Rüyada Et Görmek

Rüyalarda görülen et ölüm mü, bol para mı veya müjdeli haber mi demek. Rüyada et görmek çok farklı anlamlara yorumlanır. Rüyada Et yemek, çiğ et görmek, kırmızı et pişirmek hepsinin anlamı aşağıda tek tek anlatıldı. Örneğin rüyada et görmek veya yemek, işlerinizin karışacağına işaretle yorumlanır. Av hayvanı eti yemek, iş arkadaşlarıyla müna­kaşaya, et kızartmak dövüşe işaret sayılır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Et Görmek

🙂 Haşlanarak pişmiş et görmek, helal mala delalettir. Tavuk eti, kadından gelecek bir faydaya yorumlanır. Rüyada ördek, tavuk veya kaz eti görmek, salih kimselerden gelecek men­faattir. Rüyada et görmek, mal ile tabir edildiği gibi hüz­ne de delâlet eder. Pişmiş et, bol rızıkla tabir edilir. Kelle paça veya sakatat eti görenin kazancı artar. Tavşan eti gören kimseye, eşi tarafından az bir hayır isabet eder. Rüyada görülen katır eti, bol rızık ve mala işaret eder. Köpeğin eti mirastan kalacak maldır. Evinizde bütün koyun eti görmek: Dostlarınızla bir düğünde eğleneceğinize işarettir.

😐 Etle ilgili rüyalar pek hayra alamet değildir. Pişmiş et görmek, dedikoduyu, hile­yi, entrikayı ve her türlü kötü olayı temsil eder. Rüyada bozuk veya kokmuş et görmek, ciddi bir sağlık sorununa işaret eder. Çengellere asılı etler, herkesi ilgilendirecek kötü bir olayı belirtir. Bu etler kokuyorsa salgın bir hastalık söz konusu olabilir. Rüyada taze et: Ve­fat ve asılsız laflara işarettir. Rüyada kuzu eti: Tavır ve davranışlarınızın normal olma­dığına, artık kendinize çekidüzen vermeniz gerektiğine işarettir. Rüyada görülen sığır eti, zahmet ve meşakkate yorumlanır.

Rüyada Et Yemek

🙂 Rüyada etli kebap görmek: Rüyada et kebabı veya başka kebaplar yemeniz, kazanç arzularınızın kolaylıkla yerine geleceğine, para hususun­da sıkıntınız olmayacağına işarettir. Rüyada kuş eti yiyenin ise muradının olacağına işarettir. Rüyada turna kuşunun etini yediğini gören kimse, fakir ise rahat bir hayata kavuşur. Rüyada kaplumbağa eti yediğini gören kimse, rızka ve kendisine faydalı olacak şeylere kavuşacağına delalettir. Rüyada tavuk eti yediğini görmek, bol rızık ve faydalı olacak işlerle tabir olunur. Rüyada keklik eti yemek, yeni elbise giymeye işarettir. Rüyada keklik eti yemek, rüya sahibine hediye verileceğine işarettir. Bir kimse rüyasında kalabalık bir ortamda et yediğini görür ise, bu, o rüya sahibinin rızkının artacağı şeklinde yorumla­nır. Rüyada yemek yemek ne demek öğrenmek için BKZ.

😐 Rüyada etli yemek görmek: Rüyada et yemeği yemeniz, tatsız bir gün geçireceğinize, bir adak yemeği ile karşılaşacağınıza yorumlanır. Rüyada etli ekmek yemek: Rüyada etli ekmek görüp yemeniz; iştah derdi ile teessürünüzün artacağına, başkalarının derdini benim­seyeceğinize işarettir. Rüyada et yemek, haram ka­zanç olarak yorumlanır. Rüyada et yemek pek de iyi bir rüya olmasa gerek. İnsan eti yemek, çok fena bir dedikodu, koyun eti hastalığı veya fe­laketi temsil eder. Rüyada in­sanın kendi etini yemesi, akrabalar ve dostlar hakkında gıybet yaptığına işarettir. İnsan etini yediğini görmek; gıybete, dedikoduya ve iftiraya işaret eder. Bir kimse rüyasında kendi etini yediğini görse, kendi kazancı ve emeğinin karşılığını yer. Başkasının etini ye­diğini görmek, o insana gıybet etmeye ve onun hakkına tecavüz etmeye işarettir.

Rüyada Çiğ Et Görmek

🙂 Rüyada kendi kestiğiniz bir çiğ et görmek, manevi yönden güçlenmeye, anne ve babaya iyilik yapmaya işaret eder. Rüyada çiğ et dağıtmak dünya ve ahirette kazanç sahibi olur. Bu rüya her hususta muvaffak olmakla da tabir olunur.

😐 Rüyada çiğ et görmek, hastalığı, derdi, üzüntüyü ve sıkıntıya yorumlanır. Özellikle sof­rada görülen kırmızı çiğ et bir hastalığın habercisidir. Rüyada çiğ et görmek: Çiğ et yorgunluk, üzüntü ve hastalıktır. İllet bir hastalığa yorumlanır. Çiğ et, hastalık ve üzüntüdür. Bazen de hastalık ve gıybete işarettir. Çiğ et sıkıntı ve kedere bazen de hasta olmaya işarettir.

Rüyada Kırmızı Et Görmek

🙂 Rüyada kendi kestiğiniz kurbanlık kırmızı eti gören bekar bir kimse zengin bir eş ile evlenir. Kırmızı eti doğrayıp yemek yaptığını görenin eline bir miras malı intikal eder.

😐 Rüyada kırmızı etin görülmesi, etrafınızdakile­re hiç bir işe yaramaz kimseler olduğunu anlayacağınıza, sîzin­de duygularınızı istismar etmek isteyen kimseler ortaya çıkacağı­na delalet eder. Kırmızı et görmek haram mala, ya da, zor kullanılarak elde edilen menfaatlere bir işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Et Pişirmek

🙂 Rüyada lezzetli pişmiş et görmek: Pişmiş et görmek ve yemek, hayır ve menfaattir. Mala ve mülke yorumlanır. Tencerede pişmiş et, rızık ve nimet; kuş eti pişirmek, çok yolculuk; etle pişirilmiş yemek, zenginlik etsiz yemek, ibadet ve ihtiyaçtır. Bir kimse rüyasında etli yemek pişirdiğini görse, fa­kir ise zengin olur. Zengin bir kimsenin devamlı etli ye­mek pişirdiğini görmesi, kendi imkânları dahilinde yar­dım etmesi gerektiğine ve misafir ağırladığına işarettir. Mangalda et pişirmek hayırlı bir haberdir. Tencerede et pişirmek: dertlerden sıkıntılarda kurtulmaya huzura ermeye işarettir.

Rüyada Et Almak

😐 Rüyasında et satın aldığını gören de kısa sürede rahatsızlanır. Rüyada et almak: Kötü bir durumdan dolayı üzüntü­ye işarettir. Haram paraya işarettir. Aldığınız et kokuyorsa sıkıntıya yorumlanır. Marketten veya kasaptan alınan et birinin sizin hakkınızda edeceğiz dedikoduya yorumlanır.

Rüyada Et Kesmek

🙂 Bayramda veya özel bir günde kurban eti kesmek helal yoldan elde edilen rızka işaret olarak yorumlanır. Aynı rüyayı hastalık sahibi bir kim­se görürse, bu onun şifa bulacağı şeklinde yorumlanır.

😐 Rüyada et kesmek: Satırla et kestiğini görmek, sağlık sorunlarına işarettir. Rüyada et kestiğini görmek, düşmanca tavırlar sergilemeye, haram yoldan kazanç elde etmeye işarettir.

Rüyada Et Doğramak

😐 Rüyada et doğradığını görmek, duruma göre: geçimsizliğe, ya da, sıkıntıya, ya da, haram mala, ya da, haksız kazanca delalettir. Rüyada et doğramak etrafınızdakile­re hiç bir işe yaramaz kimseler olduğunu anlayacağınıza, sizin ­de safiyetinizi istismar etmek isteyen kimseler ortaya çıkacağı­na delalet eder.

Rüyada Kemikli Et Görmek

🙂 Rüyada kemikli et görmek, fakir için zenginliktir. Kemikli et rüyada zenginler için kazancın artmasıdır. Kemikli et görmek uzun zamandır emek harcadığınız ve gerçekleşmesini beklediğiniz müjdeyi alacağınıza yorumlanır. Aynı zamanda hayırlı bir kısmete işaret eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İmam Nablusi’ye göre rüyada et görmek: Rüyada et haşlamak, bu konunun dedi­kodulara neden olacağını; balık haşlamak, unutulan bir pa­rayı belirtir. Rüyada gördüğünüz yemekte et var­sa, para dedikoduya neden olacaktır. Öte yandan et yemeğine dökülen salça, bir hileyi, yalanı ya da tatsızlığı örtbas etmektir.

Danyal a.s:Pişmiş et görmek ve yemek, zorlanmadan ve herhangi bir sıkıntı çekmeden elde edilen hayır ve menfaate; kebap edil­miş et görmek ve yemek, sıkıntı ve zorluklarla elde edilen nimet ve serve­te, çiğ et görmek ve yemek elem, hastalık ve yorgunluğa; et alıp satmak hüzün, keder ve musibete; insanın kendi etini yemesi aile ve akrabaları hakkında gıybete, bir rivayete göre pişman olunacak bir iş yapmaya dela­let eder.

Kirmani’ye göre rüyada et: “Tencerede pişmiş et rızık ve nimettir. Eti kebap olarak pişirdiğini gören haram mal alır. Bazı rüya tabircileri, kebap halinde erkek koyun eti, rüya sahibinin hastalığına, dişi koyun eti eşinin yahut annesinin hastalığına, kuzu ve oğ­lak eti çocuğunun veya hizmetkarlarının hastalığına işarettir, demişlerdir.”

Ebu Sait El Vaiz: Hangi hayvana ait olduğu bilinmeyen bir parça et görmek musibete; taze et ölüme, bir rivayete göre gıybete; tuzlu et, musi­betten sonra nimete; kıyılmış et zarar ve ziyana; pastırma hüzün veren mala işarettir,” diyor.

Cafer Sadık (r.a.): Et rüyası dört şekilde yorumlanır,” demiştir: Mal, miras, hüzün, musibet. Kuyruk ve iç yağı görmek hayır, nimet, ucuzluk, bereket, işlerde ko­laylık anlamına gelir. Eti yenmeyen hayvan yağları da haramla tabir olu­nur.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada et görmenin psikanalizi: Rüyada görülen etler fiziksel doyum ve maddi, “dünyevi” ihtiyaçları simgeler. Duygusal tatmin ve mutluluğu ifade eder. Rüyada görülen etlerin modern anlamı, kişiliğiniz ya da yeteneklerinizle ilgili bir eksiklikten, yetersizlik­ten dolayı endişeli olduğunuzu gösterir. Bu aynı zamanda, gerçek yaşamda olumsuz maddi koşullarla karşılaşma endişelerinize işa­ret eden bir rüyadır.

Eski insanlar rüyada et görmenin iyi şans getireceğine inanırlardı; sadece kuzu eti görmek size yakın bir kişinin öleceği anlamına gelirdi. Sığır eti hareketliliğinizin azalacağını gösterir fakat kötü bir anlamı yoktur. Keçi etinin çelişki içindeki insanlar için iyi olacağı düşünülürdü. Rüyada domuz eti görmek de çok iyidir, çünkü her zaman ekonomik ve sosyal kazançlara işaret eder. Çiğ et yemek iyi değildir çünkü sizin için iyi olan bir şeyin veya bir kişinin kaybını haber verir. Rüyada vahşi hayvanların etini yemek çok iyiye yorulur, hayatınızda çok büyük bir başarı elde edeceğinizin göstergesidir.

Anonim Rüya Yorumları

 • Rüyada et satmak, başkala­rının sırtından geçinmektir.
 • Et pişirmek, güç bir durumla karşı­laşmak anlamına gelir.
 • Rüyada et yemeği yapmak zor yollardan elde edilen parayı simgeler.
 • Et kavurmak, mal mülk ve itibara yorulur.
 • Rüyada dilimlenmiş et görmek, bir sırrınızın açığa çıkacağını ve herkesin diline düşeceğinizi anlatır.
 • İnsan eti yemek ya da yiyen birini görmek her türlü kötülüğe delalettir.
 • Rüyada ızgarada veya mangalda et pişirildiği görmek, bi ortaklıktan zarar görebileceğinizi belirtir.
 • Rüyada keçi eti: Hakkınızda kötü düşünenin birisinin size gücü yetmeyeceği anlamına gelir.
 • Rüyada at eti: Acı, sıkıntı ve üzüntüye işarettir.
 • Rüyada görülen kedi eti, hırsızlık malı ile tabir olunur.
 • Rüyada tavşan eti: İtibarınızın artacağı­na işarettir.
 • Maymun eti görmek, gam ve kederdir. Rüyada görülen maymun eti, hastalık ve sıkıntıya da işarettir.
 • Rüyada görülen martı eti, haram mala işaret eder.
 • Rüyada görülen köpek eti, düşmanın malına işarettir.
 • Rüyada kurt eti yediğini görmek, haram mal ile tabir olunur.
 • Rüyada görülen kaplan eti, zenginlik ve servete işaret eder.
 • Rüyada et satmak: Başkalarının sırtından ya­şamaya işarettir.
 • Pastırma görmek, ölüleri gıybet etmekle ta­bir edilir.
 • Pişmiş et: Mala ve mülke.
 • Çiğ et: İllet bir hastalığa.
 • Taze et: Ve­fat ve asılsız laflara işarettir.
 • Et almak: Kötü bir durumdan dolayı üzüntü­ye işarettir.
 • Domuz eti: Hakkınız olmayan bir mala işarettir.
 • Tavuk eti: Eşinizin yakınlarından bir kazanca işarettir.
 • Balık eti: Ummadığınız bir an­da gelen ve büyükleriniz tarafından gönderilen bir kazanca işarettir.
 • Yılan eti: Hakkınızda kötü düşünenler olduğu anlamına gelir.
 • Erkek deve eti ye­mek: Hakkınız olmayan ve bir başkasına ait mala konmak anlamına gelir.
 • Sığır eti: Önemsiz bir hastalığa işarettir.
 • Ördek eti: Birisinden iyilik göre­ceğiniz anlamına gelir.
 • Kuzu eti: Tavır ve davranışlarınızın normal olma­dığına, artık kendinize çekidüzen vermeniz gerektiğine işarettir.
 • Keçi eti: Hakkınızda kötü düşünenin birisinin size gücü yetmeyeceği anlamına gelir.
 • At eti: Acı, sıkıntı ve üzüntüye işarettir.
 • Tavşan eti: İtibarınızın artacağı­na işarettir.
 • İnsan eti: Arkanızdan ileri geri konuşulduğu anlamına gelir.
 • Kendi etinizi yemek: Gereksiz harcamalarınızdan dolayı sermayeden kay­bedeceğinize yorumlanır.
 • Bir kadının kendi etini yemesi: Evli olduğu halde bir başkasıyla beraber olacağı anlamına gelir.
 • Kurutulmuş et yemek: Ölmüşlerinizin arkasından kötü sözler söyleyeceğinize işarettir.
 • Et almak: Haram paraya işarettir.
 • Et satmak: Başkalarının sırtından ya­şamaya işarettir.
 • Kendi etini semiz bulmak: Hastalıklardan kurtularak rız­kınızın artacağına işarettir.
 • Kendi etinizi cılız bulmak: Hastalığa ve geçim sıkıntısına işaret eder.
 • Et kavurmak: Malınızdan ve mülkünüzden olarak itibar kaybedeceğinize işarettir.
 • Kebap eti: Üzüntülerden ve sıkıntılardan kurtulmaya, erkek çocuğuna işarettir.
 • Et dilimleri: Sırların açığa çıkması anlamına gelir.
 • Eti çengelde görmek: Dostlarınız arasında ortalığı karıştır­mak düşüncesinde bulunan bir kimseye işaret eder.
 • Et kızartmak: Rüyada et kızarttığını görmek, gıybet eden ve günah işleyen bir kimseye delalet eder.
 • Et kütüğü: Rüyada görülen et kütüğü, insanların arasını karıştırmaya çalışan münafık bir kimseye delalet eder.
 • Rüyada et görmek veya yemek; muhitinizin size artık çok sıkıcı gelmeye başladığını göreceğinize üzüntünüzün artacağına yorumlanır.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın