gecede denize girdiğini gören kimse, artan dertlerinden ve sıkıntılarından dolayı bunalıma girmek üzeredir. Rüyasında karanlık gecede fırtınalı veya dalgalı denize girmek rüyayı görenin darlığının sıkıntısının artacağına işarettir.

Rüyada Gece Mezarlığa Gitmek

🙂 Günahkar bir kimsenin karanlık gecenin aydınlandığında mezarlığa gitmesi tövbe etmesine delâlet eder. Fakir kimse için gece mezarlığa gitmek sıkıntılı günleri geride bı­rakmasına işarettir.

Rüyada Gece Yağmur Yağdığını Görmek

🙂 Gece vakti yağmur yağdığını görenin, eline mal geçer. Gece yağan yağmurla ilgili rüyalar daima hayra yorulur. Rüyada gece yağmur yağdığını görmek bere­keti, bolluğu ve rızkı temsil eder. Rüyasında geceleyin yağmurda yürü­düğünü gören kimse, sıkıntılarından arınarak rahata erer. Ör­neğin hasta biri bu rüyayı görürse, kısa zamanda iyileşir. An­cak şiddetli bir yağmurdan sonra etrafı su basması iyiye yo­rulmaz.

😐 Gece karanlıkta yağmur yağıp sel oluyor ve evinizi basıyorsa bu rüya iyi değildir. Gece yağan yağmur evinizi basıyor veya damdan evinize su damlıyorsa eve gelecek kısa süreli sıkıntı demektir.

Rüyada Gece Olduğunu Görmek

🙂 Yıldızlı bir gece size yardımcı olmak isteyen dostlarınızın varlığını belirtir. Mehtaplı bir gece ise mut­luluğu, sevinci ve huzuru temsil eder. Gecenin birden gündüze dönüşmesi sıkıntıların biteceğini müjdeler. Rüyalardaki geceler aşkı ve güçlü bir sevgiyi temsil eder. Gecenin şerri çok olmasına rağmen ay ve yıldızlarla aydınlanmış bir geceyi görmek, sevinç ve mutluluktur. Karanlık gecenin birden aydınlandığını görmek sıkın­tılardan sonra ferahlamaya ve malca rahat olmaya işaret eder. Rüyada aydınlık bir ge­ce içinde bulunmak ferah bir haberin müjdecisidir.

😐 Puslu ve zifiri karanlık bir gece, sıkıntıya, endişeye, kor­kuya ve nedeni bilinmeyen durumlara işaret eder. Böyle bir ge­ceyle ilgili rüya gören kimse, sorunlar karşısında kolaylıkla ka­ramsarlığa kapılır. Gece, rüya sahibi için geçim konusundaki darlıktır. Karanlık gece görmek, üzüntü, hüzün ve kederdir. Ka­ranlık, küfre, hayrete, geçimdeki güçlüğe, günaha ve delalete düşmeye işaret sayılır. Rüyada gece içinde olmanız, bedbinliğinizin bu ara artacağına, halledemediğiniz işlerinizin bir süre daha sürüncemede kalacağına alâmettir. Karanlıktan aydınlığa gelen sonra tekrar karanlığa girdiğini gören -Allah (C.C.) ko­rusun- gizli kafirlerden olur. Bir kimse rüyasında karanlık bir gece görse hüzün ve kedere boğulur. Rüyada kendinizi karanlık bir gecede görmek; uzak­tan bir sıkıntılı haber alacağınıza işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Mağribli Cabir’e göre: “Geceyi aydınlık, gündüzü ve güneşi doğuyor görme hayra, menfaate ve dileğin yerine gelmesine delalet eder. Bütün dünyanın gece karanlıkta kaldığını görmek o ülkedeki insanların gam, korku, telaş ve endişe içinde olmalarına işarettir. Evini karanlık görmek uzun yolculu­ğa delalet eder,” demiştir.

Cafer-i Sadık (On iki imamdan biri) buyurmuştur ki: “Görülen karanlık beş türlü tabir olunur: Küfür (inançsızlık), hayret (şaşkınlık), işlerde sıkın­tı, bahtsızlık, şanssızlık ve günah, yolunu şaşırmak (doğruluktan ayrıl­mak). Karanlıktan nura (aydınlığa, ışığa) çıktığını gören kimse, dini bütün ve yoksul ise zengin olur. Eğer inançsız ve dinsiz ise doğru yola erişir. Dünyayı gündüz, nur (aydınlık) ve ışık içinde görme, işlerinin yolunda git­mesine, ömrün uzun olacağına hayır ve güzelliklere, yükselmeye, mevki ve makam sahibi olmaya işarettir. Parlak ve şaşaalı (görkemli, gösterişli) bir günde bulunduğunu görmek üzüntü ve sıkıntıdan kurtulup zevk ve se­vince, neşe ve refaha (bolluğa) delalet eder.”

İbn-i Şirin diyor ki: “Karanlık gece görmek hüzün ve gamdır. Mehtap­lı, aydınlık, yıldızlar parlayan gece görmek, geçimde genişlik, bolluk, ferah ve sevinçtir. Karanlık gecede cadde zannetmekle beraber bilinmeyen bir yolda gittiğini gören kimse dini yaşantıda doğru yoldadır. Gece ve gündüzden maksat karanlık ve aydın­lıktır.

Abdulgani Nablusi: “İçinde bulunduğu karanlığın birdenbire aydınlığa dönüşmesini gören, gam, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulur, günahkar ise işlediği günahlarından tövbe eder, yoksul ise zengin olur, zalim ise zulmetmekten vazgeçer, din­siz ise iman eder; karanlıkta iken aydınlığa kavuşan ve sonra yine karan­lıkta kalan Allah korusun münafık (içi başka dışı başka) olur.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada gece olduğunu görmenin psikanalizi: Aynı rüya zaman olarak hem gündüz, hem de geceyi içeriyorsa, zamanın kaçınılmaz biçimde aktığını ve bu akı­şa ayak uydurmanız gerektiğini ifade eder. Bu rüya sıkıntı, tasa, kederlere yorumlanır. hüznü çağrıştırır. Bazen de hastalığa, ölüme işaret eder. Kimi zaman sevinci ya da ferahlığı simgeler. Ayrıca geçimde güçlüğü, şaşkınlığı tanımlar. Kimi zaman ise, gerçekten sapma veya inancın zayıflığına yorumlanır. Bir kimse rüyada aniden gece olduğunu görse, başında bir felaket bulutunun dolaştığına hükmedilir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Özellikle gece ıslık çalmak ya da çalan birini görmek hayra yorulmaz.
  • Rüyada gece mavisi ise büyük bir iş ya da servet anlamına gelir.
  • Rüyada gece kalkıp Allah rızası için ibadet ettiğini gören kimsenin Allah katında hayrı ve bereketi büyük olur.
  • Bu rüya sıkıntı, tasa, kederlere yorumlanır.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın